Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
2. sep 2012

Holky všem školáčkům co doma máte, přeju pohodový nástup do školy a obzvlášť prvňáčkům a taky těm, co jdou poprvé do školky, přeju ať se jim tam líbí a nejsou slzičky. 😉

mia1111
2. sep 2012

@jakelina - mne ide Miško zajtra prvýkrát do škôlky a u nás je to tak, že on sa veeeeľmi teší a ja ako sa poznám, budem plakať už od rána 😅 ☹

mia1111
2. sep 2012

@dadka212 - a Ty moja, načo sa trápiš s pečením korpusov, keď máš takého "šikovného" brata? 😀 😀 😀 😀. Daj na rady skúsenejšieho 😀

sisix
2. sep 2012

@jakelina My mame nastup do 1A a mlada jsem so malacu. Oba se moc tesi a ja mam hruzu ze vstavani a ukolu a uz ted mam nocni mury kolikrat zaspime.

reruna
2. sep 2012

@mia1111 Luki jde zítra taky poprvé do školky

pristela
2. sep 2012

@vecernicci no vsak prave ☹ oni chceli len biely, na nijaku inu farbu sa nedali nahovorit, az na mieste som videla ze mali vyzdobu bielo zlatu , keby som to vedela aspon podlozku by som dala zlatu, ale co uz nevadíííí 😀 uvidim co povedia este stale neviem reakcie 😀 😀 😀

aj ja mam prváčika 😀 😀 😀 tak som zvedavá bo on taky komplikovany, ale tesiiim sa! teda on sa tesi tiez 😀 ale ja viac 😀 😀

pristela
2. sep 2012

@mia1111 andelicka ved aj mne trva dlho jedna torta 😀 ja sa s tym tak šišmem , mam to tak radsej , ked popri praci na torte zmrknem este par filmov 😀 😀 😀 ako skakat rychlo len okolo torty 😀

vlada111
2. sep 2012

@levandulka3 hej 4 pláty

vlada111
2. sep 2012

@simasa je svetový 😀

vlada111
2. sep 2012

@daducha ja som hneď vedela, že sú to tvoje tortičky, krásna práca 😉

vlada111
2. sep 2012

@pristela u teba aj ťažká klasika vyzerá dobre 😉

vlada111
2. sep 2012

@dadka212 krásny koník, stále obdivujem ako to stíhaš

vlada111
2. sep 2012

@mia1111
@reruna no kočky aj naša ide 1x do škôlky. Veru aj môj muž hovorí, že bude plakať 😀 Ale myslím, že naše dieťa sa tam nestratí, už jej chýba kolektív. Dnes sme boli kúpiť pani učiteľke kvetinku a máme aj nový ruksačik, nech to má dieťa veselšie 😉

vlada111
2. sep 2012

@pristela ten tvoj ešte nechodí do školy? Tak ten teda učiteľku položí na kolená s jeho hláškami 😀

levandulka3
2. sep 2012

@dadka212 krásny je 😉 ja idem robiť tento týždeň svoju prvu konsku hlavu 😒 aký postup si volila ty? Ď. 😉

pristela
2. sep 2012

@vlada111 😀 😀 prave ze nie, on toho strasne vela vie, pocitat vie uplne uzasne , po tatovi dokonca bez problemov premeni jednotky akekolvek popocita eurasky atd. len sa s tym nikomu inymu neukaze, v skolke s p.u. nekomunikoval cele 3roky 😠 a aj to v tom tretom sa len vypytal na zachod, a kolektov tiez kaslal, sadol si vzdy do ineho rohu ,a lebo sa bavil len s jednym , tak sme zvadavy ako to dopadne 😀 ale konecne bude doma tichoooooooo

levandulka3
2. sep 2012

@lifinka ďakujem 😉 postup je na marcipánkach II. myslím že hned na 1. strane

popolo
2. sep 2012

@daducha krásné,zlaté ručičky.. 🙂 🙂

vlada111
2. sep 2012

@pristela no to ti verím, to si porobíš veľa doma. On je takéto číslo? Aj ste to nejako riešili, či?

daducha
2. sep 2012

babulky dakujem za vsetky likes,taaaak potesili 😵 .Aj my mame doma prvaka, bude 1.A.,som zvedava ako to vsetko zvladneme 😅 .Ale tak mamina je ucitelka, hadam si s nim poradim 😀 .Tu cirkus nebude, ide do triedy s celou partiou zo skôlky, skôr ocakavam cirkus od mensieho, ide sice uz do dvojky triedy v skôlke,no prvy tyzden po prazdninach bude urcite tazkýýýý 😖

anibas
2. sep 2012

@simasa @daducha @katulkaaaaaa @dm1 kráááááááááásne 😵 😵 😵

anibas
2. sep 2012

@pristela tvoja biela je úžasná - oni majú otrasný obrus !!!!! 😝 😝 😝

anibas
2. sep 2012

joooj - a Filip zajtra prvýkrát do MŠ, a Beba na SŠ 😒 😒 😒 😝 😝 😝 😨 😨 😨

miciatko
2. sep 2012

@dadka212 nadherni konik a ze rychlovka .. , chcem sa spytat mas tam ten travovy podklad na podlozke, navrchu mas aj foliu ci nie, to je ten z Kiki ze?,

artepf
2. sep 2012

ahoj holky, prolítla jsem to tady za dva předešlé dny a:
@pipka @dadka212 @dajna11 @anibas @mrka2 @ajka82 @eliska22 @dada2007 @vlada111 @jakelina @pristela @lawli @simasa @daducha padám na zadek z těch všech vašich dortů, nestačila jsem si je ukládat jako inspirace, to už fakt ani nemusím chodit na jiné stránky hledat dorty 😵 😵 😵 😀 , jste opravdu moc šikovné 🙂 .
Přidávám svoje dva, ten první jsem dokonce zkusila odeslat do soutěže v časopisu Dortománie - téma bylo vše, co žije na vodě nebo pod vodou, pro mého dědu, nadšeného rybáře a druhý je pro mého Kubíčka, který nastupuje zítra do školky, tak aby něco přinesl na přivítanou 🙂 . Nakonec jsem se rozhodla pro dort, muffiny zkusím třeba příště, ale jsou pro mě prostě pořád pracnější než dort 😝 .

jakelina
2. sep 2012

@artepf oba jsou vymakané a ten rybářkský, no fakt žasný, ty ryby dole jsou jak živé a všechny ty detaily, jsi se pohrála co. Moc držím palce, ať soutěž vyhraješ. 😉

miciatko
2. sep 2012

@artepf jee dedko bude mat radost aky dobry ulovok ma . . . 😀 😀 😀 😀 😀

lara1705
2. sep 2012

prosim vas napište mi niekto nenaročny recept na poťahovaciu hmotu

aduskatt
2. sep 2012

@lara1705 mas ho na prvej strane tejto temy

mates22
2. sep 2012

@lifinka Krásné je máš, já bych s nemocnejma prckama neudělala snad nic, oni jsou vždycky tááák protivní, když jim není dobře a furt se po mně plazej. Já teprva tu druhou desítku načínám, tak peču jen pro domácí a občas někam na návštěvu, pro cizí nee - to se zatím bojím.