Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
8. aug 2011

@katy1979 polohrubu

zuzana124
8. aug 2011

Jej baby veľmi pekne vám ďakujem za všetky ,,páči sa mi,, veľmi ma to potešilo 🙂
@gabika11 poťahovala som MMF ale oči, mašlička a motýlik boli z SFF
@katy1979 tá dečka nie je gumená, je to háčkovaná dečka 🙂
@mia114 držím palce s vláčikom, určite sa podarí 🙂
@vlada111 dcérka mala ohromnú radosť, skoro plakala keď sme ju išli krájať 🙂
@lusil2005 takže chlapček, srdečne gratulujem

zdenallicka
8. aug 2011

@anibas tp=to - přeskakujou mi prsty..😝

katulkaaaaaa
8. aug 2011

@katy1979 aj ja ta chcem za priatelku 😀 😝 co s tymi knihami objedname ci ako?ja chcem urcite tuto
http://www.bookdepository.co.uk/Sugar-Flowers-f...

katy1979
8. aug 2011

@katulkaaaaaa no nikto iny okrem teba mi do IP nenapisal.vecer presmejdim este tu vteme ze kto to chcel a napisem im

baby takze posle´dna vyzva. Ak chce niekto objednat knizku hodte mi to do IP.

katy1979
8. aug 2011

@katulkaaaaaa a vsak si pridaj nic tajneho na fb nemam

reruna
8. aug 2011

@vrana zkus tento recept na korpus, i ten krém bude určitě dobrý, podobný taky dělám, korpus vždy potírám ještě džemem, ovoce klidně můžeš dát, k tomu čokoládovému se klidně hodí kompotované broskve. http://www.toprecepty.cz/recept/11538-mramorovy...
nebo můžeš udělat třesený krém, ten se dělá jednoduše 1 šlehačka, 1 vanilkový pudinkf bez vaření Dr. oetker Ole, 1 mandarinkový kompot - vše nalít do misky, uzavřít a zatřepat. Místo toho mandarinkového dej ten broskvový kompot (300 ml) a mělo by to být dobré.

vrana
8. aug 2011

@reruna hmmm ten vypadá moc dobře, tak to určitě vyzkouším, díky moc za tip 😉

bzucinka2
8. aug 2011

@andriss23 levik uzasny 🙂
@zuzana124 suprova kacicka vidiet, ze sa malej pacila 🙂

mima595
8. aug 2011

ja som dnes robila raseny krem a vysiel mi taky tuhy, že som tam dala este kyslu smotanu...
a dam recept na cokoladovy krem, vola sa to z kolaca Pohadka, ale je fakt vyborny...ja som už skusala aj falosny parizsky, ale tento nam chuti viac:
6 dkg hladkej muky, 6 dkg masla, spravit zaprazku, zaliat 400 ml mlieka, po zovreti odstavit....
po vychladnuti spojit s 20 dkg masla, 20 dkg praskoveho cukru, kakaom a Zltkom /ale ja to zltko nedavam/ huste to je dost a v lete neriskujem

bzucinka2
8. aug 2011

@katy1979 tie su krasne to zvladnes 🙂
na konci augusta je asi vel asvadieb aj aj idem piect na svadbu 🙂
@katulkaaaaaa kamoska asi jedla rano vtipnu kasu 😀 😀 😀
@mizulienka podla mna to bude viac ako 3 kg 😉

jakelina
8. aug 2011

@mima595 já dávám kysanou smetanu vždycky 😉

mima595
8. aug 2011

@jakelina - aj mne sa zdalo, že ked som robila 1x traseny krem, že som davala kyslu smotanu...ale nemohla som najst recept, podla koreho som robila, tak som nieco vygooglila a vyrobila vlastnu verziu 🙂

jakelina
8. aug 2011

@mima595 já to taky dělám zpaměti a jednou jsem neměla smetanu, tak jsem tam dala bílý jogurt a bylo to taky super. 😉

vlada111
8. aug 2011

@katy1979 @mizulineka budeme kočky tri 😀 . Ja mám trojposch. svadobnú na 10.9. a mám z toho nervy už pol roka. To bude moja prvá pre niekoho mimo rodinu a bude to hlavná svadobná.

vlada111
8. aug 2011

@jakelina to ťa trápi len to 😀 . Ja by som nevedela ako to urobiť celé 😀

fatima30
8. aug 2011

@vejinka

nemam vobec ziaden speci tvar len chcem nejake zvieratko vymodelovat a nejako dozdobit,len neviem aky krem,lebo korpus bude mramor.je to pre manzela a ziadne prsia to nechce,takze sa uz teraz stresujem ze ako to dopadne

vlada111
8. aug 2011

@lussy666 musíš si ju dobre nahladko potrieť krémom a vyvalkať hmotu na hrubšie, nebude potom nič vidieť 😉

vlada111
8. aug 2011

@zuzana124 a nemáš na tú kačku nejaký postup? Aj keď ja som 3D ešte nerobila, bojím sa toho ☹

mia1111
8. aug 2011

ahojte, tak som konečne vymodelovala moju prvú Kitty, no mohlo to byť aj horšie, ale tak je to pre 9-ročné dieťa, tak snáď sa jej bude páčiť 😀 . Večer pečiem korpus, zajtra naplním a potiahnem... ach jo, je to drina, ale asi ma to bude baviiiiiiiiiiť 😅

svetielkoand
8. aug 2011

@mia1111 wau, tak ta sa ti podarila 😵 aku hmotu pouzivas? a cim farbis?

mimka11111
8. aug 2011

Ahojte babenky,smiem sa k vám pridať? 🙂 Nečítala som všetky príspevky,ale pozerám,že ste veeeeeeeeeeelkééééé šikulky,gratulujem. 😉 Trošku "fušujem" do remesla aj ja a akosi neviem zohnať ten správny recept na domáci fondant alebo marcipán ☹ , vedel by mi niekto poradiť? prikladám jeden zo svojich výtvorov,ale fondant je kúpený.. 😅

mia1111
8. aug 2011

@svetielkoand - dík. Najviac mi dala paradoxne zabrať mašľa - nie a nie ju vymodelovať, tak som to vyriešila takto 🙂..no a modelovala som z WI, farby gélovky Wilton.

katy1979
8. aug 2011

@vlada111 no vsak to ze ja robim tiez hlavnu svadobnu a nie je to rodine ale uplne cudzim ludom a ze ta baba je taka no vselijaka tak uvidime. ja tiez stresujem hlavne ze este nemam ani formicky na lalie a drotiky nakupene

katy1979
8. aug 2011

@mia1111 krasna kittynka 😉

lussy23
8. aug 2011

@mia1111 nádhera

lussy23
8. aug 2011

@mimka11111 - nádherná lienka

mia1111
8. aug 2011

@lussy23 ,
@katy1979 - dík... tie fúziky som trošku domrvila, sa mi ruka zatriasla 😀 . Nechcela som sa drbkať s modelovaním, ale možno ich ešte vymodelujem z hmoty a nalepím... ale asi sa mi nebude chcieť 😀

mimka11111
8. aug 2011

@lussy23 dakujem 😅

vejinka
8. aug 2011

teraz sa smejte.modelovane z plasteliny ktora sa vola play doh horsiu som este nevidela hlava nedrzala ani nohy a postavit sa nedal ale aspom trenujem.syn sa vrhol na sama a uz bol o hlavu kratsi