Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
28. feb 2012

moc děkuji všem za odpovědi...
@reruna aha, tak tím se to vysvětluje....já si moc neuměla představit takové kuličky z hmoty, tak jsem myslela, že jsou z krému. A jak prosím taková forma vypadá? Nebo já si jí klidně někde pohledám, ale jmenuje se to forma na kuličky, nebo tak...teda jestli víš, ať to kvůli mě taky nehledáš....ale těch propriet je tolik, tak abych zbytečně nehledala něco, co už je nalezené 😎

stankapk
28. feb 2012

ahojte.
pridavam dalsiu moju tortu, je pre dcerku k zajtrajsim narodeninam - prvym "skutocnym". na zelanie ruzova torta s princeznou. dost som sa toho bala, ale myslim ze sa podarilo, aj ked na vase sa nechyta 🙂 som zvedava ci sa nerozpadne ked ju budeme krajat. je to svetly korpus s pribinacikovou plnkou.

lucula73
28. feb 2012

@stankapk jej,peknučká je,ja mám takú robiť na budúci týždeň,hlavne že nech je ružová 🙂
prosím ťa,ako si piekla tie korpusy?koľko ich je?

stankapk
28. feb 2012

@lucula73 dakujem 🙂 je dost velka veru, lebo je tam cela pribinacikova plnka z 2 slahaciek a 500g tvarohu + maliny. robila som mramorovany korpus zo 6 vajec /nedala som ale kakao/ do babovkovej formy - tam sa mi vsak zmestilo asi len zo 4 vajec, tak som zvysok upiekla v tortovej forme s priemerom asi 21 cm.

lucula73
28. feb 2012

@stankapk a koľko asi váži,nevieš?
ja tiež tak uvažujem,že v babovkovej forme a ešte jeden plát dopečiem v okruhlej,aby bola vyššia.nemám ešte doma bábu,tak neviem aké dlhé nohy má 😉

@lamps ja som s a prihlásila na to stretko do pd,snáď to vyjde a tentoraz pojdem 🙂

stankapk
28. feb 2012

@lucula73 fuha, to neviem, ale mozem ju zajtra odvazit 😉

simasa
29. feb 2012

@lusil2005 Ved ja som to len zo srandy napisala, pretoze vobec nepochybujem, ze ty nieco krasne vymyslis 😎

marci2305
29. feb 2012

@miciatko Ja som akurát včera pozerala u nás v obchodiaku. Mali všelijaké pekné a čo ma zaujalo mali abecedu ako vypichovače, len sa to zacvaklo a vlastne ti to aj vypichlo. Cenovo vyšli okolo 10-12 Eur.

larah
29. feb 2012

@marci2305 bola som v jednom cukrarskom a mali tam presne tie isté vypichovačky ako činan presne to balenie,tak nechapem tu cenu

dm1
29. feb 2012

@florentina ano dobre si to pochopila 🙂 . Ale ludia mi nevracaju tie original podpery ono by to uz bolo tazsie pouzitelne lebo si ich urezem vzdy na dlzku aku potrebujem a nikdy nespravim rovnako vysoke poschodie 😉

simasa
29. feb 2012

@florentina napriklad http://www.cakedecorations.eu/cakedesign/eshop/...
alebo http://www.adal.biznisweb.sk/product/lista-na-v...
Treba si v tych eshopoch vyhladat najlepsie ceny, je ich vela a toto je len orientacne.

reruna
29. feb 2012

@florentina nejlevněji tě vyjde tohle, ale špatně se to v tom dělá...http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48476792&ta... lepší jsou silikonové, ale ty jsou zase drahé http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48101369&tab=3

zuzkat1
29. feb 2012

@zlatat
@dm1 je to mozne ze vyprcha🙂 ale tak farbit budem asi az ked mala povyrastie - pre istotu 😉 nie farbit ale malovat ...

zlatat
29. feb 2012

@lusil2005 no to asi ťažko niekkoho nájdem - a 12 kg len pre našu potebu je veľa ... no čo už, drahý sa bude musieť uspokojiť s obyčajným WI 😀 😀

anavi85
29. feb 2012

Ahojte, chcem poprosit, neviete niektora dajaky recept na korpus, ale bez vajicok a orechov...zatial mi nevedeli nikde poradit a muz ma smrtelne alergie...dik

larah
29. feb 2012

@lamps prenádherná margarétková,
dievčence ja sa vám asi nikdy nepriblížim,možem sa len hlboko sklánať, no asi nemám na to vlohy aj ked chuť by bola

miciatko
29. feb 2012

@dm1 @mariann2 @marci2305 , dakujem za radu ohladom tej abecedy a ked som uvidela tu funky abecedu tak som sa zalubila sa mi paci asi najviac, tam ju nemali tak este nemam , zoberiem ju z pecenie hrou, tam je , ako sa Vam snou robi??

florentina
29. feb 2012

@dm1 no jasně, to mi nedošlo 😉

florentina
29. feb 2012

@simasa @reruna moc děkuji. Ale doufám, že si nebudete ťukat na čelo, když vám povím, že z těch obrázků stejně nechápu, jak ta forma funguje. Ale až to uvidím v reálu, tak mi to snad docvakne🙂...vypadne z toho ta kulička, nebo dvě polokoule co se pak slepují?

dm1
29. feb 2012

@florentina tieto perlicky su super a za 2 velkosti to ani nie je velka cena http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/am0023-pe...

dm1
29. feb 2012

@florentina vypadne ti snura guliciek spolu 😉

dm1
29. feb 2012

@miciatko s funky sa robi rovnako ako s inymi. len bacha su dost vysoke pismena a nie vsade sa hodi. Mne sa najviac paci Grovy na poslednych tortach ju mam je s tym vyhadzovacom

nellynka
29. feb 2012

Ahojte kocky, som tu nova co sa tyka tort. Mam za sebou take styri torty. Pomalicky sa ucim. Idem vas citat dozadu, nech sa nieco zaujimave dozviem, nejake rady. Mam sice dve deti (3 roky a 5 mes.) ale moju novu zalubu chcem len a len rozvijat 🙂 Dam Vam tu aj moj posledny vytvor.

florentina
29. feb 2012

@dm1 fíha...tak to je super 😵

nellynka
29. feb 2012
nellynka
29. feb 2012

Kocky a ako robite pismenka? Ja mam taku listu len kde su pismenka a aj som ich skusala robit cez igelit, ale mala som asi zlu hmtu, lebo je elasticka a stale sa mi to natahovalo a deformovalo. Pouzivam zelatinovu potahovku. Aka hmota je dobra na pismena?
dakujem

mima1311
29. feb 2012

@reruna prosim ta nevies ci sa da od tial poslat aj na SK ?

reruna
29. feb 2012

@mima1311 některé holky tu objednávaly hromadně - tak zkus sledovat diskuzi...

marci2305
29. feb 2012

@larah No veď to...Keď sa to dá zohnať lacnejšie, nieje o čom hovoriť. 😉 Ja som mala doteraz sadu, ktorú som zabavila malému od plastelíny. Ale chcela som niečo jemnejšie, tak som včera len mrkla do jedného cukrárskeho obchodiaku. Čo tam vôbec majú. Ani poťahové hmoty tam poriadne nemali. K2 a 0,5 kg balenie smartflexu. To tak akurát keby mi pochybilo 🙂

miciatko
29. feb 2012

@dm1 das miprosim na nu link , ja sa vobec v tom nevyznam