Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
18. sep 2012

@pristela já taky 20 deka odpočítávám. Za dřevěnou bych si nechala zaplatit, to ano, ale za karton ne a 80 % lidí mi ji přinese zpět.

mia1111
18. sep 2012

@pristela - no ja si podložku započítam, keď kalkulujem cenu. Je pravda, že strieborné som mala drahšie, kúpila som po 2€!!!, zlaté o čosi lacnejšie, ale stále robím tak, aby mi dačo ostalo aj pre mňa... aj keď u mňa je to 5-10€ - to bolo maximum, čo som zarobila, keď som odrátala suroviny a energie 😒 . Ja si neviem vypýtať viac 😅

aduskatt
18. sep 2012

@jakelina ja som robila z bielej a potom malovala, neviem, ci by mi islo pekne na cervenu hmotu urobit zltou blesk a cislo🙂 a peknu farbu na okna keby to bolo z cervenej🙂.ale ako sces..dohoda, Afto teda donesiem.......

pristela
18. sep 2012

@jakelina ja som asi v divnom kraji 😠 este na zaciatku mi jedna kamoska vzdy nosila 😀 pak kamos, ze na co pytam tie podlozky ved to obycajny karton , som mu to hned rucne strucne vysvetlila ci obycajny ci aky 😀 😀 😀 😀

mia1111
18. sep 2012

@pristela - a ja podložky neobaľujem, tak ako krájajú tortu, aj tak ju zničia, ostanú vrezané pásy od noža, tak už by som ju druhýkrát nepoužila... ale teraz som si prvýkrát objednala sololitové podložky, tak už začnem asi aj ja obaľovať. Paradoxne ma vyjdú cca tak isto, ako tie zlaté a strieborné 😠

adrika202
18. sep 2012

čokokorpus,čokokrem,banany a maliny...

peroli
18. sep 2012

@daducha jsem tady za bubáka jo? 😀 😀 prý že "ja ze zase Peroli inspiracie dava" 😀 😀 😀

@lamps krásný dřevo ta tvoje pracovní deska.. 🙂

huxy
18. sep 2012

@anibas tak som sa rozhodla plniť vo štvrtok,ako mi to čas vydá,aj poobede,alebo večer.

jakelina
18. sep 2012

@aduskatt aha, tak to mě ani nenapadlo, tak vezmu bílou.

jakelina
18. sep 2012

@mia1111 já to taky vždycky přebalím, ale nemusím shánět tvrdý papír - karton. Tak jsem ráda, když mi to vrátí. 😀 😀

micmo
18. sep 2012

@anibas Jo, jo 🙂 Bylo to fakt stesti 🙂 Asi to videlo hodne lidi, jednou se k nam pristehovali novi sousede a pan na mne vy jste pani Valkova z te promeny,ze?!🙂

dadka212
18. sep 2012

kočkyyy nemáte niekto inšpirácie, nejaké fakt pekné bedne s flašou vnútri?? dakujem 🙂

vecernicci
18. sep 2012

@vlada111 jééé už jsou tu velikonoce 😀 😵

vecernicci
18. sep 2012

tak tady jsou moje z neděle a ta včerejší rychlovka, za dvě a půl hodiny i s upečením, to se mi ještě nikdy nepovedlo 😉

dm1
18. sep 2012

@dadka212 ja mam ulozene tieto

dadka212
18. sep 2012

@dm1 dakujem moc 😵

vecernicci
18. sep 2012

@pristela to se neboj, my si to rozeberem 😀 😀

dada2007
18. sep 2012

@huxy musíš si uvedomiť, že niektoré plnky sa môžu jesť....hm.....max. 3-4 dni.....ty ked to naplníš v stredu, tak v sobotu pri odovzdaní to bude 4dni vovnútri torty!!! a ludia ju ešte, väčšinou, jedia aj v nedelu, v pondelok.....aby sa niečo náhodou nestalo 😒 a večer, v noci nemôžeš robiť?

miciatko
18. sep 2012

babenky len taka rychlovka prave dorobena a idem vas precitat

lussy23
18. sep 2012

@adrika202 krásnučké
@vecernicci krásne tortičky @roo nádherná
@zuul krásne tortičky

lussy23
18. sep 2012

@miciatko krásna

dada2007
18. sep 2012

@pristela moje drevené vážia 870 až 950gramov.....to im mám započítať skoro ,,kilo" torty??? 😕 čo si...... zožrali by ma

pristela
18. sep 2012

@dadka212 ja mam ulozenu len jednu inspiracku 😕 divnéééé 😝

dm1
18. sep 2012

baby kto chcel inspiraciu s toy story? si nepamatam ale tu mam jednu ulozenu

mia1111
18. sep 2012

@aduskatt - si robila tie prachové farby so solamylom? Či inak? Niekde som mala kedysi aj postup, ako to urobiť, ale neviem to teraz nájsť 😒 ... aj mne by sa zišli prachové urobiť, lebo gelovky mám základné farby, ale v zime sa chcem naučiť konečne aj kvietky robiť a bude treba trošku tieňovať...

aduskatt
18. sep 2012

@mia1111 ano tie, len ja miesto solamylu pouzivam Gustin.-) ale to je prast jak uhod🙂

dm1
18. sep 2012

kocky ja robim na tento vikend svadobku a tak sa mi do nej nechce nevesta chce taku klasiku hore ruze do polgule a par drobnych kvietkov aj na poschodiach iba take rozhadzane. to by bolo ok ale ona to chce v cyklamenovej ruzovej a takej tej kriklavej zelenej co je z bitter lemonky 😝 . Bude to take kikiriky ze az. keby to malo pri tych farbach aspon moderny dizajn ale takto to bude divne.... ach co uz ked nevesta po tom tuzi.... 😔

dadka212
18. sep 2012

@pristela ale je krásna dakujem 😵

dadka212
18. sep 2012

@dm1 ja tiež túžim po nejakej farebnej svadobnej, ale určite nie po klasickej s ružami 😀

miciatko
18. sep 2012

@vecernicci ty si mi neodpisala na tie formicky co som sa pytala, ja vieeem ze maas toho straaasne vela. . .