Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuziq
19. apr 2012

@lamps mne sa straaasne paci ta baba 😵 perfektne spracovanie 😉

florentina
19. apr 2012

Holky, potřebuji na ten dort motýlky.
Něco jako je na tomto obrázku z tohoto eshopu.
http://www.eshop-lilie.cz/detail.php?zbozi=3399357
Zítra jedu do jednoho obchodu s cukrářskými potřebami, ale co jsem koukala, mají tam jen jako Patchwork.
http://www.fialapraha.cz/eshop/cukrarske_pomuck...
Jako můžu je z toho prvního obchodu objednat, ale ostatní chci koupit osobně a tak se mi nechce platit jen kvůli tomu poštovné. Máte s něčím z toho někdo osobní zkušenost? Já moc nevím, jaký je v tom rozdíl a trochu se obávám, že s tím Patchworkem to tak nepůjde, pletu se?
Předem děkuji za odpovědi,
Flo

mamina1978
19. apr 2012

Pekny japonsky KOI aj s postupom 😵 U nas chova vela ludi tieto rybky v zahradnych jazierkach. (Aj my ich mame 😕 😔 ) tak neviem, ale mozno budete mat niektora taku objednavocku. Tu je fotopostup ..kuk... 😉

vecernicci
19. apr 2012

@florentina já mám ty druhý a dá se to 😉 to víš, že to dá trošku víc práce než s těmi vypichovači, ale vyválíš hmotu a obtiskneš motýlka a zatlačíš jako víc na okraje než na střed a on se jakoby vyloupne 🙂

monika76
19. apr 2012

Pekný dník 😉

dm1
19. apr 2012

@florentina je to pracnejsie ako len s vypichovacom ale zase mas aj vytlacene vnutri motyla tie ciarky. ja som s tym robila napr. na tuto tortu https://www.facebook.com/media/set/?set=a.21388...

mamina1978
19. apr 2012

Hortenzia bez drotikov ..........torticka pologula ozdobena akoby hlavicka hortenzie 😉
Drotikovat hortenziu by trvalo asi pol roka 🙄

aduskatt
19. apr 2012

@mamina1978 mne by trvalo aj toto tak pol roka🙂

viera6
19. apr 2012

ahojte,tak tu je moja rýchlovka s jogurtovou plnkou 🙂 len som myslela,že to ani neobtiahnem ..stále sa mi to odlupovalo,ked som tam dávala maslovú plnku pod potah 😕

lusil2005
19. apr 2012

@anibas vyzera to ako z jedneho kusu, ale fakt neviem... myslis ze by bola drzost napisat jej a opytat sa? 😕 neviete aky je to typ? ci ma niekam neposle 😀

mamina1978
19. apr 2012

Domaci, individualny, cokoladovy, cokotransferovy obrazok. 😝 Vyzera super daju sa vytvarat obrazky podla vlasnej fantazie. Postup je ale moooc zdlhavo napisany v nem. Pokusim sa to skratit na bodove instrukcie 😅
Lubovolny obrazok v pozadovanej velkosti. Na to papier na pecenie. Pevne zafixovat , aby sa nepohol. Roztopenu cokoladu (mliecnu s horkou dokopy ) opatrne lemujeme vsetky okraje. Cokoladu zo spicky nevytlacame, nechame lahko stekat , aby boli ciarky rovne a drzime asi 1 cm od papiera. Potom nechame zaschnut. V miske si roztopime bielu cokoladu a pridame pozadovanu pozor!!!! len praskovu!!!!! farbu a malou lyzickou vyplname farebne plochy.Mozeme robit aj prestavky medzi plnenim jednotlivych ploch , aby sme predisli zlievaniu sa farieb.Zase nechame zaschnut. Nakoniec natrieme celu plochu obrazku bielou cokoladou. Nechame zaschnut obrazok ,neprevracame.Az ked ho ideme davat na tortu musime odstranit papier, no aby sa nam nepolamal,polozime nan podlozku a prevratime takym sposobom. Potom opatrne davame papier dole.Obrazok uz len opatrne zosunieme na torticku a hotovoooooo 😉 😎 😵 A mame hladky, krasny, cokoladovy obrazok. 😵

aduskatt
19. apr 2012

@mamina1978 ako vzdy, perfektne🙂

mima1311
19. apr 2012

@florentina Skus pobehat po ,, cinakoch ,, u nas v obchodikoch predavaju taketo vypichovace za 1,99 eura , urcite aj u vas budu mat 😉

mamina1978
19. apr 2012

@lusil2005 mas na mysli toto, len to chces dat uplne na spodok torticky a trosku viacej zvlnit ?

https://www.youtube.com/watch?v=KxDRloqdrO8
mamina1978
19. apr 2012

@lusil2005 a hustejsie vlnovky urobis ak pouzijes sparatko.

mamina1978
19. apr 2012

@lusil2005 alebo este ked je to vlnovkovo aj vykrojene

https://www.youtube.com/watch?v=9kziBKjO2Y0
kvojtanikova
19. apr 2012

@mamina1978 kde hladas tieto postupy prosim ta? ja zhanam nejaky postup na lodku - kanoe, myslela som, ze by som upiekla korpus na plechu, narezala na pruhy sirky kanoe, a tie spodne skratila aby postupne sli od najmensieho po najvacsie, a hore po obvode dala z cesta pruh aby potom to kanoe malo aj miesto na sedenie, ale neviem, ako by som to potom potiahla - ja neviem bohvieako potahovat ani obycajne torty, ako by som mala potiahnut takuto, ktora sa vlastne smerom dolu zuzuje? keby som mala nejaky videopostup, alebo aspon foto, velmi by mi to pomohlo. Dakujem.

dada2007
19. apr 2012

...tak tu je moja plachetnica.......aj s kapitánom Alfredom 😀 😀 😀 .......a cvakli sme sa aj my, aby bolo vidieť aká bola velká 😉

mamina1978
19. apr 2012

@kvojtanikova na take som zatial nenatrafila.mam len tieto inspiracie z internetu 🙂

aduskatt
19. apr 2012

@mamina1978 ta zelena je uplne uzasna

mamina1978
19. apr 2012

@dada2007 ta sa ti teda superne podarila. A je taaak velka 😵 😵

kvojtanikova
19. apr 2012

@mamina1978 ja potrebujem nieco taketo. (teda aspon tak nejako si to predstavujem, ale to je asi len moj sen lebo to asi nezvladnem ani za sto rokov) 😉

mamina1978
19. apr 2012

@kvojtanikova tak to je lodka a nie kanoe 😉 Tak to ti asi neporadim 😔 mozno ti baby budu vediet poradit.

petaskrdla
19. apr 2012

@vecernicci Nic to nechce najít ☹

dm1
19. apr 2012

@kvojtanikova urob tak ako si popisala len by som klasicky nepotahovala na lodke sa to da ulahcit. Das hmotu najskor hore orezes podla okrajov. Potom urobis jeden bok a potom druhy. Na zadu a predu lode zamaskusej pruhom hmoty akoze drevenna doska a tiez hore po obvode 😉

mamina1978
19. apr 2012

@petaskrdla Ty si tusim chcela tie stvorcove, poschodove , ze ? Tak tu je par na inspiraciu 😉
Snad trosku pomozu🙂

A idem krmit, kupat a ulozit hajkat moje deturence. 🙂

mates22
19. apr 2012

@mamina1978 s tou čokoládou to dělávám na šlehačkové dorty, když někdo chce obrázek a nechce marcipán - jen to dělám rovnou na fólii, takovou jako na slupovací barvy, dovnitř si vložím ten obrázek, že se nehejbe. A čokošku sem barvila gelovkama, právě to šlo líp než práškovejma a nic to neudělalo.....tak toliko moje postřehy

lussy23
19. apr 2012

@monika76 krásne
@viera6 krásna tortička
@mates22 nádherná
@dada2007 nádherná plachetnica

peroli
19. apr 2012

tak jsem upekla ten red velvet... nechala jsem ho chvíli odpočinout ale pak jsem to už nevydržela 😅 😀 rozkrojila ho a ten je teda křehoučkej.. 😕 😅 ještě o dost křehčí než mramor..
jinak výška cca 5 cm (dělala jsem ho ve čtverci 20 cm ) takže s ní jsem spokojená... teď jen doufám že se mi to zítra při mazání nerozpadne 😅 😢
@vecernici taky jsi ho měla takovej křehkej? 😕

lussy23
19. apr 2012

@vecernicci krásna @lamps prekrásna postavička waw @yamahafazer krásna
@artepf nádhernú ružičky