Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miculienka
2. jún 2012

@mia1111 - no áno , to už som aj študovala , ďakujem za radu , ešte si pokukám videá ako na to 🙂

miculienka
2. jún 2012

@mia1111 - teda , svet je malý , len ja nie som priamo z ca , torška mimo , no a fakt , keď už , je v ca nejaký obchod kde sa dajú tieto veci na pečenie kúpiť , či len z netu , lebo ako ca poznám, tak to nie je ktoviečo , žiaľ 😒

mia1111
2. jún 2012

@miculienka pošlem Ti IP

miculienka
2. jún 2012

@mia1111 -ok 🙂

lawli
2. jún 2012

dnešné dve a víkendujem 😀

katulkaaaaaa
2. jún 2012

@pristela jasne ze mozes 🙂

monika76
2. jún 2012

@miciatko krásne elegantné 😉

vecernicci
2. jún 2012

tak moje další tři a jdu si hodit nohy na gauč 😀
moje šmoulové vypadají jako retardovaní, ale já "šmouly nechci ani vidět " 😝 😀 😀 😀 i proto, že u nás běží dvakrát denně každý den už tři týdny a je to na palici 😀

larah
2. jún 2012

čaute kočky, krásne tortičky ste porobili. 🙂 Tu je moja dnešná na želanie, už si boli pre ňu a malý oslávenec bol nadšený 😵 Tá radosť v detských očkách... tej sa nič nevyrovná 😵 🙂 🙂

vierkasteffi
2. jún 2012

@jakelina hej ale ja robim klasicku piškotu a pod marcipan ma byť vraj taka kde ide olej 😒

jakelina
2. jún 2012

@vierkasteffi nemusí být s olejem, můžeš udělat i piškot a aby nebyl suchý, tak pokapej rumem nebo ovocnou šťávou. 😉

vecernicci
2. jún 2012

@larah koukám, že dneska je to tu samý Pat a Mat 😉 super je máš 🙂

mia1111
2. jún 2012

babulky, tak ja miesto toho, aby som robila tortičku, kukám vaše výtvory 😀 😅 . No nedá mi to, furt odbieham k PC a pozerám, aké nádherné tortičky ste zasa popridávali 😵 😵 😵
Ale idem už aj ja dačo robiť, bo zasa budem zdobiť do noci 😅

katarinas
2. jún 2012

Maminky, poraďte mi, prosim, ako urobím cokoladovy potah? Ďakujem.

zuzana124
2. jún 2012

Ahojte žienky, tak ja pridávam svoje tohto týždňové. Baby ktoré poťahujete s WI máte môj obdiv, ja som teraz poťahovala s WI foťák (lebo som potrebovala zafarbiť na čierno a MMF by som tak nezafarbila) a myslela som že ho celý hodím do koša, plnku som do neho robila tvarohovú a všetko mi to lietalo na všetky strany a poťahovalo sa mi strašne, WI bola strašne mäkká. Myslela som že prejdem na nejakú kupovanú hmotu ale predsa len ostanem pri MMF lebo s tým sa mi krásne poťahuje a aj pekne zatuhne. Tá svadobná mala byť najprv modro ružová no na poslednú chvíľu to zmenili na bielo ružovú, ešte že som mala urobené ružové ružičky a nie modré 😀

zuzana124
2. jún 2012

@katarinas ak myslíš čoko MMF tak tu je recept http://www.tortyodmamy.sk/cokoladova-cukrikova-...

artepf
2. jún 2012

holky potřebovala bych od vás radu - všechny vyrábíte tak nádherné růžičky a já nějak pořád nemůžu přijít na to, jak udělat co nejhezčí - potřebuju je natrénovat na svatební dort za tři týdny, dávám sem právě udělanou na zkoušku ze Smartflex Flower, ale popravdě se mi z něj nedělala tak dobře jako třeba z mléčného marcipánu, i když SF je tak opěvovaný 😒 . Přijde mi, že ta hmota je po ztenčení hodně měkká a růžička moc nedrží, vahou růžičky mi i sjížděla z párátka 😠 .Můžete mi prosím objektivně poradit, co mám na ní vylepšit? POřád se mi nějak nezdá 😖 . Díky 😉

jakelina
2. jún 2012

@artepf já myslím, že je perfektní. Aby ti to nesjíždělo, je lepší si den předem udělat ty středové kužílky, nechat uschnout a pak dělat růžičky.

mima1311
2. jún 2012

@artepf ved je PRENADHERNA 😲 keby som taku ja vedela , podla akeho postupu robis ?

lamps
2. jún 2012

@artepf ružička je dokonalá 😅 😅 😅

zuzana124
2. jún 2012

@artepf veď je krásna, ale ak ti veľmi padajú tie lupienky tak ja ružičku suším hore nohami, teda prepichnem ju špilkou a otočím ju hore nohami, nechám ju tak zhruba pol hodinku až hodinku zatuhnúť a potom si tie lupienky už len upravím

heni79
2. jún 2012

Tak dokončená moja torta s vláčikom. Dúfam, že sa bude páčiť.
Ráno sme boli na stanici pozrieť sa na parný vlak (Albatros dnes šiel BA-PD). Tak aj moja Babu je už posadnutá vláčikmi. 😀

lifinka
2. jún 2012

@eliska22 tak to jsi machr s drátkováním 🙂 já si také ještě chtěla zkusit lilii na drátkách a každý lístek jsem měla na drátku,nechala jsem to uschnout, ale absolutně jsem nebyla schopná dát 6drátků k sobě, lístky si dělaly co chtěly, tak mít 4 ruce 😀

jakelina
2. jún 2012

@lifinka musíš svazovat nejdřív dva, přidat třetí a tak, všechny najednou nesvážeš. 😉

lifinka
2. jún 2012

@artepf růžička je perfektní, jen bych ji dala jak píše zuza, vzhůru nohama, aby proschla, aby ty lístky nebyly tak spadlé.Jinak nádhera a jak ji máš krásně vystínovanou 😎 Nic jiného bych neměnila.

lifinka
2. jún 2012

@jakelina Maruš, takkk to mě nenapadlo a já se s tím mordovala 😀 😀 😀 a přemýšlela jak na to a skončilo to v koši 🙄 potřebovala bych na školení s drátkováním, víš🙂)) díky za radu.

mates22
2. jún 2012

@vecernicci u nás běží šmoulové už skoro rok, ráno a večer - myslím, že mi dcera za chvíli zmodrá :-d , ale dorty máš krásné

vecernicci
2. jún 2012

@mates22 díky, to v animáku běží u nás taky, ale když chci aby po obědě spal, tak mu pustím šmouly ty nový co byli v kině a u nich usíná 😀 😀 😀 a spí mi pak tři hoďky, zlato moje 😉 jo mladej už má modrou klíční kost, tak doufám, že taky nezmodrá celej 😀 😀 😀

lifinka
2. jún 2012

@vecernicci já také budu dělat šmouli na 23.6. a budu doufat, že to nějak ušmoulím, tu chaloupku máš dutou, nebo jakou?

anibas
2. jún 2012

krásnu sobotu prajem - pridám svoje tortičky a idem vás trochu počítať a popozerať 😉 😉