Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuba
15. jan 2012

No tak spravila som nám koláčik - skúšala som čoko korpus a mascarpone plnku a pridávam s ak tým, čo z nej nie sú až tak ohúrení.
Ako nie je zlá, ale taká tvarohová je omnoho lepšia 🙂
Skúšala som dávať navrch čokotransfer a pôvodný plán, že na boky čoko pomocou štruktur folie, ael bočná čokoláda skončila späť v hrnci a čokotransfer, nie je všade dokonalý - no teda s čokoládou ja kamoška veru nebudem 🙂

pristela
15. jan 2012

holky prosim vas ake korpusy by ste dali ked chcu jednu plnku cokoladovu a druhu karamel ?

danula.ch
15. jan 2012

ahojte kocky, uz davnejsie poskulujem po tejto teme, velmi sa mi pacia marcipanove torty, ale som si zatial netrufla. som silny zaciatocnik v peceni 😀
nas drobec bude mat coskoro 2 roky, tak som sa konecne dokopala, ze mu pri tej prilezitosti urobim nejaku veselu narodeninovu tortu, nieco na sposob fotky dole. okruhly korpus, potiahnut marcipanom a dozdobit niecim veselym farebnym, ale len povrch torty, nic 3D.
myslite, ze to zvladne taky zaciatocnik ako ja?
je na to vhodny pravy marcipan?
cim mam zafarbit tie farebne kruzky?
budem vdacna za vsetky rady 🙂

zuba
15. jan 2012

@danula.ch jasne, že to zvládneš, aj som pred svojou prvou tortou pre drobca robila len nepečenú smotanovú a zvládla som to.
Hmotu si zafarbíš potr. farbami - buď práškovými - majú ich aj v drogérke alebo potom gelovkami.
Ako sa pracuje s pravým marcipánom neporadím, ale použiť ho na tortu určite môžeš.

zuba
15. jan 2012

@pristela K tej karamelovej by bol super aj ten čoko korpus čo som teraz robila.

zuba
15. jan 2012

@pristela tento som robila, niekto ho sem pridal :
Čoko korpus

Suroviny:
• 120g čokolády
• 120g másla (lze i Hera)
• 160g cukru
• 150g polohrubé mouky
• 6 vajec
• 3 lžíce mléka
• 1 lžíce kakaa
• 1/2 prášku do pečiva

Utřeme máslo s cukrem, přidáme žloutky a šleháme do pěny. Přidáme rozpuštěnou čokoládu,mléko,kakao,mouku s práškem do pečiva a nakonec vmícháme sníh z bílků. Pečeme ve středně vyhřáté troubě asi 45minut

danula.ch
15. jan 2012

@zuba dakujem, ty pouzivas aky marcipan na potahovanie? hlavne aby sa s tym dobre robilo 🙂 . kde dostat tie gelove farbiva a ktore su lepsie 😉 ?

lifinka
15. jan 2012

@adka_praha úžasnéééé, tyjo smekám 😵

lifinka
15. jan 2012

@mariann2 nádhera jedním slovem 😵 😵 😵 😵 ta orchidej nemá chybu 😵

holky čím to je, měla jsem potažený dort marcipánem v pátek dělaný a dneska jsem našla zbytek dortu v ledničce už na desce rozteklý spodní okraj marcipánu? Je to tím krémem, co je pod ním?snad mi rozumíte 😀

a ještě nějaký světlý korpus, který je opravdu vláčný máte některá???

adka_praha
15. jan 2012

@lifinka dakujem... 😵 😵 😵

vera_vila
15. jan 2012

@pristela Já jsem teď tak dělala oba poslední dorty a dávala jsem bílý a kakaový korpus, jeden prořez karamelový krém, druhý prořez čokoládový, myslím, že i mramor by se klidně dal.

lamps
15. jan 2012

babuľky práve mi prišla sms: "ahoj Aďka, torta bola úúúúúúúúúúúúúžasná ... aj nabudúce chceme takú 😉 skoro nič nezostalo. Ďakujem ti pekne ... oslávenec bol spokojný, oslava bola super" jedná sa o tú tortu s cestou a autíčkom, do ktorej som dávala krém s mascaropne, stresovala som tu kvôli zgrcnutej šľahačke a hovorila som si, že ju nechcem dobre dlho robiť. Nakoniec som ju zachránila, tortu úspešne včera odovzdala a dnes ma takto potešili 😅 😅 😅.

lifinka
15. jan 2012

@79zuzana a jak děláš zhruba vysoký dort s průměrem cm? nebo korpusy z kolika vajec? díky 😉

vera_vila
15. jan 2012

@lifinka Myslím, že krásně vláčný je mramorák, jen se nechá bílý a nekombinuje se s tím kakaem... Jinak já teď dělala piškot vše v jednom a byl taky krásně vláčný, nadýchaný, jen nevyběhne, jako piškot s práškem do pečiva...
@danula.ch určitě něco takového zvládneš. Já jsem začínala s potahovkou z marchmallow, pak jsem zkoušela mléčný marcipán, teď jsem dělala dort na zakázku, tak jsem si koupila White Icing a moc dobře se s ním pracovalo... Ale na dorty pro nás domů dělám ten mléčný marcipán a taky je to dobrý...
@lifinka jaký krém máš pod tou potahovkou?

lifinka
15. jan 2012

@lamps tak vidíš, super, nakonec byl dortík velmi úspěšný a písneš mi recept na mascarpone?

lifinka
15. jan 2012

@vera_vila no právě jsem si našla: puding za studena Olé s mlíkem a přímíchala máslo.tak já nevím...to by se nemělo stát, když budu pak třebas někomu péci, to bych nerada. A ty děláš z jakých krémů?Jinak mramor. korpus byl také🙂 mám kulatý 23průměr a je dost vysoký tak 10cm.

lamps
15. jan 2012

no bol a ja som vytešená. Uvariť 2 šľahačkové smotany s 2 bielymi čokoládami - nechať vychladnúť do druhého dňa, potom vyšľahať s 2 stužovačmi a postupne vmiešavať 2 mascarpone. Na vrstvu krému dávam maliny, jahody alebo zmes lesného ovocia z Lidla

vera_vila
15. jan 2012

@lifinka já těm rychlopudinkům nevěřím. Normálně si uvařím puding z poloviční dávky mléka na celý pytlík pudinku s cukrem, nechám vychladnout, pak začnu našlehávat a přišlehávám povolené máslo... Kolik jsi dala másla? Já myslím, že za to možná může to, že je tam v tom za studena dost mléka... To spíš potom, když používáš ten rychlý puding, tak pod potah radši našlehat jen máslo s cukrem...

lifinka
15. jan 2012

@vera_vila na první dort jsem vařila puding jak píšeš 😉 takže lépe zůstat u klasic. pudingu, co? Celé máslo, 300ml + Olé.A prosím Tě nahoru pod čokoládovou polevu dát, co? myslím, jak klasický dort, když udělám, bez potahovky, tak aby se to nesmíchalo s čok., polevou, víš?

vera_vila
15. jan 2012

@lifinka Tak to spíš poradí holky, které dělají čokoládové dorty, já to zatím nezkoušela, z čokolády mám hrůzu... Ale tam se ta čokoláda nesmí dávat horká a co vím že třeba dělala babička, tak normálně taky dala máslový pudinkový krém... Musí se nechat akorát dobře ztuhout a čokoládu nalévala chladnější, dokud ještě byla tekutá, aby se jí ten krém neroztopil...

mima1311
15. jan 2012

@zuba prosim ta ked vmiesavas tu rozpustenu cokoladu , tak to taku teplu ? ci trosku ochladit ?

anibas
15. jan 2012

@pristela kakao - ja robím už len tmavé kakaové 😉

lifinka
15. jan 2012

@vera_vila právě, tak jsem to myslela, že by musel být tuhý krém a pak to čokoškou polít 🙂 no uvidíme, mam ka má 7.2. narozky a ta potahované nemusí, tak bych ji chtěla udělat klasiku, jen s kvítkama z marcipánu, díky.

lifinka
15. jan 2012

@dajna11 nádherný dort!!!

mizulienka
15. jan 2012

@zuba ja som ho tu dala a bolvyborny, aj tebe chutil? a s akou plnkou si ho robila?
a este sa opytam na plech si robila z kolkych vajec? lebo on vela nevyrastie ten korpus, neviem si predstavit z kolkych vajec by som robila do 23alebo 26cm formy 😕

mima1311
15. jan 2012

Prosim vas chcela by som urobit krstnym tortu truhlicka s peniaztekmi ...nemate niektora na nu postup , ako ju zhotovit ? tie dukatiky dostat kupit , uz aj eurace ale ako urobit tu truhlicku ....

mizulienka
15. jan 2012

@lamps to je super, take smsky velmi potesia 😉

mizulienka
15. jan 2012

babulky moje, ake kremy roibte najcastejsie a zaroven najviac pochvalene? 😉
stale sa neviem rozhodnut, co dam do tejtorty, co pojde az 450km, tu co chcu mascarpone do nej...dakujem
@katy1979 napises mi prosim presne postup, ako robis ten karamelovy slahany nad parou, dikes

vecernicci
15. jan 2012
pristela
15. jan 2012

@anibas vsak prave ze aj ja, stale vsetky kakaove 😝 😀

@mizulienka mne naj objednavaju coko miesany nad parou , aj ho chvalia hodne/ ja ale lubim len slahackove s ovocim 😀 /