Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
16. nov 2012

@lucula73 já mám tu srdcovou nastavitelnou a je super, nezabare ti tolik místa jako tři různý formy srdce 😉 🙂

lamps
16. nov 2012

pridávam moju práve dokončenú tortušu pre 90-ročnú tetu a bežím do školy pre Terezku. Torta vyzerá na foto akási hrbatá, ale v skutočnosti taká nie je 😠

mariann2
16. nov 2012

@lucula73 prostrednú mám túto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/tortova-f... a veľkú túto http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh... a tá ma rozmer 33cm na šírku a 23 od stredu srdca po špic

mariann2
16. nov 2012

@vecernicci ja keby som už nemala všetky 3 srdcia kúpené, tak si tiež kúpim nastaviteľnú

janula.h
16. nov 2012

pridávam moju notebookovú baba chcela noťas,ale som ju odmietla ,že nestíham popri robote že nanajvýš zatvorený na torte tak súhlasila 🙂

jakelina
16. nov 2012

@mariann2 ten stencils je na tom dortu krásný. Oba dorty super. 😉

mima1311
16. nov 2012

babenky , ke peciete mufinky , tak ich peciete v normalnych kosickoch papierovych ? 😕 co sa predavaju v papiernictve - take napr, kde sa davaju cukrovinky na Vianoce - kokosove gulky - len väcsie ? , ci su to dake speci ....a staci dat jeden ci radsej dva spolu a plni sa do 3/4 te ? Mam chut vyskusat 🙂

vecernicci
16. nov 2012

@mima1311 já si koupila v lidlu plech formu na muffinky a do toho naskládám papírové košíčky, krásně tam pasují a plním asi do dvou třetin 😉

mima1311
16. nov 2012

@vecernicci tu formu mam aj ja , ale je dost velka , teda tie otvory , tie kosicky su klasika papierove , ano ? som myslela ze ci ich mozem len tak na plechu piect - ci je to nedobry napad ?

vecernicci
16. nov 2012

@mima1311 já mám ty větší papírový košíčky, ty tam pasujou akorát a pekla jsem je i jen v těch košíčkách, ale mně moc nedržely tvar, asi by se jich muselo nechat třeba dva tři v sobě 😝

anibas
16. nov 2012

@mariann2 tortičky krááááásne 🙂))))))) a vieš kde som bola včera ? u vás v Kežmarku na školení na UPSVR 😀 😀

anibas
16. nov 2012

@janula.h perfektný noťas !!!!!!!!!!!

anibas
16. nov 2012

@lamps krásna tortička a ružičky fantastické 😵 😵 😵 😵 aj mne treba robiť kvety , ale sa mi nechcéééé 😠 😠

mariann2
16. nov 2012

@anibas ma neštvi, čo si necinkla, že by som ťa prišla pozrieť. alebo ty mňa

anibas
16. nov 2012

@mima595 teraz by mi vyhovovalo pracovať na 4 hodiny 😝

anibas
16. nov 2012

@mariann2 my sme tam boli od 9:00 do 13:00 a sme utekali preč
a určite si piekla, tak som ťa nechcela odťahovať od kuchynskej linky - viem, že štvrtky sú náročné 🙂 🙂 😉 😉

mariann2
16. nov 2012

@anibas jasné, že som piekla, ale chvíľku by som si našla a prečo v Kežmarku, kde ste sa školili?

ollako
16. nov 2012

ahojte baby pustam sa do svojej druhej torty mohli by ste mi poradit, ci si mozem korpus piect den vopred ak ano ako ho skladovat? chcem robit cokoladovy a este jedna vec mozem si den dopredu aj prichystat figurky a nafarbit smartflex dik ak mi smart flex ostane moze sa tiez dlhodobejsie skladovat?

aduskatt
16. nov 2012

@ollako smartflex mozes v kybliku skladovat do dna spotreby, fugurky mozes robit dopredu, aj korpus....korpus mozes skladovat zabaleny vo folii napr.

mima1311
16. nov 2012

@ollako na vsetko je odpoved ANO 🙂 🙂 🙂 , korpus po vychladnuti normalne do mikrotenu zabal , aby neoschol , figurky mozes aj dlhsie mat vopred pripravene a skladovat tiez , mal by vydrzat dovtedy pokial ma zarucnu dopbu , uschovat zase v sacku bez pristupu vzduchu a niekde uzatvoreny ...

mima1311
16. nov 2012

Cim si cistite ruky z geloviek ? 🙂 ci budem chodit ako vajicko vyfarbena este dlho 😀 😀 😀 som pouzivala doteraz mmf a praskove a bola som cista , tu mi uz ruky hraju farbami 😝 😀

aduskatt
16. nov 2012

@mima1311 tepla voda, mydlo🙂

mima1311
16. nov 2012

@aduskatt joooj to uz absolvovane na niekolko x a zatim drziiii , snad do vecera pri xy tom umyti to zleze 😝

ollako
16. nov 2012

dakujm baby za extremne rychlu odpoved, uz vcera som si tie figurky mohla spravit som mala kopec casu

ajka82
16. nov 2012

zatial spravene...musim sa najest a mozem pokracovat 😝
doplname zbierku husenic 😀 a kotlik skoro 4kg

lifinka
16. nov 2012

@lamps máš krásné růže, prosím tě, připadne mi to, že je necháváš ty spodní lístky uschnout a pak je jednotlivě lepíš?

ajka82
16. nov 2012

@mima1311 to prejde po par dnoch...mne sa najviac drzi cierna a cervena na rukach...max 3 dni 😝

ajka82
16. nov 2012

@lamps nie si sama komu foti hrby na tortach 🙄

ollako
16. nov 2012

baby a prosim ako dlho peciette ten korpus cokoladovy?nechcem aby mi splasol

lifinka
16. nov 2012

@vecernicci a jak se cítíš? Máš někne uložen recept na ty perníčky? Měla bych začít...ale nic se mi nechce, vánoce na krku a já ani jeden dárek🙂 jsem zase nakřaplá.dort peču až příští týden, tak jsem ráda.... 😉