Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
8. dec 2012

@lamps uuuplne zrozumitelne andrejka, ja to robim detto a ja to take krasne nemam 😅 😝 si skratka lepsia 😵 😎
teda ja obrezavam skalpelom, nie radielkom a asi tam nedodrzim uplne presny rez a bud je to milimetrik kratsie alebo dlhsie 😅
tak ale nejaka lišta, masla alebo ozdobky to vzdy zakryju 😅 🙂

pipka
8. dec 2012

@dadka212 dani ty si kuuuzelnicka 😎 to ako stihas prosim ta??? 😅
a kde to skladujes? ty mas zvlast chladnicku na torty? bo doma v nasej by sa mi ani tri nezmestili...nie ze 10 😝 😅

eliska22
8. dec 2012

@dadka212 smekám klobúk, 10 tôrt a všetky perfektnéééé !!!!!!! tak to ešte preži v zdraví tento víkend 😉

eliska22
8. dec 2012

@lamps dokonalééééééé !!!!!!!!!!

lamps
8. dec 2012

@pipka ale čoby som bola lepšia, ono je to asi tým radielkom. S ním to ide super, pomaličky si točím stojan od teba 😅 😅, ktorý často zabúdam používať a radielkom odrežiem prebytočnú hmotu a je to. Inak som opravovala na torte teraz meno, kamoška volala, že on si nepíše Šuro ale Shuro, no dohovárali sa dve maminky na materskej - jej nedoplo, že mňa to ani nenapadne napísať tak po "anglicky", tak mi volala, že ak sa dá, aby som opravila tlačovú chybu 😀 😀 😀

mima1311
8. dec 2012

Tak moja pre mojho syna k narodeninam , aj ked ma fotbal koli zlemu zdr. stavu zakazany ☹ , velmi ho bavi 🙂 ....cokokorpus + parizska plnka + banany ..
A este postarsie mafinky a zajtra idem skusit medovnicky 😀 to bude srandy kopec 😀

pipka
8. dec 2012

@lamps 😀 😀 😀

oki, no skusim pri dalsej to radielko 😉

jakelina
8. dec 2012

@pipka já to mám taky kolikrát dole křivé. Asi hodně záleží i jak velký kus vyválíš. Když mám takový menší, tak se to hůř kolem dokola upravuje. Myslím, že čím větší placku vyválím, tím to jde líp.

luciahromadkova
8. dec 2012

moja dnesna narodeninova motorka, motorku som robila tyzden, postupne,
vyfuk sa mi asi na piaty krat nezlomil 😠
a tesim sa konecne, že si zarobim na medovniky, dnes este dam malu adventnu...zostalo z korpusu, tak na nedeľnú ku káve

lussy23
8. dec 2012

@ajka82 ďakujem.
@alenv krásna
@vladla krasna
@dadka212 hento bola prvá torta v živote? čo bol na ňu link? ja neznášam tú tému, ale na prvýkrát vážne skvelá robota. mmf som robila, ale nevyšla mi. tie psoledné postavičky, tí čašníci, boli z mmf. nepodarila s ami.
@nika222 je krásna. ale ja som vyučená cukrárka, vy ste amaterky. vy si môžete dovoliť spraviť na prvýkrát zle potiahnutú tortum, , ale moje by mali byť dobr epotiahnuté a to je to, čo ma na to mštve.... ale ďakujem za podporu.
@daducha ďakujem. ja so mal evyučená cukrárka. keby som nebola, nepísala by so mtak
@elienka ďkaujem. ano, mam žehličku, aj smartflex si kupujem, ale aj tka s ami torta zle poťahovala. proste tne poťah bol krivý. ja som vyučená cukrárka a to ma na to mštve, lebo ja by som mala vedie ťpotiahnuť tortu a proste mi je smutno, že amaterky to dokážu lepšie ako ja. hento je na prvú dortu dokonalé.
@lokalistin ja robím podľa postupov, aj tá mačku je podľa postupu...............mňa štve to ,že ja som vyučená cukrárka. to je to isté ,ako keby vyučený kuchár nevedel uvariť polievku. ale ďakujem za podporu.
@rapunzel1 ďakujem. robila som prvýkrát, nevedela som ,že tento je zlý.
@wera.g krásna, ale ako to viete tka pekne poťahovať? @pipka krásna
@maya30 krásne tortičky, aj ten hrošík🙂 ale ja by so msi radšej tú tyčinku dala mňam .
@lucula73 krásny
@blcha krásne
@jankaferancova krásne tortičky
@mariann2 krásne @nika222 @lamps krásna
@dajna11 krásna torta aj slečny. tričko ma maľové farbami na textil?
@zsuzsu krásna tortička s tými papučkami
@monikapo krásnučké
@lawli krásna @lokalistin krásna.
@dadka212 krásne tortičky. toho psíka som sa zľakla😀 čo je to za rasu?
@mrka2 krásna

lussy23
8. dec 2012

@luciahromadkova krásna
@mima1311 krásne

dm1
8. dec 2012

kocky konecne som pofotila pernicky co zatial mam aby som moc netapetovala dala som to tak nejako vedla seba. prikladam aj spolocnu foto len jeden uz bol prec. Jeden som robila este na zelanie so 4 svieckami. Prikladam aj tie ozdoby a anjelov zo slaneho cesta niekto to tusim chcel nech pridam. Anjelici su s dovolenim podla lusilky 😵. Júúúúúúúúúúúúúúúúúúúúj ale tapetujem riadne omluuuuuuuuuuvam 😀

pipka
8. dec 2012

@jakelina presne presne, ale ja vacsinou mam vyvalkane o kus viac, ze v pohode aj 5 cm presahuje 😉

lussy23
8. dec 2012

baby ja neviem prečo som zrazu tak negaTíVNA. proste už od piatku mam taketo depky a nič nepomáha.....
ono vy ste amaterky, ja som vyučená cukrárka a to ma na to mštve, že ja neviem potiahnuť tortu. je rozdiel amater, ten si proste musi všetko naštudovať a pod a rozdiel . vyučený. ve´d to je ako keby kuchár vyučený nevedel uvariť polievku.
ja dobre viem, že ak chcem pekne potiahnuť tortu, musi byť rovno natretá, už som aj videla na torty najlepšie ako vyhladiť povrch, tka to vyskúšam. ale táto torta s ami pekne pdoarila potiahnuť, tka to musí predsa ísť znovu. mát epravdu, ospravedlńujem sa, ja mám len depky, prvýkrát v živote. Je zaujímavé, že moje zdrav. problémy s tými so msa zmierila, ale s týmto sa nedokážem. ale budem skúšať. budúci tyžden budme robiť novu tortu apotiahnem ju a budem to cvičiť.
inak ja mam napísané v zdrav, zázname pschomotoricka retardácia. myslíte, že to s tým súvisí?

jakelina
8. dec 2012

@dm1 všechny úžasné, ty jsi tu nemocenskou využila 😉

lussy23
8. dec 2012

@dm1 nádherné medovníčky

jakelina
8. dec 2012

@lussy23 možná máš fakt špatnou jemnou motoriku a všechno ti jde hůř. A jinak třeba háčkování a nebo nějaké jiné ruční práce ti jdou??

dm1
8. dec 2012

@jakelina dakujeeeeeeeeem 😵 . Ale dnes mi skoro pri obede u svokry zabehlo lebo sa ma pyta ze ide na jedno stretnutie s jednou dychovou kapelou moravskou a ze ci by som jej nemohla dat nejake svietnicky take na jednu sviecku a ja ze sak nieco mam hotove ze kolko chce a ona ze 14 😀. Aj mm tukal na celo ze sak to je mnozstvo co som 2 tyzdne pomaly robila a upecene bolo skor. Samozrejme by to bolo za vatikansku menu. No pobavili sme sa veru 😀

dm1
8. dec 2012

@lussy23 dakujem

jakelina
8. dec 2012

@dm1 no však když hned teď začneš, tak to stihneš ne??? 😀 😀 😀

lussy23
8. dec 2012

@jakelina hačkovať viem. ale naučila ma kamoškina mama a až na druhýkrát, ke´d mi to ukazovala.

jakelina
8. dec 2012

@lussy23 no tak to jsi šikulka, já jsem se to učila snad týden a pořád nic. 😀 😀
Zkoušej dorty dál a trochu se snaž být veselejší, však život za to stojí a přece tě neporazí nějaké dorty. 😉

pralinka25
8. dec 2012

@dm1 prenaaaaaaadherneeeeee. krasa radost pozerat 😵

luciahromadkova
8. dec 2012

@dm1 nadherne, s dovolenim sa inspirujem, robila som kedysi aj chalupky, ale uz zo 2 roky nie. teda len som upiekla a na zdobenie nebolo casu, ale tento rok skusim len tak pre potesenie, lebo ruku budem musiet spociatku prinutit, aby robila to co chcem ja 😀 a tesim sa najma na tu vonu
a velmi pekny je ten anjel s cervenými srdieckami, ja mam rada slane cesto v skolke s detmi sme porobili uz vselico a hlavne je to celkom lacne 😉

glee
8. dec 2012

@dadka212 nic nepomohlo, cim dalej, tym viac sa drolila... nemoze to byt tym, ze bola "prehnietena"? Strasne dlho trvalo, kym sa podarilo nafarbit ju, tak ci to neni tym. Nakoniec teda potah cerveny nie je... a celkovo torta vyzera uuuuplne inak ako som mala predstavu a som sklamana ☹ je to torticka pre moju zubrienku na zajtrajsiu oslavu 1. rocika. Potom hodim foto, uz som nemala sil ani fotit, som total mrtva a to som dnes polovicu veci nestihla urobit, strasne ma zdrzal ten fondan, farbenie plus potom tie pokusy o potiahnutie. Klobuk dole, kolko ty stihas NADHERNYCH torticiek! Su krasne a obdiv mas, ze si to vies vsetko tak zorganizovat, aby si to stihala piec, plnit, zdobit. Po dnesku mam chut uz viac ziadnu tortu nerobit... ale tak dnes mam od rana den blbec ☹

dm1
8. dec 2012

@luciahromadkova dakujem a jasne ze sa mozes inspirovat aj ja sa inspirujem 😉. Mna tu chalupka tiez caka len ju musim este dat dokopy uz je skoro nazdobena. A do slaneho cesta som sa veru aj ja zamilovala je to super tvarne a da sa na tom vyuzit snad vsetko tortove naradicko velmi dobre sa mi s nim pracovalo. Len ma prekvapilo ze cesta bolo vela tak nebol moc cas vymyslat co z toho nabuduce si to viac premyslim

pristela
8. dec 2012

@dm1 Dani su fantastickeeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 úžasnéééé 😵 😵 😵 😵 si v tomo uuzasna , tebe by sli aj take tie torty zdobene glazurou 😉 by si bola jedinečna 😉
prosim, prosim , pekne prosim mozem ti ich pár obkukať aj ja ? 😕 ja teda este na tyzden mam objednavky ☹ ale ked sa z nich vyhrabem konecne tak mi este jeden tyzden zostane 😀 a stihla by som snáď zopar- teda dufam 😖 , ako darovačky by to bolo úžasne 😅 len sa chcem spytat tie domcuriky mas normal len 2D na tenko ci hrubo upecene ? a len prilepene polevou alebo to mas na niecom aj zapichnute ? ci mi to bude v pohode stáť a drzať 😀

lokalistin
8. dec 2012

@dm1 krasne ja som to tiez chcela tento rok skusit,ale nejak sa k tomu nemozem dostat ☹

dm1
8. dec 2012

@pristela dakujeeeeeeeeeem 😵. A zdobenie torty glazurou je uz horsie lebo to nie je na lezato ale vacsinou na boku a to uz mi tak nejde 😝. A torta sa neda odlozit a odzobit neskor.... A jasne mozes ;). Ja mam tento tyzden este posledne objednavky na torty v tomto roku tak snad to po tom volne zvladnem. Ja tiez vsetky svietnicky mam darovacie len 2 som zatial posunula dalej aj mimo. Len tolko nestiham aby som vsetkym vyhovela teda hlavne svokre s tymi 14 😀 .
Tento rok som to vylepsila co sa tyka zalievania a islo to ovela lepsie ako ked som to min.rok patlala - domcek je 2d a nie je nejako moc hrubsi myslim ze tak nromalne. Vzdy vsetko co staviam na svietnik zabrusim do rovna od spodu na struhadle drobnom. Potom napichenm na maly kusok sparatka a zapichnem do medovnika. A uz len okolo zalejem redsou polevou a drziiiiiiiiiii

lienka_1
8. dec 2012

@dm1 Uplna krasnota!! Pozeram stale dookola 🙂 Aj ja som dnes konecne napiekla medovnicky, tak sa uz tesim na zdobenie.....sa dobrovolne priznavam, ze sa necham "inspirovat" 🙂