Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
17. mar 2013

@aduskatt to tieto sproste vykyvy teplot...vcera jar a na druhy den mrazy jak na Sibíri 😠 🙄 🙄

pipka
17. mar 2013

@janula.h tak nieco podobne ma caka...tak sa uz tesim 😝 🙄

maca_p
17. mar 2013

@dm1 ked som tak pozerala laickym okom na tie zvieratka, tak som si pomyslela, ze ta torta je nezaplatitelna. krasna robota 😀
ja zastanca mliecnej potahovky by som si ani neprdla 😉 . to sa s mliecakom asi ani neda...

dm1
17. mar 2013

Kocky dali by ste do torty v piatok ovocie ked viete ze oslava je v nedelu? akoze chcu na velku noc tortu na nedelu ale ja som povedala ze ideme na vikend prec ze ked tak jedine urobim vsetko v piatok aj krem aj dokoncim a na vecer si pridu ale pisala ze by chcela ovocie. krem bude maslvoy to sa nebojim ale ovocie ju chcem odhovorit

dm1
17. mar 2013

@maca_p dakujem 😵

aduskatt
17. mar 2013

@pipka moze byt, boli sme od vcera u nasich, dosli sme poobede domov a ze hrdlo a teraz uz hori.takze zajtra lekarke a mam ho doma............chjo.....

aduskatt
17. mar 2013

@dm1 krem to ovocie zakonzervuje, podla mna v klude

aduskatt
17. mar 2013

@janula.h teda ten lajk bol, ze suhlasim, ne kvoli tomu, ze psychiatria🙂

gabina275s
17. mar 2013

ahojte kočky, chcela by som vedieť či sa dá doma urobiť glycerín a
glukózový sirup ak hej, nemáte niektorá recept? vopred dakujem

janula.h
17. mar 2013

@pipka držím palce pevné nervy 🙂

@aduskatt ja som pochopila 😀 pohodaaaaa nebojte baby dá sa to len ten bordel čo narobia kým ste v kuchyni celú nedeľu upratujem 😀

pipka
17. mar 2013

@dm1 Dani ak davas mrazene tak podla mna uplne v pohode, ja tak bezne davam ze v piatok dokoncujem, v sobotu ju beru a oslavuju az v nedelu a zatial vzdy bola ok 😉 aj my doma mavame z piatka do nedele a nikdy jej nic nebolo 😉

pipka
17. mar 2013

@janula.h presne ako u nas 😀 mne by doma nevadili..ale ten bordeeeeel 😅 😅 😅
a najhorsie ze su potom unudeni, lebo von sa ist neda a ja nemam stale cas sa s nimi hrat...ak potrebujem v kuchyni makat, tak dvd-.... a to ich bavi tak do hodiny a potom konec 😝 sediviem 😅 😅 🙄

mima595
17. mar 2013

@dm1
@janula.h - ja som videla z tej torty už len nohy 😀 😀 ...aj moja Baska chodi do Dirindoniek...ale som rada, že ich nevolali,lebo tie dievcata tam cakali vraj do polnoci....tak si to neviem predstavit, ze takemale dievcatka by tam vydrzali..rodicia imaj veceru nosili....

ale teda musim povedat, že tie nohy a kopyta vyzerali velmi pekne...aj konstrukciu som preskumala 😀 😀 😀 ...a asi 1xkuknem tie torty 😉 😉

dm1
17. mar 2013

@mima595 a co to vlastne dostali za torticku? ono nechapem ked vedia ze to je pre deti ale ono vlastne je jedno pre koho to je nikdo predsa nebude cakat do polnoci na tortu neee? teda ak z nej nema rovno striper vyskocit 😀

levandulka3
17. mar 2013

dievčatá som zúfalá 😢 mám robiť tortu pre náročnú ženu, milovníčku luxusu, šperkov, drahokamov, topánok , kabeliek , mám voľnú ruku tak sa na ňu teším až neviem ako to tam všetko uložiť aby to nebolo gýčové ale vkusné, podmienka musí tam byť použitá aj zlatá farba, pekne prosím o tapetky 😔 😔 + ešte jedna prosba ako by ste vyzdobili muffiny k torte pre kuchárku torta má byť hrniec al. hrnce na sebe , ďakujeeeeeem 😉

mima595
17. mar 2013

@dm1 - no nema sa to prezradit 😔 😔 ....veduca zakazala 😉 😉 😉 .....ale ona im pri prevoze spadla, tak museli nanovo robit..neviem, ci celu, alebo teda hlava toho zvierata 😉 😉 😉

bol to k.n 😉

zuzana92101
18. mar 2013

@lucula73 najskor som si vyvalkala hmotu, potom ju polozila na silikonku a zatlacila malym valcekom, potom riadne aj prstami. Hmotu si vyvalkaj na hrubsie, aby sa ti to pekne otlacilo. Ked som valkala na tenko, tak skoro nebolo vidiet vzor. Mna to riadne vytrapilo, lebo rapunzel mi kupila na to silikonku, co som zhanala, skusala som a neslo mi to. 😒 Skusila som dalsiu a nic. Nakoniec som dosla na to, ze mi to nejde preto, lebo uz hmota bola taka trosku stvrdnuta z toho, ako som ju valkala, potom davala do silikonky, ked sa to nepodarilo tak znovu...hmota uz nebola na to ok. Tak do tretice som skusila tuto silikonku magic decor a nakoniec mi to islo spravit 😝 . Ak chces este nieco vediet, pytaj sa, neviem, ci som ti to dobre vysvetlila. 😉

vlada111
18. mar 2013

@dm1 Dani ja som tiež tŕpla. Robila som pribináčikovú s jahodami. plnila som ju v sobotu, putovala do KE cez Ba a Maďarsko a jedli ju v utorok a bola vraj v pohode.

vlada111
18. mar 2013

@aduskatt
@pipka no kočky držte sa. Toto obdobie je na prd. Ja som sa s Táničkou vrátila tento týždeň z nemocnice. Mala chúďatko zápal pľúc 😢

pristela
18. mar 2013

@dm1 andelka ja ked mi zostane vela plnky tak robim take kadejake tvary pre nas doma 😅 /nepotiahnute jasna vec, len korpus a plnka/ vacsinou to narvem aj s korpusom do srnčieho chrbáta , vždy tam davam ovocie a i ked je to len malinky kusok torticky presuva sa nam po chladnicke vzdy az do stredy a teda zatial žijeme v zdravý a nikdy nič /teraz ale myslím, ze vzdy je tam mrazene ovocie, nie čerstve to by asi nevydrzalo 😝

ajka82
18. mar 2013

jooj baby, tak toto bolo z tych naj kreativnych 🙄 😅
@pristela dakujem pekne za nakopnutie, pouzila som aj z tvojho(ja som mu stale robila hlavu, jak keby sa do kriveho zrkadla pozeral a to sa mi nemlubilo), ...vidiet, ze moje maliarske umenie je na bode mrazu 😀 😖 😉 ale podarilo sa mi to nejak nahodit na tu vyse 6kg opachu a lepsie to uz asi nenamalujem... nakoniec pridu hned skoro rano pre nu, a rovno s nou do prace k sefinkovi...tak hadam budu spokojni

matova
18. mar 2013

@ajka82 ahoj, len som nakukla kto este na MK ponocuje a nadabila som na 1 prispevok pred mojim na celej MK stranke tak som nakukla 😀 , nehnevajte sa na mna, nechcem vam tu liezt do kapusty... ale som rada ze som nakukla lebo vidim peknu torticku 🙂 , a to lemovanie sami velmi paci!!!! vyzerra to ako imitacia dreva, ako je to robenen aksa smiem opytat? hmotou potahovanu tortu som zatial robila len 2 x ... Podla mna ten sef bude spokojny, tie fuzy su naozaj super 😀

audiova
18. mar 2013

ahojte.mám ešte jednu otázku.čítala som že boky aj vrch torty treba potrieť maslo+cukor.maslo môže byť aj palmarin?

dm1
18. mar 2013

@audiova no ak vam to chuti tak moze byt u nas by to s tym nikdo nejedol 😝. Ono kludne to moze byt kremom co je v torte ak je v nom dost masla

audiova
18. mar 2013

@dm1 no ja by som chcela dať buď pribináčikový,alebo falošný parížsky

dm1
18. mar 2013

@pristela aj u nas to takto putuje 😀 . Naposledy ta s pribinacikova co som mame robila sak vo stvrtok som plnila a mama nam nabalila ked sme sli po vikende u nich domov v pohode sme jedli pondelok, utorok 😅 a v stredu idem vyhodil posledny kusok ze pre istotu a mm ze sak ja uz som to zjedol 😀. chvilu som ho pozorovala a bolo to bez nasledkov 😀

dm1
18. mar 2013

@audiova falosny parizsky v ktorom je maslo moze istu uplne v pohode pod potah

audiova
18. mar 2013

@dm1 ďakujem.robím takúto poťahovanú prvý krát.včera som si už poťahovku pripravila.mala by som tortu piecť v piatok,tak tu ešte študujem 🙂 .spravím tak mramorový korpus a ten falošný parížsky krém

ajka82
18. mar 2013

@matova dakujem, no o tie fuzy vraj aj ide, lebo podla nich ho kazdy pozna 😅 a kludne sa popozeraj, myslim, ze nikomu to vadit nebude... a to ponocovanie, hmmm u mna vzdy ked robim nejaku torticku, kedze sa detom chcem venovat pocas dna 🙂 a co sa tyka toho ramu, tam je pouzity tento valcek http://www.webareal.sk/cukrarskysvet/eshop/16-1... ...nieco som drazila a toto mi k tomu pribalili, tak som ho hokecne pouzila a potom domallovane stetcom

miciatko
18. mar 2013

@dm1 ja bych sa nebala ved tortu kolky jedia aj 4 dni po, a ked je maslovy krem tak myslim ze uplne v pohode