Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
12. okt 2012

Tak baby letim do roboty uz zase meskam pekny den, aj ked prsi jak besne 😝

ajka82
12. okt 2012

@drobec33 v DMke som veru farby nevidela, skor klasicka drogerka...ale klasicke tekute farby by si kupila aj v tesco, terne, a pod. take zakladne-modra zlta cervena a zelena... 😉

pipka
12. okt 2012

@lokalistin presne, sak budu dvaja, tak nech si pre nu pridu hore 😉 ...co si blaazon taku tarchu trepat sama dole 😝

aduskatt
12. okt 2012

@lokalistin ale ze woooow🙂) krasna tortusa

aduskatt
12. okt 2012

a Adka ma vikend🙂) ide si urobit debordelizaciu kuchyne a postavit dobru hovadziu poleeeeevecku🙂) a zatial vam hodim foto..3 kg puncova..dufam teda, ze sa bude pacit, lebo zadanie bolo cierna so slnecnicou.....a viac nist🙂

zdenallicka
12. okt 2012

Sova pro Dominika..🙂

Ořechovo-kávový korpus, vanilkový krém, krém z kaštanového pyré, čoko MMF napůl s třešňovým Smartflexem.. 3,8kg.

79zuzana
12. okt 2012

@lokalistin tak tento hrad nema chybu 🙂 tusim uz mam namet na tortu pre moju princceznicku k jej druhym narodkam 🙂 krasna krasna krasna 🙂

@mia114 sak jasnacka, civava je to... perfektna torticka ;)

@pipka nadherna snehulienka... teraz tu bojujem s muzom, chce nech malej urobim taku a mu vysvetlujem, ze ona nema ani potuchy kto je snehulienka.. akurat co pozna su teletubbies a peppa pig 😀

@zdenallicka prekrasna sovicka 🙂

@aduskatt velmi pekna... mam velmi rada slnecnice ;)

mia114
12. okt 2012

no tu je ten moj spiderman.

mia114
12. okt 2012

@aduskatt krasnatorticka 😵
@zdenallicka perfektna sova 😵

pipka
12. okt 2012

@79zuzana musis jej zacat aj Snehulienku pustat...moja Hanka uz to pozna..akurat ked je tam ta jezibaba, tak to odide a dojde az ked su tam trpaslici 😀 😀 😀

ale teda u nas fičí kazdy tyzden ina torta...pokazde ako nejaku odovzdavam, tak by potrebovala AKURAT taku 😀 😀 😀 😀 😅

79zuzana
12. okt 2012

tak tu su moje cupcakes - odovzdane a dalsia objednavka az o dva tyzdne ☹

79zuzana
12. okt 2012

@pipka ked ju telka velmi este nezaujima ;) len ked pije mliecko pred spanim, tak jej staci taka pat minutovka 🙂

miciatko
12. okt 2012

@79zuzana cupcakes je co vlastne muffina s kremom na vrchu ci???

pipka
12. okt 2012

@79zuzana no ano, teraz som pozrela, ze ona je este malinkaaa...ale neboj...pride doba snehulienok a princezniciek 😵 😵 😵

to ja si stale hovorim...zlate kittynky a princeznicky..ako spidermani a podobne obludy 😝 😅 😀

79zuzana
12. okt 2012

@pipka haha... spidermanov sme si uz uzili 🙂 aj drakov a yu-gi-oh 😀 😀 😀 kto nezazil, nevie o com hovorim ;)

@miciatko cupcakes je trosku iny... muffin je take hustejsie cesto je to ako kolac na najedenie 😀 cupcakes je skor zmensena torticka, ako zakusok - cize korpus ako torta plus plnka ako torta 😉 dufam, ze som to dobre vysvetlila, ale som hladna, tak mi nejak nechce fungovat mozog 😀 😀 😀

maya30
12. okt 2012

tak tu je moja svadobna objednavka 🙂 dala som sa ukecat na zakusky kedze to bolo k trojposchodovej torte tak som nevedela odmietnut, aspon som sa utvrdila v tom ze zakusky sa robit neoplatiiii 🙄 bolo ich 200ks, torta s tymto patchworkom na zelanie a uz ma caka len jedna pre maminku 🙂

miciatko
12. okt 2012

@79zuzana tak spodok je len cesto napr. kavove a na vrch sa strieka krem trebas vanilkovy??, ak mas neake recept napis mi . ..

vladazien000
12. okt 2012

Prosím Vás veľmi pekné mamičky nenájde sa tu nejaká maminka z okolia PN ktorá pečie torty? Potrebovala by som pre dcérku k jej prvým narodeninkam na 27.10. Ďakujem Vám veľmi pekné naozaj mi moc pomôžete.

florentina
12. okt 2012

@njonja ten pařez je nádherný....jsem si s dovolením uložila, super nápad i provedení
@mamina1978 poradila jsi si s tím tvým neoblíbeným tématem nakonec fantasticky, moc se mi to líbilo. Noviny krásné a s tím zdivem, jak tu holky psaly, vadilo ti to jen pro to, že ty to víš, že jsi to chtěla jinak, já bych si toho vůbec nevšimla, kdybys to nepsala....
@pipka ta sněhurka se ti mooooc povedla, jsem si s dovolením uložila do inspirací, nádhera....

@nika1985 mohu tě také poprosit o ten recept na kinder mléčný řez s tvarohem? Je to jediné co si dcerka vyžaduje a mě se jí nechce dávat ty kupované, kvůli složení, tak bych raději doma něco upekla...moc děkuji....

florentina
12. okt 2012

@maya30 nádherný svatební dort...

miciatko
12. okt 2012

@79zuzana
@pipka nooo kocky tak za par rockov si budete hovorit zlate tie obludy co chceli deti na torty a zlate tie casy ked nechaval po sebe len hracky rozhadzane, bude aj horsie kocky moje, ked budu prve baby, prve kondomy, prve party, prve riadne prusery .. .ajaj baby bude horsie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

miciatko
12. okt 2012

@maya30 krasna torta , ja som tento tyzden som aj ja robila zakusky ku svadobke a veru keby neviem co bolo nebudem ich robit .. . . Ja som robila parizske, puncove, venceky a samrole

79zuzana
12. okt 2012

@miciatko spravne... ja som teraz davala nadstavovany korpus, to toho som vstriekla jahodovy dzem a na vrchu je vanilkovy krem slahany nad parou (3 vajicka slahas nad parou so 180 g kryst. cukru asi 15 minut, po miernom vychladnuti prislahas 300 g masla, 1 lyzicku vanilkoveho extraktu a je to ) 😉

miciatko
12. okt 2012

@79zuzana tak toto si pisem a moooc dakujem

miciatko
12. okt 2012

@mimcak parizske rozky suuuu mnaaam , piekla som ich 1 raz a hned na objednavku a tete sa naraamne pacili .. . . velmi pekne dakujem

janulkamartinko
12. okt 2012

Ahojte,poskromne pridavam svoju jednu neterke k narodeninkam...idem popozerat tie vaše 🙂

janulkamartinko
12. okt 2012

@maya30 moja reč tiež som sa o tom presvedčila že žial zakusky sa teda moc neoplatia,ale určite boli vyborne a tortička je nadherna 🙂

miciatko
12. okt 2012

@janulkamartinko ta je milunka , taka laska vychadza z toho macka ze mam chut ho objat , nadherna torticka

maya30
12. okt 2012

@miciatko tieto boli ovocne so zelatinou, opity izidor, sunquickove rezy a nebo v papulke 🙂 tu teraz ide kilo orechov po 8eur, ked som to preratala tak mi za robotu skoro nic nezostalo, neviem ani po com tu idu zakusky, ja som pytala 33centov lebo brala aj tu tortu, viem ze baby inde beru viac, no aj tak tu pani nechala riadnu palku, no co z toho ked tristvrtiny boli naklady 😒

drobec33
12. okt 2012

@79zuzana tie cupcakes vyzeraju bozsky 🙂 Prosim ta aky krem mas na vrchu? A ozdoby si robila z coho, MMF? Ja idem prave robit tortu s cupcakes a ten krem ma celkom zaujal 🙂

@ajka82 no farby uz mam praskove (este som nasla tajnu zasobu) 😝 , ale neviem ako ju mam zapracovat do MMF uz hotovej. 😒 Alkohol davat nechcem, je to pre dcerku k meninam.... 😒