Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
6. sep 2012

@eliska22 ty brdo...normalne sa niekedy nestiham divit, co su niektori ludia schopni vyplodit 😅 🙄 🙄

aduskatt
6. sep 2012

@eliska22 keby to nebola tvoja robota, tak by som jej zelala, nech sa posere z tej torty🙂 ale to by si zasa len ty zle obisla a ne to, ze torta bola na slnku

pipka
6. sep 2012

@jakelina tak tomu ver moja, ze aj ja uz meram vsetko...aj 20 cm minitortu 😝 😀

pipka
6. sep 2012

ja som prave skoncila v kuchyni..co som vcera o deviatej vecer dostala objednavku na kittynu, tak uz je hotova...moja najrychlejsia praca 😅 😝

a aj FUUUZY máááá 😀 😀 😀 😀 😀
zajtra rano za denneho svetla pofotim 😉

simasa
6. sep 2012

@levandulka3 Aby si mala ten vzor na oboch stranach - to je ako pri RVO.

levandulka3
6. sep 2012

@lokalistin máš nádherné košíčky 🙂 kde ich kupuješ? Ď. 😉

janula.h
6. sep 2012

ahojky baby perný víkend začína 🙂 tu je prvá

levandulka3
6. sep 2012

@dm1 presne toto iste sa mi stalo záruka do mája 2013 a pokazené ☹ kupovala som ich v kau......e ked bola akcia

levandulka3
6. sep 2012

@simasa tak toto jedno akurát som si domyslela, hoci neviem načo mi to bude mať vzor na oboch stranách ☹ len aký je postup na použitie krok za krokom

dm1
6. sep 2012

@levandulka3 to nie je aby bol vzor na oboch stranach ale jedno je na otlacanie do hmoty - ak mas napr. pas a chces to otlacit a druhe - formicka je na natlacenei hmoty do toho poriadne zarovnat kraje a vybrat. Teda aspon ostatne take 2 dielne takto funguju

lokalistin
7. sep 2012

@levandulka3 dakujem to som kupila tu v nemecku v edeke, je ich tam 12 kusov a stoja 1,99€ 4 zlte 4 ruzove a 4 oranzove je na tom pisane aj po cesky takze ich urcite maju aj v cechach niekde

lokalistin
7. sep 2012

@maya30 mne sa ten tulipanovy vobec nepaci skus to s tou podlozkou ked si si ju uz kupila niekde som sem davala video ako sa s tym robi

lokalistin
7. sep 2012

@maya30 skus white icing mne to s marcipanom napriklad vobec neslo

lokalistin
7. sep 2012

@maya30

https://www.youtube.com/watch?v=IgDbu4NgV3Y

a myslim ked si urobis to cokoladove mmf tak ti to pojde to je take mastnejsie

maya30
7. sep 2012

@lokalistin dakujem 🙂 mne sa tam ten tulipanovy neviempreco nehodi, ten kvet je dost velky a cely cierny...no neviem 😕 budem dnes este skusat a dam tam ked tak len borduru z tych malych ornamentikov...

@dm1 dam tej forme este poslednu sancu a ked nic tak ju predam 😅 este tam pisu ze natriet tu stranu ktora sa vtlaca dnu tukom, alebo ako vravi lokalistin primiesat do hmoty cokoladu...mala som si radsej kupit poriadny silikonovy ornament a bolo by 😝

levandulka3
7. sep 2012

@lokalistin ďakujem skusim popozerať v e-shopoch 😉

levandulka3
7. sep 2012

@dm1 no to práve neviem 😠 😠 ale medzičasom som našla toto http://www.tortysnov.sk/fotopostup/ako-pracovat... tak to ešte vyskúšam

pristela
7. sep 2012

holky prosim vas, na tortovnicu okruhlu 26cm a druhu 14cm kolko praveho marcipanu je potrebne na potiahnutie? neviete ? 😕

eliska22
7. sep 2012

holky tak moja nočná 😝 pri tejto torte mi je ľúto, že to neviem lepšie odfotiť 😔 ešte ma dnes čakajú dve, ale už sa cítim vyčerpane, malá kašlala celú noc, tak som bola stále hore 😝 😝 😝

simasa
7. sep 2012

@dm1 @levandulka3
Dani, ale ked to mas natlacene vo formicke a prilozis na to ten druhy diel a pritlacis, tak mas obojstrannu krajku, nie?
Ale inak jasne, pouzitelne na viac sposobov.

@eliska22 krasna je!

simasa
7. sep 2012

@levandulka3 - lenze Ty mas tu formicku silikonovu, nie? To RVO je tvrdy plast, takze tam sa to da s tym valcekom nagulat. Ty to tam musis natlacit a prebytocnu hmotu zrezat nozikom. Potom by som zacistila, co precnieva a otlacila do toho tu dalsiu cast.

miciatko
7. sep 2012

@pristela rada by som pomohla ale faaakt neviem 😒

cestovatelkaandrea
7. sep 2012

@lussy23 dakujem 😉

jakelina
7. sep 2012

@eliska22 nádherná je 😉

muffinka8
7. sep 2012

Ahojte. Piekla som Red velvet korpus. Nevyrástol síce taký krásny vysoký ako mramorový, ale hádam sa podaril. V recepte je, že ho treba po vychladnutí uložiť do chladničky. Prečo? Ja ho chcem plniť až zajtra ráno a chcel aby som vedieť kde ho mám do zajtra skladovať? V chladničke?

eliska22
7. sep 2012

@muffinka8 ja skladujem všetky korpusy v chladničke, potom sa mi aj lepšie prekroja 😉

zdenallicka
7. sep 2012

@pristela Kilo ti bude stačit.. Teď jsem ze 2kg potáhla 28cm, 22cm, 16cm (všechny vysoké 8-9cm) a k tomu 18cm (8cm vysoká) a 21cm (4cm vysoká).. 😉

pipka
7. sep 2012

no moja vcerajsia nocna kittynka...s fuzikmi 😀 kvetinkova pre dvojicky 😉

pipka
7. sep 2012
pristela
7. sep 2012

@miciatko
@zdenallicka kujeeem holky 😵 😵 😵 😵

a chvalim torticky, pekne to tu zacina 😵 😵 😵 😵