Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

micmo
31. júl 2012

Tak dneska jsem delala dort 3D domecek podle obrazku, kocicky byly na prani,ale ty mi nejak nesly ☹ Korpus bily piskot, mascarpone s malinama. Nektere rohy domecku mi popraskaly,takze asi spatne udelany marcipan? Ale holky KLOUBOUK DOLU pred tema ktere pecete vice dortu za tyden,ja jenom tenhle delala cely den!! 🙂

miciatko
31. júl 2012

Babenky mam objednavku na kabelku ale puncovu ze presne ako zakusky, da sa to spravit???, moc neverim ze ked ked to navrstvim ze to vydrzi, robila som uz okruhlu tortu ,le to je nieco ine ako 3D
A este babeny ako je robena tato kabelka , to sa tam kresli ci ako???, dakujem kocenky za rady

larah
31. júl 2012

@miciatko niekde som to videla,že si urobila pečiatky zo školskej gumy

misa1982
31. júl 2012

@florentina jj ten korpus je k tomu slanemu dortu vevnitr je pomozankove maslo krenove salam syr dalsi patro je vlassky salat a vajicka na kolecka pak je to celo omazane zase tim pomazankovym maslem nejlepe na ten dort tak 6 masel a jedna zakysana smetana vyslehat.PROSIM O RECEPT NA TRESANY KREM Z OVOCEM ...DEKUJU

pristela
31. júl 2012

@misa1982 skoro na kazdom Creme ole je prilepeny maly letacik s receptami ked nieje tak tu je : http://www.oetker.sk/oetker_sk/html/default/deb...

misa1982
31. júl 2012

@pristela dekuji to me nenapadlo 🙂

sisix
31. júl 2012

holky, prosim postup na mc queena. Diky moc

misa1982
31. júl 2012

@pristela a muzu dat i kompotovane jahody? a ten recept staci na naplneni kulateho dortu?

miciatko
31. júl 2012

@pristela teba sa spytam prosiiim porad mi, da s urobit kabelka ako puncove rezy, bojim sa ze to nebude drzat tvar,kedze je to 3D torta

pristela
31. júl 2012

@sisix ak ti pomoze aj takýto : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3380465...

@misa1982 jasne ja som davala jahody alebo mandarinky a na kolko vystaci netusim , kedze kulaty dort moze byt hoc ako velky 😀 😀 ale ked si vezmes ze to je recept len z jednej slahacky +kompot. stava asi ani nie- neviem ja som ho robila malo a uz strasne daaavno ☹

@miciatko ja myslím že hej v pohode , treba to ale pod potah riadne omaslovat, aby to ta vrstva drzala po kope a nie extremne vela polievat

miciatko
31. júl 2012

@pristela dakujem moc zlatino som ti moooc vdacna za odpoved

misa1982
31. júl 2012

@pristela dekuji 🙂

jakelina
31. júl 2012

Holky teď je Ole v akci v Globusu za 11.90. Jedu si zítra koupit alespoň deset, mám to kousek, jedu si deset minut na kole. 😉

mia1111
31. júl 2012

Babulky, PROSÍM, nemáte pekné inšpirácie na tortičky pre dievča - 18r.? Niečo pjeknééééééééé 😉 😵

misa1982
31. júl 2012

nebo muzete mi prosim nekdo poradit nejaky krem do dortu ale ne maslovy? nejaky dobry a lehky!

dadka212
31. júl 2012

@misa1982 https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/
tu sú recepty, pribináčikový, jogurtový, mascarpone alebo osviežujúci s tvarohom a mascarpone....tieto mi najviac chutia

miciatko
31. júl 2012

dnesna torticka. .

miska2311
31. júl 2012

Ahojte,nepoznate niekoho kto by mi urobil marcipanovu tortu pre 6 rocneho chlapca do nedele z okresu SNV?

florentina
31. júl 2012

@simasa teda ty tvoje dortíky jsou všechny nádherné...ten svatební i tento poslední...jemné, vkusné, precizní...fak velká pastva pro oči 😵

jinak děkuji velmi za odpověď k tématu slaných dortů...

levandulka3
31. júl 2012

@miciatko ja som robila tak, že som si z priesvitnej folie urobila šablonky a potom som maličkou špongiou tupovala farbu na kabelku

florentina
31. júl 2012

@misa1982 super, tak vyzkouším a děkuji za rady

a ještě jsem si teď vymyslela, že jak psala @jakelina jednoduchý recept na krém - šlehačka, stužovač, tvaroh a cukr...tak místo cukru dochutím bylinkami apod., prostě na slano a udělám náplň do slaného dortu z toho. Tak už se na to docela začínám i těšit, jen si musím ještě nějak vymyslet to zdobení....

ještě mám prosím jeden dotaz @simasa jak jsi přidávala ty fotky slaných dortů, tak na té první kolem dokola, to vypadalo jako trubičky, z čeho to bylo? Jestli to byl sýr, tak jak to drželo takto zatočené a přilepené na dortu? děkuji...

simasa
31. júl 2012

@muffinka8
@pipka to je patchwork
@maya30 jasne, to netreba ani pisat, mne to nevadi, tesim sa 😉
@anibas 😀 😀 😀 jasne, urobim, aspon nemusim spekulovat 😀

miciatko
31. júl 2012

@levandulka3 jee to je perfektny napad, dakujem

simasa
31. júl 2012

@florentina Aj ja dakujem a Ty nemas za co 🙂
Aj vsetkym ostatnym, baby, velka vdaka, velmi ma to tesi.

broucek2
31. júl 2012

přidávám slíbené ukázky z knížek

luciahromadkova
31. júl 2012

@miciatko postup a napad na tiez znaky na kabelke http://tortyodmamy.sme.sk/ako-si-vyrobit-peciat..., http://www.facebook.com/media/set/?set=a.163698..., postup na kabelku len inspiracia a tu je kabelka z kruhu

vlada111
31. júl 2012

@miciatko ja som robila punčového toho chameleóna ak si spomínaš a dalo sa to.

vlada111
31. júl 2012

@broucek2 super, ďakujem. Tú Alanovu poznám, tú druhú mrknem niekde 😉

simasa
31. júl 2012

@florentina Prehliadla som otazku ohladom trubiciek - ano je to stoceny syr. Torta je cela natreta natierkou, ktora je aj vo vnutri a syr je vlastne prilepeny o tu natierku a poistene je to stuzkou.

lokalistin
31. júl 2012

@simasa boze ta ruza je uchvatna