Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mima595
18. dec 2011

@jajuuus - s PDT, RDI je pre mna este viac zuvackova...ako potahuje sa s oboma fajn,alesPDT aj nieco vymodelujem

mima595
18. dec 2011

musim vam tu dat jeden vtip, mne sa teraz tak hodi do atmosfery pecenia, ja už mam tyzden z neho fajn naladu:
Príde podnapitý študent na skúšku z chémie. Vytiahne si otázku:
Rozdelenie sacharidov (cukry). Sadne si a napíše "Kryštáľový a práškový" a
odovzdá skúšajúcej profesorke. Tá mu na to povie:
Keď napíšete ešte jedno blbšie rozdelenie, tak dostanete skúšku.
Študent si sadne a napíše "Vanilkový a škoricový".

dadka212
18. dec 2011

@jajuuus ja som s RDI ešte nepoťahovala, ale PDT je fajn, to používam alebo potom smartflex 🙂 ale podla mňa sa nedá modelovať s PDT...

mima595
18. dec 2011

@dadka212 - no ja som videla @anibas robit figurky s PDT...a aj ja som robila...jasne, že z WI sa robilo lepsie, ale take zvieratka na tortu, ktore mali "hruby podstavec 😉 " tak sa dali v pohode

vera_vila
18. dec 2011

@mima595 Tak ten je hodně dobrý 😀 😀 😀

mrka2
18. dec 2011

@jajuuus ja pouzivam uz len PDT, potahuje sa s nou super a aj krasne vonia. ja tie hmoty nejem,ale myslim,ze je aj celkom dobra 🙂 RDI neviem ani co to je,tak neporadim. Z PDT som uz aj modelovala postavicky, teraz v zime je to v pohode,ale v lete urcite nie. v lete este mozno PDT special.

jajuuus
18. dec 2011

@dm1 ano, len na poťahovanie to chcem... na modelovanie používam smartflex velvet... ďakujem za odpoveď 😉 🤐

jajuuus
18. dec 2011

@mima595 @dadka212 @mrka2 ďakujem kočky, skúsim teda to PDT 😉 🤐

dadka212
18. dec 2011

@jajuuus ja to presne tak používam modelovanie SFV a na poťahovanie PDT...keď sa minie tak poťahujem aj smartflexom...
@mima595 ja som asi nejaká divná, ja s tým nevymodelujem absolútne nič, všetko hneĎ klesne mám z toho tučné gule...a ešte k tomu mi to začne tak mokvať 😝

mima595
18. dec 2011

@dadka212 - ale ja ani zdaleka nerobim tolko tort, co ty.....u na je chladnejsie, to preto 😉 😀

dadka212
18. dec 2011

@mima595 tak aj tu je zima...ale to je jedno, so SFV sa mi modeluje super, tak robím z toho 🙂

evelin116
18. dec 2011

Baby odkial berete inspiracie..uz mi tu jedna pani poslali link ale neviem to uz najst

kiya
18. dec 2011

prosim prosim radu... zmrazeny krem, ako s nim nalozit po vybrati z mraznicky? vdakaaa 🙂

akme
18. dec 2011

@kiya skús romraziť a v miske si vyšlahaj trocha masla trebars 125g s 1 PL práš. cukru a po vyšlahaní po lyžičkách pridávaj ten rozmrazený krém 🙂 aby sa ti to nezrazilo

kiya
18. dec 2011

@akme vdaka 🙂 idem na to...

mariann2
18. dec 2011

@dadka212 ja s PDT aj modelujem, aj poťahujem 🙂

mariann2
18. dec 2011

@evelin116 trebárs tu http://www.tortyodmamy.sk/foto-postupy, alebo na dortomanii, ale tam musíš byť zaregistrovaná

anibas
18. dec 2011

pekný večer - tak som dopiekla - bŕŕŕ - sladko mi až v ...... dočítam vás v utorok, zajtra idem na nákupy 😀 😀 toto všetko som robila od minulej nedele do dnešnej nedele ... 😝 😝 😝 😝

dm1
18. dec 2011

@anibas ty brdo ty uz mas aj k vianocam napecene 😲 . Ja som akurat grilazky naplnila vecer, linecke len upecene a tiez suche kekse. A to som sa zapojila do vianocneho swapu ktory mam zajtra poslat 😅 😝

anibas
18. dec 2011

@dm1 musela som v predstihu - nahlásila som sa na "Darujte sladké Vianoce" a dnes museli byť zbalené a zajtra odovzdané, a v živote som nemala tak skoro napečené 😀 😀 😀 😀

dm1
18. dec 2011

@anibas sak ja tiez do swapu a zajtra posielam 😀 . Ale dam tam polovicu medovnickov a bude 😝

vlada111
18. dec 2011

@mariann2 kufor super a tá slaná sa ti podarila fantasticky 😉

vlada111
18. dec 2011

@anibas júúúj paráda, ty si čarodejnica, to si kedy stihla?

dadka212
18. dec 2011

@anibas prekrásne torty 😵

dadka212
18. dec 2011

ja som dokončila pre dievčatko, ktoré chce byť chlapec, čiže ani náznak dievčenskosti tam nemá byť...ani kvetinka nič...no tak hádam budú spokojní...

mizulienka
19. dec 2011

baby potrebujem znova poradit....zabudla som vcera urobit slahacku s cokoladou na ten mascarpone krem a dnes na obed to potrebujem plnit, rano som si uvarila slahacku s coko, chladi sa to, vychladi sa mi to dostatocne v chladnicke? mari sa mi, ze niekto spominal, ze to dal na 2 hodky do mraziaku, mate s tym skusenosti????
dakujem

mizulienka
19. dec 2011

@dadka212 dani mas nadherne torty, kde chodis na inspiraciu? tie farebne kombinacie su perfektne.

mizulienka
19. dec 2011

@anibas prekrasne torty

reruna
19. dec 2011

@dadka212 no u nás měli taky máslo z Lidla Pilos v nějakém jiném obalu, ale podle nápisů na obale (máslo 82%tuku) je stejné jako to předtím v tom tmavším obale, měla jsem doma 2, už jsem je použila, rozdíl jsem nepozorovala, teď už tam zase mají to v tom tmavším obale.

reruna
19. dec 2011

Nádherné dorty tady zase přibudly, já teď dělám jenom cukroví na Vánoce a děti nemocné, tak na nic jiného ani není čas...