Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
17. mar 2012

@marci2305 ďakujem, keď sa bližšie pozrieš, tak majú od dokonalosti ďaleko, ale ja každému pri zajednávaní sľubujem, že urobím, čo je v mojich silách 😝

reruna
17. mar 2012

Děkuju všem za liky 🙂 😵

reruna
17. mar 2012

@mariann2 wau, já nechápu, jak to můžeš stihnout - tolik dortů a každý tak náročný - drátkované květy, no úžas, nádhera. Ten domeček je fakt super, snad jim to vydrží tu cestu🙂

reruna
17. mar 2012

@dm1 nádhera ty čokoládové! 🙂

asfodelka
17. mar 2012

ahojte, v poslednej dobe sa mi hrozne zapacili take marcipanove torty. piect ako tak zvladam. ale este som nikdy nerobila s marcipanom potiahnutu. kde zvyknete kupovat taky marcipan a su nejake finty na to? ak ste o tom uz pisali tak sa nehnevajte ale citat 2559stran fakt nemam cas 🙂 su na youtube nejake videa ako sa take cosi robi? mne naslo len nejake bludy. vdaka za akukolvek reakciu :D

gagarinka
17. mar 2012

@mariann2 krásne torty 😵 ako to preboha stíhaš?
Môžem sa spýtať, pri tom mackovi me to you máš na drôtikoch hviezdičky, to sa ako robí? Len sa to zapichne do drôtika? A aký by mal byť hrubý, aby to uniesol? Mám robiť budúci týždeň pre sestrinho syna a tiež som si zmyslela také ozdoby na drôtikoch a neviem to niekde nájsť, že ako na to.
Ďakujem 🙂

ladydia
17. mar 2012

@pristela nadhernmá kittyna, ja ti už chcem strasne dlho napisať, ale sa bojim, že .... vieš koho mi pripomínas? Tu žensku zo Spievankova-ja faaaaakt netuším preco, ale myslím to v dobrom, si tak chutne pojašená 😀 proste taka spravna ženská...no a je to vonku 😒

mariann2
17. mar 2012

@gagarinka poviem ti pravdu, nevyspala som sa už pol roka 😀, je to nočná robota, lebo pri deťoch sa mi cez deň nedá robiť, ti hviezdičky sú len napichnuté na drôtik a používam drôtik č. 20-22, tenší nie lebo ti to neudrží váhu hviezdy
@asfodelka hmoty si kupujeme buď hotové, máš ich kooopu, pozri si stránku torty od mamy, tam máš veeľa rád, ako sa čo robí a na pravej strane sú e-shopy s cukrárskymi pomôckami, alebo si zarábame rôzne hmoty doma, či už mliečny marcipán, alebo hmotu z cukríkov, recept nájdeš na prvej strane v príspevku ad alionusky a videonávod na poťahovanie tortičky máš napríklad aj tu http://eshop.timidekor.cz/potahovani-dortu-hmot...

janulkamartinko
17. mar 2012

@dm1 nadherne obe 🙂

@ajka82 Krasna moc 🙂

@pristela Nadherna 🙂

@mariann2 prekrasne torticky ....

asfodelka
17. mar 2012

@mariann2
@janulkamartinko
dakujem popozeram hned

lucka_o
17. mar 2012

ahojte tak tu je moja rybicka....plnka pribinacik....a narodeninova na 5 rockov 🙂

anibas
17. mar 2012

@pristela wau - normálne sexy Kitty 😀 😀

pristela
17. mar 2012

@ladydia 😀 😀 😀 😀 😀 este keby viem kto to je a co to je 😀 😀 😀 musim si to niekde nastudovať 😕

@mariann2 normal nechapem to mnozstvo 😕 ale su super vsetky 😀 hm , ty uz mas svoju kariernu škridlovu tortu za sebou 😀 no mna este caka ta moja slavna svadobna 😀 uz som aj datum zabudla 😕

@jakelina strasne sa mi paci ten mobil, ja mam rada take jednoduche , čisté 😕

pristela
17. mar 2012

@ladydia aha , uz kukam , Spievankovo nepozeráme , sme uz na to velký ☹ ale ona sa vola Pohdhradska, že? Podhradska a canaky maju naj pesnicky pre deticky, mame od nich doma vsetko , ale uz dloho sme nepocuvali ☹

vlada111
17. mar 2012

@pristela perfišná kittyna, štýlová 😀

ladydia
17. mar 2012

@pristela ano, ano, to je presne ona...u nas spievankovo ,,frci" takže ťa mam stále pred ocami 😀

vlada111
17. mar 2012

@mariann2 ty si macher, nechápem ako sa dá robiť v jeden týždeň taká skladba tort - 3D, detaily, kvety. No nechápem 🙂

mima1311
17. mar 2012

tak baby uzasne dielka 😲 ....len sa mi oci pucili a sanka prepadla az ku kolenam , teraz mi pride navsteva budem vypadat 😀 😀 😀
Tak vam tu hodim moju prvu postavickovu , 5 tu celkovu ....nesmejte sa , ideme oslavovat , syn mal minuly tyzden meniny , oslavujeme az teraz ...snad bude chutna , cesto kubanska torta , plnka pribinacikova s lesnym ovocim ...

janulkamartinko
17. mar 2012

Ahojte tak aj ja pridam svoje pokusy 🙂 traktor nechcem aspon pol roka vidiet! atrapu hnusnu... a prave dokončeny smajlik 🙂 tak vyčarit usmev na tvari a šup s deturencami von je tam kraaasne :D

simasa
17. mar 2012

Ahojte babulky,
ja sa z Vas zblaznim, musim docitat 30 stran - to teda neviem, ako stihnem. Pridavam dve a este mam robit rybu, no ale neviem, ci sa bude cim chvalit, lebo urobit take realne supiny - teda fakt netusim, ako na to... 😒

lussy23
17. mar 2012

@lucka_o nádherné a všetko najlepšie oslávenkyni.
@mima1311 je nádherná
@janulkamartinko aké pokusy? veď sú krásne
@simasa krásnučké dielka

lussy23
17. mar 2012

@mariann2 nádherné, dokonalé.To prasiatko je úžasné a ten anjel je modelovaný s formačkou alebo bez?@pristela - úžasná @ajka82 krásnučká
@dm1 krásne

lussy23
17. mar 2012

@zlatat nádherná
@jakelina perfektná
@artepf krásne sú
@mizulienka krása

lawli
17. mar 2012

Pridávam moju dnešnú tortičku a pozriem vás neskôr...vonku je pekne tak ideme ešte na prechádzku 🙂

lussy23
17. mar 2012

@njonja nádherné waw @zlatat nádherné tortičky. Tá detská je úžasná, veľmi sa mi páči.@reruna nádherný košík @alenv parádna tortička @janula.h tá je zlatučká

lussy23
17. mar 2012

@lawli perfektná

sajab
17. mar 2012

Dobrý den, již dlouho k vám s dovolením nakukuji a musím se přiznat, že upřímně závidím 😅 😅 😅 Opravdu před Vámi všemi SMEKÁM!!!!!!!!! Nádherné dortíky, jako živé,až je jich opravdu škoda zpapat 😵 😵 😵 Mám na Vás dotaz, chtěla bych nechat mému taťkovi upéct také takový podobný dortík z tématem ZEDNÍK. Kamarádka se nabídla, že by ho upekla,vás chci poprosit, nemáte některá náměť na nějaký zednický dortík???? Předem velice moc děkuji a ještě jednou se omlouvám,že jsem vám sem takhle vpadla ačkoliv jsem na takové umění úplně levá 😀 😀 😀

pandysek
17. mar 2012

holky moc prosím o radu ,dělám teď malýmu dort Elmo všechno už mám ,ale nevím jak udělat aby mě marcipán držel na korpusu .Marcipán dělám tak že dělám jakoby chlupy přes mačkátko na česnek a furt mě padají 😢 😢 😢 😢 přidělávám fotku jak bych chtěla aby to vypadalo ........

yamahafazer
17. mar 2012

@pandysek ono ho musis asi najlepsie najprv celeho potiahnut a potom prilepovat tie vodou ,alebo ja ked som robila ovecku tak som normalne mala cesto potrete maslo s cukrom a normalne som len na to lepila s vodou a drzalo to tak skus najprv tak a ked to nebude drzat tak potiahni celeho tenkou vrstvou a potom prilepuj vodou