Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
1. júl 2012

@pristela - moja zlatá, moc ďakujem, no nebudem to komplikovať, skúsim ich vyrezať z hmoty, ako to robievaš Ty, len či sa mi to podarí 😕 😅, ale ako sa poznám, kým budem vôbec robiť tortu, ešte to 100x zmením 😀 😀 😀 . Ale ďakovaaaaaaaaaaaam 😉 😵

miika
1. júl 2012

ahojte, toto su moje prve dve marcipanove torticky pre 3-rocneho syna na narodeniny (dinosaury) a pre 8-rocneho syna na meniny (podla Lego Ninjago spinnera)

maya30
1. júl 2012

@dadka212 dakujem, urobim to tak 🙂

lucula73
1. júl 2012

ahojte
moje víkendovky,tú kvietkovanú som robila presne podla obrázka,na želanie @lamps ďakujem 😉 😉

janula.h
1. júl 2012

žienky aj vás svrbia ruky a niečo by ste piekli??? 😀

pristela
1. júl 2012

@janula.h ja by sol LEN niečo jedla 😀 😀 😀 😀 😀 už 😀 upecene 😝

dadka212
1. júl 2012

@janula.h si sa zbláznila 😀 😀 zapneš trúbu a hneď je aspoň o 10 stupňov viac v dome 😝 😀
ja by som najradšej všetko zrušila čo mám objednané 😅 nechce sa mi nič len vylihovať 😀

dadka212
1. júl 2012

no ale idem bublaninu robiť mám kopu ovocia tatina pošlem do obchodu a ten kúpi kilo jahôd a kilo malín a čo s nimi? no do koláču 😝 😀

bambula1307
1. júl 2012

Veru dieccence v tomto teple piect je samovrazda..vonku hic..pri peci hic..sa picnenm z toho.. ☹ to som ledva kura upiekla..no vcera..ze 5 plechov pizze a este k tomu torta..fuj 😒

vlada111
1. júl 2012

@lucinka bešamelová, moja kámoška 😀

vlada111
1. júl 2012

@ajka82 presne, to čistenie je menej pracné ako prenášanie. Ja si inak niekedy na spodok okolo torty dávam papier a pred potiahnutím ho vytiahnem spod torty

mima1311
1. júl 2012

Kocky neviete ci je v postupoch postup na psika ? , nie 3D ale len taky krpaty na tortu , sa mi to tam nechce vsetko listovat , ak je tak pohladam 😀

aduskatt
1. júl 2012

@mima1311 myslim, ze som videla nejakeho

dadka212
1. júl 2012

hurááá torta na svadbu dorazila vcelku a všetkým chutila 😀 no balvan mi padol zo srdca 😅

sweetsuzi
1. júl 2012

dievcata chcem vas poprosit o radu, chcem kamaratovi nasho maleho upiect tortu na narodeninky, som zaciatocnik. 😅 Hladala som pribinacikovu plnku, ale nedari sa mi ju najst poradite ako sa robi? A tiez, maly ma rad kokos, mate tip, na tortu/plnku/korpus s kokosom? Velka vdaka vopred 😉

mima1311
1. júl 2012

@sweetsuzi ahoj , tu si pozri , su tu plnky , je tam aj pribinacikova aj kokosova , vola sa RAFAELO 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

janula.h
1. júl 2012

žienky ktorá ste robila vankúšik nemáte niekde dobrý postup? ďakujem a na šperkovnicu?

teodorie
1. júl 2012

Ahoj vespolek, prosím ten krém ze šlehačky, bílé čokolády a mascarpone, jak je tuhý? Hodil by se i do dortu v kombinaci s těžkou paříží? Bojím se, aby se při krájení nebortil řez. 😒

pralinka25
1. júl 2012

tak som rada ze tu tato tema je a ste vsetky ochotne poradit. dakujem za rady 🙂 vsetkym aj @aduskatt. s vasou pomocou sa mi podarila moja prva marcipanova torta s pribinakovym kremom 🙂
nieje sice dokonala od tych vasich uzasnych ma este daleko ale snaha bola. tak snad to casom bude lepsie.

pralinka25
1. júl 2012

a este by som sa chcela spytat, nasla som tu krem do torty ze jogurtovy. pouzit ovocny smotanovy jogurt. ktory sa vam osvedsil najviac? myslim znacka?

ajka82
1. júl 2012

@pralinka25 ja pouzivam zvolensky ale klasicky, lebo boli este nejake novinky zvolenskeho, len tie su redsie(prip. cba -co je tiez zvolensky, len prebaleny...lebo tie jedavaju moje baby, mam ich stale doma )

aduskatt
1. júl 2012

@pralinka25 asi by som dala zvolensky🙂 treba rozlisovat jogurt a jogurt........smotanovy, alebo mlieko zahustene kopou chemie🙂)takze pozriet zlozenie a urcite smotanovyyy😨)

bambula1307
1. júl 2012

@pralinka25 holandia je tiez super

lamps
1. júl 2012

@zizala79 tortu naplním na papieri na pečenie, nechám dobre stuhnúť, papier vytiahnem a hototvo 😅

lamps
1. júl 2012

@yamahafazer ja ju na tortu prišpendlím 😅 špendlík schovám pod tú stužku, ktorá je naprieč mašličky 😅

pralinka25
1. júl 2012

@ajka82 @aduskatt @bambula1307 diky baby. jasne ja malemu kupujem tiez len zvolensky alebo holandiu. takze to doma mavam. tak super ze su dobre prave tieto do kremu 🙂 ovocne som sice este nemala lebo kupujem biely a malemu pridavam domacy dzem ale na plnku kupim tie ovocne

vecernicci
1. júl 2012

tak jsem děvčata dneska sdělila manžovi, že v září jedu na sraz na Slovensko, tak už si psal do diáře a že si prý vezme dovolenou a postará se o kluky, že budou mít chlapský víkend 😀 😀 a já to po nich pak budu uklízet 😝 ale vzal to super, prý klidně jeď, co pořád doma 😉

vecernicci
1. júl 2012

@pralinka25 já dělám i bez příchuti, jen čostě jogurtový a do toho si můžeš dát ovoce jaký chceš, kupuju jogurty v lidlu, ale jak psaly holky, zásadně smetanový, protože je hustý a tím pádem je pevnější i krém 😉

dadka212
1. júl 2012

@teodorie podla mňa je mascarpone dosť tuhý....ale ja teraz v lete pre istotu pridávam aj želatinovy stužovač za studena dr. oetker 😉 on keď ten krém stuhne je tuhý dosť, podla mňa sa aj vyrovná maslovým ....