Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
8. júl 2013

O a ešte som zabudla poďakovať všetkým ktoré mi radili ohľadne krajky moja prvá.

mimcak
8. júl 2013

A túto svadobnú pridávam zvlášť dúfam sa nenahneváte za tapetky,ale bola a som na ňu hrdá,že som to zvládla. mala 11kg Pribináčik a rafaelo.. Je ale fotená so stojanom naopak,lebo sme fotili až na mieste svadby a mm mi pomáhal a dal stojan naopak. potom sme to opravili,ale fotiť sme už nefotili.Tak tortička a moja maličkosť.

dagmarmustafa
8. júl 2013

Synova k narodkam a Hero Factory ako bonus. Ruky mi padali,tak som tam šľahla špajdle.Samozrejme mal najväčší úspech a zjedol sa ako prvy🙂))))) Inač baby, dik za inšpiracie a rady...ako vzdy!

maya30
8. júl 2013

@florentina dakujem za pochvalu, velmi ma to tesi, az si niekedy myslim ze si to ani nezasluzim 😵 navyse ma mrzi ze sem nestiham chodit castejsie a zapajat sa do diskusie ale mam toho na krku vela a toho casu moc nie je...ale zato torticky stiham sledovat celkom pozorne 😉 a musim suhlasit s jednou kockou (bohuzial uz neviem ktora to bola) ze u teba nastal obrovsky pokrok za velmi kratky cas a tvoje dielka uz dostavaju vlastny rukopis takze aj ja sa tesim s cim prides nabuduce 🙂
a vazim si naozaj kazdy komentarik a pacitko ktore sa mojim tortickam ujde, dakujem 🙂

millada
8. júl 2013

Mozem poprosit o radu, ako dat jedly obrazok - oplatku na tortu? mam ten gel, ale ked som ho pouzila naposledy, tak sa mi nejak vlnila ta oplatka no a ked som ho potom na torte začala ešte natierat navrch na obrazok, tak sa mi normalne začali rozmazavat farby ☹ Ako ho prilepujete? Dakujem velmi pekne za rady? 😵

A pri tom hned poprosim nejaky dobry recept na klasicku okruhlu formu - na dobry nie suchy korpus a krem nie maslovy. chcem dat jahody, tak nejaky tvarohovy mozno... Dakujeeeem 🙂

pralinka25
8. júl 2013

@millada https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/ tu su recepty overene co sa tu casto pouzivaju staci si len vybrat
k obrazku neviem napisat lebo som este nepouzivala

ajka82
8. júl 2013

@millada ja som lepila oplatky pipingelom, od spodu jemne potrela a polozila na potiahnutu tortu, zvrchu ked som potierala, tak to naozaj len jednym tahom cez jedno miesto, lebo sa farby rozmazu,presne ako si pisala, si mozno viac krat pretrela na jednom mieste alebo dala navrch viac gelu... a naposledy sa mi tiez trosku zvlnila, ale nakoniec to brdura po okraji oplatky udrzala prilepene 😉

mimusa94
9. júl 2013

@jakelina dakujem velmi pekne za radu 🙂 a este by som sa chcela opytat skusala som dnes robit postavicky smolkov ale neboli vobec dobre pretoze ten marcipan bol newiem taky strasne makky alebo neviem ako to napisat nebol taky pekne tuhy aby to vyzeralo dobre ale bol makky ako keby tam bolo malo cukru alebo niecoho lenze keby som pridala viac cukru nedrzalo by mi to hmotu spolu ale drobilo by sa mi to..:/ neviem co by trebalo do tej hmoty dodat aby bola pevnejsia a postavicky by vyzerali ozaj dobre :/

florentina
9. júl 2013

@maya30 Ale zlatko, ty si to rozhodně zasloužíš!!! Musím říct, že téměř vždy si nějaký tvůj dortík ukládám a je mi inspirací a už za to ti patří dík...prostě ber to tak, že máš první stálou fanynku do svého funclubu... 😀.
A vůbec nemusíš být smutná, že se nestačíš zapojovat do diskuze...je to pochopitelné, rodina, tolik dortíků, nejsme roboti...Já mám taky období kdy to jde a tak tu relaxuji a pak, když mám pracovní termíny, tak mám prostě smůlu a občas ani ty dortíky nestíhám, ale už mám pocit, že sem patřím /do tohoto tématu, jinam už delší dobu vůbec nechodím, neb to prostě časově není možné/ a tak se sem vždy znovu ráda vracím a bez obav, že bych tu nebyla vítána....
No a v neposlední řadě ti moooc děkuji za podporu, je to hrozně milé a povzbuzující do dalšího pečení, si toto přečíst...!!!

cestovatelkaandrea
9. júl 2013

fotky torty, ktoru som robila do skoly na skolsky trh. Behom hodiny bola torta rozpredana 🙂

jakelina
9. júl 2013

@mimusa94 a z čeho modeluješ???Musíš nechat to tělíčko trochu ztuhnout a až pak na něj dát hlavičku a ruce. 😉

lokalistin
9. júl 2013

@maya30 nadherne 😲 😲 😲

lokalistin
9. júl 2013

@ajka82 uuuuzasnnyyyyyyy ten dino,skvely

jakelina
9. júl 2013

@mimcak suprový a ty jaká kočka 😉

lokalistin
9. júl 2013

@vlada111 nadherne a tie farby krasa

lokalistin
9. júl 2013

@mysiatkoo boze ty ich mas tak bozsky hranate,musim asi zacat aj ja s tou ganache

jakelina
9. júl 2013

@lokalistin taky jsem si to říkala, jenom si nepamatuju recept 😲 😲 na to ganache. Někam jsem si ho uložila, jdu hledat.

mamcas
9. júl 2013

@lokalistin to co pises pomaha k tomu aby bola torta taka krasne hranata? Co to vlastne je?

lokalistin
9. júl 2013

@florentina dakujem,dufam aj ja,ze sa inspiruju

muffinka8
9. júl 2013

@mimcak Ahoj 🙂 super veliká torta, obdivujem.
Ale môžem aj mini kritiku 😅 Prvé a druhé poschodie sa strašne bije 😕 proste v mojich očiach mi to neladí. Na prvom nežná čistá krajka a na druhom len a iné ozdôbky, no proste mi to nejde spolu. Ako to spodné poschodie akoby ani nebolo z toho celku.
Ale inak pekná práca 🙂 Koľko hmoty si minula?

mysiatkoo
9. júl 2013

@lokalistin diky Zanet! @jakelina davala som do 2jky nedavno 😉

lokalistin
9. júl 2013

@mamcas ganache je nieco ako parizska slahacka,ale iny pomer, toto je od @mysiatkoo pomer je 2:1 gramazovo... cize na 250ml slahacku davam 500g coko ..a pouziva presne tu lidlovu,
neviem ci sa to podari kazdemu tak na hranato,ale skusit urcite vyskusam 😀

@mysiatkoo neni zac vyzera to bombovo a milujem tie vase svojske torty-neokukane,ja som bez fantazie,ja väcsinou okukavam,ale tu su same unikaty

mamcas
9. júl 2013

@lokalistin fiiiha tak tomu sa hovori cokoladova plnka 🙂 a to ta konzistencia pomoze tomu vytvarovaniu hrany? Sorry za mozno blbe otazky,ale fakt netusim ako to robi 😝
@ mysiatkoo ma asi carovne ruky 🙂

mysiatkoo
9. júl 2013

@lokalistin noooo celkom neokukane to nie je, lebo spodok pippi som sa inspirovala jednou tortuxou... ale pippi a draculku celu som sla z hlavy, takze velke DAKUJEM, lebo je to povbudzujuce 😉

@mamcas najdes v 2jke recept... skus, mozno zistis, ze carovne ruky mas aj ty 😉

a zdaleka nie su take hranate ako by som xcela, lebo sa uz potiahnutej torty v tom teple pomaly neda ani dotknut, kedze sa na to lepi zehlicka... tak cakam na jesen, ci sa s tym este nieco bude dat urobit

vikirobi
9. júl 2013

Prosim o radu.Muzu korpus(piskot) obarvit Wiltonkama?Popripade cim jinym?

sisix
9. júl 2013

@vikirobi muzes ale je to zbytecna chcemie navic. 😖

luciahromadkova
9. júl 2013
lokalistin
9. júl 2013

@mamcas to neni plnka,ale ona to dava namiesto masla s cukrom a kedze to je skoro sama cokolada tak si ju vyhladis na tak hranato a ked to zatuhne by to malo drzat tvar,odomna je to len teoria,v praxi som este neskusala

lokalistin
9. júl 2013

baby tak kuknite s cim som sa tu teraz hodinu trapila asi 600 g cokolady, ktoru som sa snazila vybielit je ich do 70 kusov potrebujem asi 40 tak dufam, ze z toho nieco bude a teraz uz musim letiet do roboty pekny den

mamcas
9. júl 2013

@lokalistin no uz som si to aj domyslela 🙂 zle teda vyskusam niekedy a uvidime,znie to zaujimavo 🙂 dakujem za info