Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

patka6
11. feb 2013

baby mate skusenosti s tymito prachovymi farbami? http://www.cukrarskysen.sk/farby/16-prachove-fa... alebo s tymito http://www.cukrarskysen.sk/farby/39-aroco-prask... vdaka🙂

bodka13
11. feb 2013

@muffinka8 😉 pekne a jemne vysvetlené

...trošku budem mimo témy,ale začínam mať strach
@lucka.lucy .... mám dvoch synov,to budem so svojimi nevestami viesť takéto žabomyšie vojny 😕 ☹ 😠 ... nechaj babku,nech sa pohrá s tortou a ty radšej urob super výzdobu z balónikov - však aj z toho sa dá "padnúť na zadok" ...kým bude mať drobec 2 roky natrénuješ si aj pečenie torty ....a moja osobná skúsenosť : čím viac chcem aby to bolo perfektné o to menej sa mi darí 😉 takže by som teraz tortu pustila z hlavy 🙂

mamina1978
11. feb 2013

@zsuzsu to je taka divna tema ! 🙄 🙄 🙄 🙄 To ani nic normalneho nenajdes. To poznam od mojich chalanov, je to taka blbost, no neviem ,co na tom tie deti zaujima 😅 😅
Neviem ci si aj tieto videla v google, tak kuki 😉
http://www.google.de/search?hl=de&rlz=1T4ACAW_d...

blcha
11. feb 2013

@patka6 ja tieto farby kupujem u nas v drogerii jedine co tu dedine kupim ale lepsie sa mi pacia tie detecha tie sa tiez daju hocikde kupit v drogerke tieto maju take vacsie kristaliky ale ja nemam ziadne gelovky ani nic podobne som len taky amater a stacia mi aj tieto farby ja s nimi farbim mmf a v pohode aj ked farbit hmota sa ma s gelovymi ja farbim s tymito 😉

dm1
11. feb 2013

@patka6 to mas uplne obyc praskove farby ktore kupis aj v tescu pripadne v drogerke. radsej zainvestuj do gelovych farieb iba zakladne farby ostatne si namiesas ak planujes piect viac farbia ovela lespie hmotu

dm1
11. feb 2013

@lucka.lucy suhlasim s kockami za tyzden sa nenaucis robit tortu aby z nej niekto padol na zadok 😝. Nechaj to na svokru a do buducich narodenin dotrenuj a napecies ty

dm1
11. feb 2013

@blcha ta obdivujem ze farbis len s tymi prachovymi mne by sa nechcelooooo 😝

mimcak
11. feb 2013

@lawli
@mamina1978
@dajna11 BABY ďakujem ja som vedela,že sa tu na Vás môžem spľahnúť,že vy vždy niečo máte 😉 . Niečo vyberiem a pošlem tej pani či si niečo vyberie. lbo on chce niečo také strašidelné,nie detské.

patka6
11. feb 2013

@blcha
@dm1 no praveze ja sa chystam upiect dcerke na narodky moju prvu premierovu tortu , takze preto pokukujem po niecom lacnejsom🙂 Ozaj sa mi zle bude s takymi farbit hmota? chcem si kupit ten smartvelvet ci ako sa to vola 🙂

blcha
11. feb 2013

@dm1 a kde kupujes gelove raby ja sa chstam kupit si uz tie gelove a neviem ake chcelo by to neaku sadu viac farieb a tiez by som si aj taku sadu praskovych kupila lebo pouzivam len tieto obycajne s drogerky a tazko sa mi miesaju syte farby alebo urobit neaku inu fialovu alebo tak je dost problem len na nete je toho fakt vela a nveim kde mam kupit a ake nikdy v okoli tu nemam ziadny taky obchod kde by som to kupila takze mozem len s internetu kupovat 😉

pristela
11. feb 2013

@dada2007 @dm1 haa, len nech sa neponáhlajú s podkladami !! 😝 som suchá ako lalia 😝 a drahy mi tu stále vraví, že štát je prednejší ale mne to i tak nejak nejde do hlavy 😝 😀 😀 😀 😀

@mamina1978 andelicka ne nedavam este kusok hmoty , urobim tu gulicku na drotiku , nie moc malu , necham vyschnut a pak navliekam kvietok ako si pisala , ktory najskor ale potriem v strede vodou aby sa gulicka mala na co prilepit /ten kvietok jasna vec v strede nema dierku, len prepichnes potah drotikom . ja to prepichnem a otocim dole hlavou a on uz sam spadne dole na gulicku.

blcha
11. feb 2013

@patka6 ja neviem ja robim len mmf a zatial som to vzdy neako zafarbila s tymi praskovymi len raz sa mi pokazila cervena a musela som to vyhodit 😉

dm1
11. feb 2013

@patka6 ja som s nimi farbila len raz a to MMF potom uz som kupila gelovky.... ved skus prvu s praskovymi a uvidis ci ta to chyti a investujes do geloviek

lucka.lucy
11. feb 2013

hm..ziadala som tu o radu ako robit tortu a nie kritita nazoru... 🙄

blcha
11. feb 2013

@dm1 ja robim len mmf a ked topim cukriky v mikrovlnke tak vtedy pridam tu prachovu a ide to ja zasa az tak moc nepeciem takze zatial som nekupila gelovky ale uz sa dlho chystam a chystam sa aj na to ze uz zacnem piect aj na objednavku len sa neako neviem odhodlat a ani neviem ci budem mat pre koho a ked robim len do rodiny vzdy to neako zmaknem aj s prachovymi z drogerky 😉

dajna11
11. feb 2013

@mimcak jaaaj tak to mám ešte jednu ale nieje moja takže ak si ju niekto spozná,vopred sorry http://www.facebook.com/photo.php?fbid=42499188...

zsuzsu
11. feb 2013

@nika222 Dakujem ale toto som uz aj ja nasla , ja som chcela nieco krajsie, alebo sa na to neda najst nic pekne??? ☹ 😝

zsuzsu
11. feb 2013

@mamina1978 Dakujem. No to som uz zistila ze nic normalne tam nie je. Ach jaj asi spravim len tu figurku vo velkom asi ako tortu alebo ja uz neviem 😝

patka6
11. feb 2013

@dm1 no len ja sa bojim ze to bude spatne :( to by som bola sklamana ... :( a mozem sa este opytat nieco? Mam formu 26 cm a chcela by som mensi kruh spravit, ako ho najjednoduchsie zmensim aby bol pekny ? 🙂

miciatko
11. feb 2013

@lucka.lucy tak mna len jedno napada ze za tyzden sa mozno tortu naucis piect, ved vsetko je mozne, na tvojom mieste by som si pohladala nielen recepty ale recepty s obrazkovymi postupmi na torty a ak ti mozem poradit tak skus mat o tvojej torte tu horsu predstavu ako krasnu, lebo i recepty s postupom nieje zaruka nadhernej torty, treba tam mat kus stastia,sikovnosti a kreativnosti, prajem vela stastia. . ., PS: nie vsetky maminy vedia piect,preto si tortu objednaju a objednat si vybornu tortu od svokry za darmo je k nezaplateniu a bez bordelu v kuchyni . ..

florentina
11. feb 2013

@dm1 Dani, pozorně jsem tu přečetla vše k té čokohmotě, ale mám jeden úplně základní dotaz 😅....přidáš 4lžíce glukózy na 200g čoko...ale jak přidáš? To si ji roztopíš a smícháš, nebo? Se teda omlouvám, že do pokročilé diskuze vnáším základní otázky, ale nevím....

muffinka8
11. feb 2013

@lucka.lucy no nehnevaj sa a neurážaj ... len vysvetliť recept a postup je na niekoľko strán písania ... ak chceš, na strane 4008 tuším mám foto aj postup na korpus. Recepty na plnky a iné sú v samostatnej téme. A na nete je kopec stránok s receptami, len treba čítať a skúšať. A ako pekne potiahnuť a ozdobiť tortu, na to by boli potrebné ďalšie strany písania ale hlavne skúšania doma.Pozri na Torty snov na Torty od mamy ... všade je kopec receptov a fotopostupov. Treba si len vybrať a skúšať.

florentina
11. feb 2013

@florentina jakože na stretku jsem stála vedle tebe, když jsi roztápěla čoko v mikrovlnce, ale to bylo bez glukozy, ne? jsem asi úplně teď mimoň.... 😀

florentina
11. feb 2013

@dm1 ten příspěvek výše byl pro tebe...

mamina1978
11. feb 2013

@pristela Dakujeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Tak netahas to dole , len nechas gravitacnou silou spadnut dole v strede potrety kvietok 😕 Tak mozno sa mi ta dierka v strede zväcsi ,pretoze to tlacim nasilu dole a nepotrela som stred , tak preto mi to nedrzalo 😅 😅 😉 🙂 🙂

nika222
11. feb 2013

@zsuzsu no s kockami tažko nejaku peknu tortu vymyslis ☹ mna tiez cakaju a dve na maj a jun. Moj maly na tom fici jak blazon a všetky decká z okolia, nechapem.... 🙂

vlada111
11. feb 2013

@wera.g krásne tortičky

lawli
11. feb 2013

@mimcak tak ešte toto som našla na nete 🙂

dm1
11. feb 2013

@blcha no to by bolo pre mna na nic keby musim rovno pri robeni hmoty farbit ja vzdy robim bielu a potom farbim po kuskoch. Ja mam gelovky wilton + od sugarfleiru extra gelovku cervenu a ciernu a bitter lemon. Ja neviem podla mna mas sadu wilton asi zbytocnu stacia ti tie extra + wilton zakladne zelena, zlta, modra a namiesas si co potrebujes

pristela
11. feb 2013

@mamina1978 jo jo presne ta ako píšeš - teta gravitácia pomôže 😉 a keby sa ti nahodou kvietok zosunie uz ususeny dole , ze sa neprilepil netreba stresovat treba znovu potriet , zavesiť dole hlavou a ono sa prilepí, alebo ak mas jedle lepidlo je to jedno /ja lepim ale vsetko vodou 😝 /

dm1
11. feb 2013

@florentina ano to bolo bez glukozy cista coko + cera to bolo na boky a poliatie cokohmotu som si doniesla z domu hotovu na tu ruzu 😉