Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
2. sep 2012

@vecernicci 3D psika

rapunzel1
2. sep 2012

@vecernicci to sú super vecičky, vedela by som si vybrať, ale takmer 10 eur za dovoz na Slovensko 😒 inak ja som objednávala včera z nejakej podobnej stránke, ale Slovenskej, len tam nemajú taký výber http://www.animas.eu/e-shop/material-na-tvorivo..., sú tam aj niektoré z tadeto, je tam výhodnejšie poštovné pre Slovensko, ale na tom tvojom linku je toho omnoho viac....

muffinka8
2. sep 2012

Prosím vás, chcela by som vyskúšať Red velvet. Ten cmar čo tam ide kde sa dá isto kúpiť? A čo sa týka receptu, tak sú kade tade, ale neporovnávala som ich. Sú rovnaké? Alebo máte nejaký osvedčený? A hodí sa tam aj iná náplň?

vecernicci
2. sep 2012

@rapunzel1 já nad tím taky přemýšlím, že si něco koupím, tak když budu objednávat, tak dám vědět a můžu přivézt na sraz 😉

vecernicci
2. sep 2012
miciatko
2. sep 2012

@vecernicci dakujem moje zlato ,tesim sa,tesiiim

jper
2. sep 2012

@miciatko , @lussy23 bylo to foceno v šílených podmínkách v kuchyni, tak jsem to okolí zabarvila v malování. Jde to tam zvětšit, vybírat si štětce, v jiném program jsem zkoušela retuš, ale děs dělala bych to hodiny a toto bylo do 20minut hotovo

rapunzel1
2. sep 2012

@vecernicci To by bolo super, mne sa tam páčia 4 vecičky šablona na malovanie ruže, na mix kvetín, 4 motýlov a šablona na písmená a k tomu by bolo treba asi aj ten čistič na šablony... Ak by si teda objednávala tak, by som ťa poprosila, poštovné by sme si mohli rozdeliť. A čo sa týka zrazu, ja neplánujem moc ísť, i keď ma to pokúša ísť vás aspoň pozrieť, ale poprosila by som pristelu, aby mi to zobrala, býva kúsok od nás. Kde je vlastne presne to stretko a dátum, omŕza ma aspoň vás vidieť, len som ešte nebola dlhšie bez malej a som na ňu nalipnutá asi viac ako ona na mňa 😝 😝 😀 😀

aduskatt
2. sep 2012

@muffinka8 cmar bars aj v Kaufe

lussy23
2. sep 2012

@jper ďakujem za dobrý nápad. lebo mne osobne sa nepáči, keď fotím svoju tortu a v okolí je náš byt. Neviem prečo, ale nie je mi to po chuti🙂

jper
2. sep 2012

@rapunzel1 @teodorie recept jsem dala do receptů https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/marcipan...
Mně ho vlastní bratr 5 let tajil, ale už je možné ho dohledat na netu, i díky překladačům celých stránek 🙂

lussy23
2. sep 2012

baby, ja som šťastná, ja mám svoju prvú veľkú objednávku, síce to nie je torta, ale je to pre mňa niečo nové. 30ružičiek a biovenčeky(tbrat si porosil na svoju oslavu v októbri) 🙂
Ale chystám sa skôr alebo neskôr urobiť tortičku pre svoje kamarátky.

jper
2. sep 2012

@lussy23 jo šak jsem uvažovala co s tím, dříve mě to taky nenapadlo. Jak jsem ten obrázek zvětšila na 300% tak to šlo hezky

jper
2. sep 2012

@muffinka8 já dělám tento - ale všecky jsou podobné. Jen cukru dávám 70g a stačí nad hlavu. http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=126517

rapunzel1
2. sep 2012

@jper díky, mne to tiež vyhadzovalo len v angličtiene a podobne, ale prekladač, je trochu neistý hlavne pri receptoch, lebo v zahraničí nazývajú rôzne veci inak ako tu a potom z toho môže vzniknúť niečo úplne iné 😅 😝 idem kuk na recepty 😉

jper
2. sep 2012

@muffinka8 Ne jsem se sekla dávám těch 140g cukru - já jak to ted peču i v 3 násobné dávce, tak mě to zmátlo. Tady v tom receptu je hafo cukru http://www.mamincinyrecepty.cz/kremove-a-slehac...

simasa
2. sep 2012

@artepf Oba sú krásne, ale ten rybársky je úplne vymakaný!

artepf
2. sep 2012

holky, opravdu moc moc vám děkuju za všechny pochvaly a like, od vás všech profesionálek tady to potěší několikanásobně 😵 😵 😵 , kdyby nebylo tady té diskuze, tak přísahám, že nevím vůbec nic o marcipánových dortech 😀 😲

artepf
2. sep 2012

@maya30 ten domek - je to teda vlastně takzvaná "rybárna", která stojí na břehu rybníka, kde děda tráví většinu dne, je místní rybářský hospodář 🙂 a dělala jsem ji tak, že jsem si vyválela nahrubo mléčný marcipán, podle papírové šablony jsem si dvakrát vyřízla stejný tvar, na spodní část jsem přilepila čtyři špejle, na to přilepila stejnou vrchní část, špejle jsem dole nechala asi pět cm dlouhé a nechala asi tři dny vytvrdnout. potom jsem ještě přilepila komín - taky vytvrdnout a když jsem dort kompletovala, tak jsem ho jen zapíchla tam, kam jsem potřebovala 😉

levandulka3
2. sep 2012

@dadka212 diky tento som mala uložený aj ja a uši si robila dopredu?

dadka212
2. sep 2012

@levandulka3 nie ja nič nerobím dopredu, maximálne kvety aj to sa mi nechce 😀

pristela
2. sep 2012

Holky mam fotose, nic moc ale som rada ze aspon nejake, foteny rychlo , pri dorabaní , v chodbicke ulicky cez ktoru prave sli hostia a hucala do ucha ta zenska z "keteringu" . tak aspon vidite, ze ziaden zazrak sa nedal urobit, teda aspon ja som z tych poziadaviek nevedela lepsie nic vymysliet ☹ mala byt biela, s palmami, ich tucniakmi, s ich kvetmi, zralokom , ich lanovkou a leviou horou aach ale som rada ze to uz mam za sebou 😝 mne stacilo reakcia ženícha 😀
Sppodne poschodie je obrovska marlenka, stred mrkvovy korpus+ pribinák, vrch čokoládova, váha bola az 16-17 kg i ked na velkost nevypada-hold marlenka a kvety urobili svoje

levandulka3
2. sep 2012

@pristela tak tá je neskutočná 😵 😵 😵 😵 krásne si to tam všetko prepojila,brali by ťa aj do Las Vegas 😝 😝

petraxy6
2. sep 2012

@pristela že wááááááw 😉 😉 😉 😉 😉 1000 like 🙂

katulkaaaaaa
2. sep 2012

@pristela no madam ja nemam slov ale sak to uz u teba nic nenormalne 😀 je uzastna!!!!

vlada111
2. sep 2012

@artepf veď tá rybárska je totálne vymakaná, teda klobúk dolu.

micmo
2. sep 2012

@pristela Nadherny dort, ja zasnu!!!!!!!! Jsi opravdu talent!!! UZASNA!!!!

pristela
2. sep 2012

ach , fakt holky ? 😕 ja neviem co kto cakal ☹ nevesta hodne chcela tradicnu bielu poschodovu s kvetmi tak sme to vymysleli aspon takto, nechcela 3d horu/ani sa nedivím🙂/ , no vazne som rada ze to mam za sebou 😕

dm1
2. sep 2012

@pristela no tradicna svadobna to teda nie je ale to sa pri tych poziadavkach ani nedalo. Super si to zvladla je vymakana moc sa mi pacia tie palmy 😵

ajka82
2. sep 2012

@pristela prosim ta ty si to ako dlho vymyslala a robila? uz si neviem usta zatvorit asi 15 minut a stale cumim na tu torotu 😅 😀 ...aj by som ta pochvalila ale uz mi to je divne opakovat po vsetkych a stale to iste 😝 😉