Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
27. jan 2013

@dadak tak prve, co treba urobit je presne to, co si zamietla....precitat si to tu od zaciatku🙂 pripadne aj na Torty od mamy je toho dost..uz som to niekolkokrat pisala, kym som zacala, citala som asi mesiac len diskusie, kym som zacala piect..........aj tuto temu celu.bolo tu vtedy asi 2800 prispevkov........🙂

jakelina
27. jan 2013

@dadak hned na prvních stranách této diskuse je návod skoro na vše a co nevíš stačí napsat do vyhledávače a tam najdeš fakt úplně všechno od pečení, krémů a návodů jak foto postupů, tak i video. Všechny jsme se to učily takhle.

dadak
27. jan 2013

@jakelina
@aduskatt tak idem na to 😀DD ale iba toto mi povedzte...su napr. na pat a mat, alebo na roznepostavicky nejake formy? ci to treba urobit samostatne...

dadka212
27. jan 2013

@dadak ja som upiekla pár toriet bez čítania a vyzerali hrozne akonáhle som začala čítať diskusie tak sa to zlepšilo....a na niektoré figúrky sú aj formičky no väčšinou ich robíme ručne...

pristela
27. jan 2013

@maya30 a preco ti vlastne tiekla ? nechapem, ved ked tam das creme ole ten ti nemoze ani za svet pustit uz pozarobeni v plnke, to by sa pak aj pribinakovy roztekal 😕 a ak si nedavala creme ole ale stuzovac za studena ako Danka tak ano vsetky plnky s nim sa roztekaju, pretoze oni tuhnu az po case v chladnicke , ked sa pak torty krajaju je uuuuplne tuhy , len teda plnit s nim je tazsie, treba ale davat bacha a rozratat si mnozstvo plnky presne na gramaž ako je v navode stuzovaca, aby sa ho nedalo malo alebo vela.

mamina1978
27. jan 2013

@daducha Wauuuuu........................ nadherne, ciste torticky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Prajem skore uzdravenie 😉 🙂

pristela
27. jan 2013

holkyy naaaadherne torticky 😵 😵 😵 😵 vsetky 😵 😵 😵

jakelina
27. jan 2013

@dadak já nemám na žádnou postavičku formičku, to snad ani nejde dělat z formičky, musíš spojovat různé barvy a děláme to ručně stručně podle fotky nebo si půjčíme nějakou hračku od dětí. Pat a Mat je lehký, stačí si vzít fotku a podle toho dělat.

aduskatt
27. jan 2013

@dadak rucne vacsinou, vecer pri telke🙂

lifinka
27. jan 2013

@vecernicci to je fajn, že je ti lépe, tak ať to vše zvládneš, ale neoslabuj se těmi dortami, po takových horečkách, v noci to chytl Matyášek, a to mám dělat dva dorty, modelovat cars, minnie a děcka uřvaná do toho, snad to nedostanu já...jinak nevím...mamak dojet nemůže je nahromadě taktéž....ach jo...těch 27dní je úmorných, než dorazí chlap 😝

lifinka
27. jan 2013

@adka_8 dala jsem přidat do přátel, jen teda musím vyčkat, když je to uzavřená diskuze, co?

jenie123
27. jan 2013

Ahojte kocky.. uzasneeeeeee.. vsetky torticky, ze waaaaau..
Ja vam sem hodim moju tohtotyzdnovu, dokonca som dostala za nu 5€ tringelt.. tak ma to moc potesilo.. 🙂))) coko plnka s visnami.. 🙂

mizulienka
27. jan 2013

@jenie123 krasna je, sirotky ako ozajste 😉 ako robis coko krem prosim ta?

@daducha nadherne torty, fakt jedna krajsia ako druha 😉

jenie123
27. jan 2013

Kocky, este by som vas chcela poprosit, nemate na inspiraciu zelenu, poschodovu tortu s kvietkami.. ?

jenie123
27. jan 2013

@mizulienka dakujem.. najskor som sa ich bala, ale robili sa dobre a jednoducho.. ;) plnku som robila parizsku.. 2 slahackyuvarit s cokoladou a na druhy den vyslahat so stuzovacom.. zatial som inu neskusala a tuto si odo mna dost pytaju.. este cokoladu davam pol horkej a polovicu mliecnej..

mariann2
27. jan 2013

@daducha krásne tortičky, keď ich na MK vidím, ani nemusím pozerať kto ich pridal, ne prvý pohľad viem, že sú tvoje, krstinovú žlto modrú si s dovolením ukladám 🙂

maya30
27. jan 2013

@pristela davala som creme ole, asi 1 a pol sacku, to bolo trochu moc tak som pridala amareto aby som to trochu rozriedila, vtedy bola plnka tak akurat tuha na roztieranie, az neskor v torte zacala mat konzistenciu ako redsi puding, netecie uplne ale tvarovat a orezavat sa to neda...neviem ci nebolo chybou to ze som dost polievala korpusy a medzi vrstvami plnky boli este tie namocene piskoty a tie ju nejak zriedili, no neviem, teraz mam na stredu zakazku na tiramisu tak uz mam nerva co budem robit ☹

lucula73
27. jan 2013

@daducha krásne tortičky,na tej bieloružovej poschodovej si ako robila tú mriežku po bokoch?

dm1
27. jan 2013

@daducha uzasne vsetky mooc sa mi paci ta piratska 😵

eliska22
27. jan 2013

@daducha úplne že neskutočné tortičky, krásne 😵 😵

pristela
27. jan 2013

@maya30 no tak to netusim kde bol problem , ja som ju robila uz 4x z toho z dvoch torticiek som aj jedla a stale to bolo tuhe aj na druhy den 😕 fakt netusim

janula.h
27. jan 2013

@daducha že šup šup 😀 hahaha krásneee

dm1
27. jan 2013

@dadak vsetko je vacsinou rucne ako uz kocky pissali a ozaj je dobre precitat si aspon zakladne rady na potahovane torticky. Odporucam stranku mas tu vsetky diskusie rozdelene http://tortyodmamy.sme.sk/forum alebo je tam aj sekcia fotopostupy

vecernicci
27. jan 2013

@dadka212 tak to je dobrýýýýýý 😀 oni chlapi jsou straaaasně ješitný
@dadak jo děvče, co jsme tady my skalní tak jsme to přelouskaly od začátku do konce, věř mi je to dobrá zkušenost 😉

jenie123
27. jan 2013

@pristela moja, mam na teba otazocku.. minule si sem davala odkaz na recept na puncovu tortu.. davas tak isto rozvaru? Staci to, je to dost mokre.. ja som ju raz skusala a bola sucha.. tak sa tomu chcem vyhnut..

mizulienka
27. jan 2013

@pristela nemas nahodou recept an jahodove tiramisu? 😉 😵 dakujem

aduskatt
27. jan 2013

@jenie123 dobre si namoc vsetky platy okrem vrchneho, ked tortu otocis, tak pripadnu prebytocnu stavu ten vrchny suchy, co bude po otoceni dolu vypije a torta urcite nebude sucha🙂

vecernicci
27. jan 2013

@jakelina taky nejdřív mířím ke klukům do boxu, jim to tam prohrábnu a většinou najdu co potřebuju 😉
@lifinka vydrž, to uteče jak voda a pak už ho nikam nepouštěj, dej mu kudlu na krk a bude doma s rodinou 😉

miciatko
27. jan 2013

Kocenky modelujem dinosaurov a ani panovi mi nejdu , mickey a minie som zmakla za 40 minutiek a dinosaur mi nejdu, vyzeraju strasne, velmi pekne prosim ak mate neaky postup,dajte mi prosim, moooc vam dakujem. . . .

ollako
27. jan 2013

@lucula73 viem viem pamatam velmi nam posluzilo , este ho mam a idem ho posunat dalej 😉