Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

abriela
15. mar 2012

@mima1311 farbila som cervenou aj zltou MMF. Farbu som dala pri roztapani do cukrikov. Ruky som mala ciste - nefarbilo to. Pouzivam obycajne farby z drogerky.
Cervena vsak nebola cervena- ale tmavu ruzova. Zlta bola pekna.

mima1311
15. mar 2012

@abriela Dakujem velmi pekne a kolko si jej tam dala ? ja som uz urobila trochu hmoty a skusala dat farbu potom , ale farba je nepekna , nevyrazna akoby melirovana ...a na hnedu mozem pridat kakao ? tiez pri roztapani ?

abriela
15. mar 2012

@mima1311 na farebne hmoty pouzivam farebne cukriky. Cize mozno trosku zafarbili aj oni. Kolko farby - max. polovicka kavovej lyzicky. Nemerala som, len som to tak tam nasypala, pomiesala a zdalo sa mi, ze je to ok. S kakaom som nerobila - daj cokoladu a mas to hnede.

larah
15. mar 2012

@mima1311 MMFnezafarbíš na tmavo ,jedine čokoMMF,ja ked som robila tučniakov tak som ich farbila po povrchu štetcom a malý ked sa potom s nimi hral , tak mal ručky jak kominár 😀

mima1311
15. mar 2012

@abriela no idem veru vyskusat este z dalsich cukrikov , o hnedej viem ze zafarbi coko , len teraz doma nemam , tak ci by aj kakao neposluzilo 😀

mima1311
15. mar 2012

@larah to mi ani nehovor ☹ chcem , potrebujem zelenu , telovu mam z cukrikov , zltu som uz pridala , ta je docela ok , modra je bledulinka a hneda kakaova je len tak ,, postrasena ,, to zas dobojujem 😀
no a pop povrchu som este nefarbila vobec , to tiez praskovymi sa da ? ci len gelovkami ? a to farbu rozrobis a normal malujes stetcom ? teda ja mam rezervy :O(

abriela
15. mar 2012

@mima1311 teraz som robila cigaretu. Zltu potahovku som chcela mat tmavsiu - filter cigarety nieje zlty, tak som dala kakao do uz urobej potahovky. Ziadany efekt som dosiahla, ale slo len o stmavenie zltej. Ked das kakao do cukrikov, myslim si, ze to zafarbi.

abriela
15. mar 2012

@larah mal ich od farby kt. bola na vrchu, nie? Farebna potahovka nefarbi. No moja zlta bola vyrazna, aj ked mozno od cukrikov. Do ruzovej som uz davala cokoladu.

abriela
15. mar 2012

@mima1311 na modru pouzi smolkov. Je to sice tyrkysovo modra. Ja som ich aj hlavy delila, lebo som potrebovala aj kusok bielej. Mozno aj preto bola modra taka silnejsie modra.
Ja mam vdaka vedomostiam odtial z drogerie 101 aj zelenu praskovu farbu 🙂, aj ked pritela ma aj ciernu.

mima1311
15. mar 2012

@abriela idem to vyskusat , ale uz teraz mam nervy ...modru som robievala zo smolkovych , je sice bleducka , no nevadi , len teraz mam doma len tie americke ....to ja tak vzdy sa nepripravim a potom doma improvizujem , az je väcsie vzruso 😠 😀

pristela
15. mar 2012

@mima1311 s kakaom urobis len bledo hnedu, ked das viac kakaa bude sa ti mmf rozpadat, najlepsie je cukriky rozrabat s bielou coko , potom zafarbis v pohode aj na syto. Ak uz mas bielu mmf urobenu a chces pridat do nej farbu musis najskor poriadne rozpustit farbu bud v bielom alkohole alebo vo vode a az potom zapracovávať do bielej hmoty , pak nebudes mat v hmote tmave "bodky" od nerozpustenej farby , a aby nebola melirova , treba len riadne poctivo miesiť 😉

heni79
15. mar 2012

@abriela
@pristela
Dnes som robila tretí pokus čoko MMF a konečne dopadla na jednotku. Ale potrebujem pomoc, čím to natrieť, aby bola lesklá?
Nepamätám.
😅

dadka212
15. mar 2012

@heni79 olejom baby natierajú 😉

pristela
15. mar 2012

@heni79 cistou vodou - i ked mne sa nepaci ked sa torta leskne 🤐

mima1311
15. mar 2012

@pristela dik , rada od odbornicky osobne potesi 🙂 ja som to miesenie fakt flakla , koli tym rukam dobabrosenym , nemam rukavice , dala som sacok , jasne ze mi padal a este sa hnusak aj urval 😠 😠 😠 tak idem este skusat , kym mam par cukrikov , ak mi ich mimochodom deti nestihli poza chrbat zosrotovat 😝 no nemam ani bielu ani tmavu coko , tu bielu vzdy doma zozeriem ja 😖 😀
Inac som sa ta minule pytala na tu slanu kuzelovu , ze ako si urobila ten kuzel , teda vlastne z coho , len si ma zrejme prehliadla , tak sa tak znova pripominam , by som sa chcela blysnut na oslave ze aka som ja sikulka 😀

dm1
15. mar 2012

@pristela ani mne veru 😝 . Ked streknem tak len ked mam ozaj zaspinenu od solamylu tak dam lesk to sa len vpyje do potahovky a nie je flakata. nie je leskla ako od oleja

larah
15. mar 2012

@mima1311
@abriela ano mal ich od tej čiernej čo som ich farbila,ale len prvý den potom už tak nasucho nepuštala farbu,malý sa s nimi hrával každý den potom raz prišla švagriná ,jedného mu zjedla a tá mala pusu celu čiernu 😀
tá farba z drogérky bola rozrobená v troške alkoholu a štetcom natretá po povrchu

dadka212
15. mar 2012

@pristela ani mne sa nepáčia lesklé torty 😅 príde mi to také bléé 😅 😀

nadezda4
15. mar 2012

baby, viete mi poradit, chcem upiect tortu, daju sa cukrove kvietocky prilepit na marcipan bielkom? alebo cim? 😒

mima1311
15. mar 2012

@larah este dobre ze ju nemala modru 😀 by si niekto myslel ze presla infarktom , ci porazkou 😀 ked zmodrela ... i ked ani ta cierna nic moc 😀 no z alkoholu mam doma iba RUM 😀 aj to moze byt ? ci iba biely ?

mima1311
15. mar 2012

@nadezda4 aj obycajnou vodou myslim 🙂

nadezda4
15. mar 2012

@mima1311 vazne? a to bude drzat? studenou ci teplou?

yamahafazer
15. mar 2012

no baby moje dnesne a auto hotove tak dufam,ze sa aspon trocha podoba na auto 😅

mima1311
15. mar 2012

@nadezda4 ano trosku potri a prilepi sa , taka vlazna moze byt ...

nadezda4
15. mar 2012

@mima1311 dakujem, idem to totiz robit prvykrat, tak zistujem 🙂

abriela
15. mar 2012

@heni79 ja natieram hubkou a olejom. Natreta vyzera dost leska, ale na druhy den to vyzera fajn.

mima1311
15. mar 2012

@nadezda4 potom sa pochval 😉

larah
15. mar 2012

@mima1311 ja davam biely, ale niektoré kočky aj vodu

nadezda4
15. mar 2012

@mima1311 jasnee, to bude pre neterku na rocik

mima1311
15. mar 2012

@larah dik , voda nam tecie 😀 😀 😀