Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petkaa28
20. aug 2012

@daducha v ikei nie su biele :( su pasikave, ak by vyhovovali, mozem ti ich kupit a poslat. Ake vysoke potrebujes? V ikea maju 4cm

pipka
20. aug 2012

@lussy23 dakujeeem 😉 ty si neuveritelna ako stihas vsetky tie komenty 😎
v tvojom veku fakt obdivuhodne 😕 😵 by sme ti tu podaktore pomaly mamy mohli byt..ale teda fakt klobuk dolu aka si pozorna 😵 😵 😵

jakelina
20. aug 2012

@pipka že ano 😀

pipka
20. aug 2012

@jakelina no my urcite 😀

pipka
20. aug 2012

babyyyy....potrebujem postup na motorkuuuuuuuu 😅 😅 😅 😒 😕
nemate?

a aj nejake inspiracie na motorkove torty 😝 😅 😉

iwulka23
20. aug 2012

Moja dnešna mini rýchlovečka pre mamku k narodkám 🙂 v poradí už 30 torta 😀 neviem či sa lepšim alebo nie..ale páči sa mi 🙂

lamps
20. aug 2012

babuľky, viete mi poradiť, ktorá zlatá farba je pekná zlatá? Potrebujem ju na sobotu na svadobnú tortu a v pečení hrou majú aj 4 odtiene a neviem, ktorú vybrať ☹

@pristela - Žanetka, tak sme na tom rovnako ☹, robím aj na túto sobotu svadobnú tortu a zadanie že smotanovo-zlatá ☹, takže žiadne farebné kreácie sa nekonajú a na september objednávka na svadobnú v bielo-zlatej kombinácii. No čo už pestré farby sa odkladajú na neurčito ☹

iwulka23
20. aug 2012

Babenky,ste tu nejaka "medovníkarka? " idem robiť na svadbu 150ks asi 10cm ♥ medovníčkov..zdobene poťahovkou a písmenami...no nemám ani páru z jakej dávky mám medovníky robiť...teda kolko všetkých surovín že si vyrátam približnu cenu...prooosím pomoc 🙂

dm1
20. aug 2012

@iwulka23 ono velmi zalezi na ako hrubo budes vykrajovat . ja to akosi tiez vobec neviem odhadnut 😝. Ale keby som mala taku "zakazku" tak si skusim urobit jednu beznu davku aku robim a vyskusala by som kolko kusov mi z jednej vyjde. podla toho by si vedela z kolkych davok spravit a aj napocitat cenu za suroviny

dm1
20. aug 2012

@lamps s tou zlatou to mas tazko lebo ono na kazdu hmotu chyta inak a na kazdu farbu hmoty chyta inak..... mne vyzera krasne ta co mam na cokohmote a na bielej alebo zltej potahovke uz sa mi tak nepaci 😝

lamps
20. aug 2012

@dm1 no si ma potešila, ja zlatú teda vôbec nemusím. Aj uvažujem, že by som ju ani nepoužila, celá vyzdoba torty by bola smotanová a dám na tortu len zlatú stuhu.

artepf
20. aug 2012

ahoj holky, přidávám svoje dva poslední dorty, schválně jestli poznáte, co na nich je, hlavně na tom druhém, ten zítra předávám 😅 , jinak zase moc chválím všechny vaše výtvory 😵 😵 😵

pipka
20. aug 2012

@lamps tiez zlatu nemusim...a podla mna ooovela lepsie ak bude iba stuha zlata a nebude to preplacane zlatou 😝 😉

lamps
20. aug 2012

@artepf maxipes Fík 😀

lamps
20. aug 2012

@pipka mne to príde strašne gýčové

petraxy6
20. aug 2012

@lamps a celebration sa ti nezdá celkom pekná (tekutá farba)?
@artepf krásne tortičky 😉

iwulka23
20. aug 2012

@dm1 Tedaaa dobre..skusim z 1kg muky...a uvidím kolko mi výjdu..inak by si nebola taka dobrá a nenapísala mi receptík na medovníčky???

lamps
20. aug 2012

@petraxy6 ja ti neviem, ešte som zlatú nemala, nepotrebovala som ju. Ja osobne radšej maľujem práškovými

pipka
20. aug 2012

@artepf dokonaléééé su obe 😉 aj ovecka aj maxipes 😎 moj obluuuubenyyyyy aj Ája 😀

petraxy6
20. aug 2012

@lamps ja tiež radšej práškovými, ale túto som si zobrala na skúšku a nem dobre, lebo ja s tekutou neviem tieňovať ☹

levandulka3
20. aug 2012

@ajka82 ďakujem 🙂

lamps
20. aug 2012

@petraxy6 ja maľujem práškovými na sucho a potom dotieňujem farbou rozpustenou v alkohole.

moncicatko19
20. aug 2012

tak tu je moja svadobna 🙂

pristela
20. aug 2012

@lamps ja neviem kde tí ludia prišli o radosť , vsak co uz je len vesele na bielo zlatej torte, ked na svadbe sa ma zabavat 🙄 ja robim tento víkend cisto bielu a iba stuhy budu nastastie zlate , no ale ta na buduci tyzden ma veru trápi viac 🙄 teda obe ma trapia 🙄
ale neboj ty urobis naaadhernuuuuuu 😵 😵 😵

mili01
20. aug 2012

Tak baby, po mojom úspechu s krtečkem pred týždňom som robila ďalšiu tortu pre moju malú k prvým narodeninám - tentokrát oslava s kamarátmi. No jak sa mi krteček podaril perfektne, tak som sa pustila do poschodovej torty prvýkrát a teda des-bes ☹ vobec sa mi nedarilo ju pekne potiahnuť, takže samé faldy jak na sukni dievčic niekde z folklórneho súboru... ale tak dokončiť som ju nejak musela.. hrozne sklamaná som ale zo seba, som mala pocit, že sa zlepšujem a ono prásk - facka jak blesk z jasného neba pre moje sebavedomie 😀

lamps
20. aug 2012

@pristela No veď práve som tu vyššie písala, že tam dám tiež len zlaté stuhy, aj som chcela zlatú farbu, ale ani neviem, čo by som ňou na tej torte pomaľovala 😀. Takže zlatá bude jedine stuha. Ozaj a musí byť na svadobnej torte nejaká ozdoba taká typická svadobná - obrúčky alebo srdiečka? Ja by som to tam najradšej nedala

pristela
20. aug 2012

@lamps ja robim teda podla foto 🙄 , ale hned som jej pisala ze tu sperkovnicku so srdieckami jej tam nedam, ze ak chce mozem jej dat len hole dva prstienky a ona nastastieee 😀 povedla ze ich tam absolut nechce 😀 takze ja nedam, mozno dam dve srdiecka take čiste vypuklé 😉

lamps
20. aug 2012

@pristela no našťastie ani u mňa táto požiadavka nepadla, len dúfam, že im tam žiadne obrúčky chýbať nebudú 😀 a na tej septembrovej svadobnej chcú mená mladomanželov, tak ešte uvažujem ako to spravím, ale asi budú biele písmená na bielej torte, keby som ich mala zafarbiť zlatou príde mi to také pohrebné. Ja si nemôžem pomôcť, ale mne to pripomína nápisy na náhrobných kameňoch. A aké veľké majú byť tvoje torty? Ja mám túto tohto týždňovú do 5 kg a tú septembrovú len 3-kilovú

vlada111
20. aug 2012

@artepf krásne

pristela
20. aug 2012

@lamps no ja mam tuto 5kg, ale vraj moze byt aj 6 kg 😀 no a pak tie na 1.9. jedna 15kg a druha 10kg 😕 😕 pre mna snové váhy , snové udalosti -svadby 😀 😀 , a tak to pobabrali s tymi svojimi zelaniami ze teda fakt este stale netusim ako tie dve budu vypadat 😕