Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pralinka25
26. mar 2013

@pipka ako tak pozeram tak vanilmix na slovensku zohnat bude asi problem. takze u nas jedine ten ole pouzit 😉

mariann2
26. mar 2013

kočky, mám objednávku na tortu pre folkloristku a na bok torty chcú takúto čipku 😝 pokúšala som sa ich odhovoriť, ale nedajú si povedať a ja neviem ako na to, neviete mi poradiť, pls ☹

jakelina
26. mar 2013

@mariann2 ty jo, tak to nevím 😝

pristela
26. mar 2013

@mariann2 cez program na kreslenie si to namnož na A4 v akej velkosti ten pas chces/ sa ti zmesti asi dva pasy jeden hore druhy pod nim/ , daj si to vytlacit bud na oplatku alebo potah ci co to teraz ponukaju a mas to bez roboty!!!! rozstrihnes a prilepíš aj rovná oplatka sa da krasne jemne a pomaly obtočiť okolo kruhovej torty 😉

pralinka25
26. mar 2013

@mariann2 no mna napada jedine dat si to vytlacit bud na oblatku a nejak ju obtocit alebo priamo vytlacit na marcipan lebo malovat toto rucne by bolo teda na dlhooooooooooooooo 😝

svetlo55
26. mar 2013

@jankaferancova ahoj, ja si myslím, že v pohode môžeš v piatok. Venčeky daj do sáčku, aby ti neobschli.

tamianati
26. mar 2013

@timotejkabrejkova dik, dnes večer, ked zaspia deti, dám na vaše rady a ešte to vylepším 🙂

sisix
26. mar 2013

TAk holky, ja su uplny tele. Koukejte co sem vytvorila. Pokus cislo 1 je zombii (uz rozebrana) a pokus cislo dve .... no nevim. Da se to bubec pouzit? Co udelat jinak??? Jak na ruce??? Ma spise lopaty. ☹

pipka
26. mar 2013

@pralinka25 ved ani nad tym neuvazujem...lenivost je silnejsia ako ja 😅 ...a mam doma kopu inych vanilkovych pudingov vratane ole, takze tie to istia 😉 😀

pipka
26. mar 2013

@pristela ano kedze ta poznam presne viem co ta napadlo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
26. mar 2013

@mariann2 no akoze ina moznost ako jedla oplatka asi nie je 😒 😉

aleboooooo ...ja mam doma presne taky obrus este po babke a k tomu prestierania...take folklorne...ze bych ti to darovala a capni im to tam 😅 😅 😅 😀 😀 😀 to budu mat zaruceny original 😅 😀 😀 😝

pralinka25
26. mar 2013

@pipka to jo ja len tak ze som bola zvedava co to vlastne je a vyzera to inak celkom dobre ale u nas aj tak nezozenies. ale moze to byt celkom fajn pomocka na vinilkove kremy. v tomto pocasi by som si aj ja vystacila so vsetkym co je doma a nikto by ma nikam nedostal 😀

svetlo55
26. mar 2013

@dm1 Môžem sa spýtať, že alkohol aký chcem, či rum? 😀 super otázka, čo?

mariann2
26. mar 2013

@pristela
@pralinka25
@pipka kočky ďakujem za radu, oblátka mi nenapadla. Jani, jasné obtočím im to obrusom a ušetrím poťahovku, suuper nápad :D

pipka
26. mar 2013

@pralinka25 veru... kukam z okna a chce sa mi plakat 😅 😝 ...ze jar 😕 🙄 mam chut Vianocny stromcek vytiahnut 😀 😀 😅

akoze uz mi ta perinbaba fakt pride nejaka zabrzdena 😝 😝 😅 😠 😀

pipka
26. mar 2013

@mariann2 no ved ako nejedla dekoracia miesto stuhy 😀 😀 😀

aduskatt
26. mar 2013

@pipka z dnesnych statusov na MK:
Ma niekto telefonne cislo na perinbabu? Chcem sa jej spytat, ci fetuje 🙂

zuzka444
26. mar 2013

baby co by ste mi poradili pre mojho chlapa?nejaku vynikajucu torticku co by som potiahla marcipanom.dakujem ak by ste aj nejake fotky dali 🙂 alebo sa mi ozvite babulky co mate v albumoch torty ale aby videla aj vnutro dakujeeeem

reruna
26. mar 2013

@zsuzsu čokotransfer je jednorázový

mima595
26. mar 2013

holky,
ked robite Rafaelo krem na okruhlu 24 cm tortu..2x plnenu..staci 1 davka, ci 2??? a potahujete tym kremom???

svetlo55
26. mar 2013
muffinka8
26. mar 2013

Čo myslíte, chutil by vám takýto krém? ... že páliť cukor, zaliať smotanou a na druhý deň vyšľahať a na zjemnenie k tomu pridať mascarpone 😕

muffinka8
26. mar 2013

@svetlo55 parádny macko uško 🙂

anibas
26. mar 2013

@mima595 stačí a natieram len maslom a cukrom - poprípade do zvyšku krému daj ešte nejaké maslo naviac a tak potri tortu 😉

anibas
26. mar 2013

@muffinka8 určite 😵

halienka
26. mar 2013

@pristela ahoj Pristelka, chcela by som ťa poprosiť o radu, mám robiť Draculaura tortu, niečo také si nedávno robila ty, chcela by som sa ťa spýtať ako si to na tej torte robila? Potiahla si ružovou, potom vykrojila z plátu bielej postavičku s vlasmi - teda akoby len obrys, ten prilepila a na to už len malovala? Ďakujem 🙂

dada2007
26. mar 2013

@pipka @aduskatt baby, tuším jedna z vás mi hovorila, že v miske Ikea 20 robila lienku...s pribinákom a ovocím.....kolko mala kíl? som si to nezapísala.....a normál celú dávku pribináku? a z kolkých vajíčiek ste robili korpus? dakujéééééééééém 😉

pristela
26. mar 2013

@halienka skoro tak ako si napisala, len v ťažšej verzii ☹ tu postavicku som si vykrojila každu farebnu cast zvlásť cize rukávy so sedej, ruky , tvár s bledo ružovej , vlasy , vestu so sýtej ruzovej a pak uz len suknu, nákrčník a volany na rukavoch , na vlasy som to cierne malovala , pusa bola tusin tiez vyrezana z ruzoveho potahu a domalovana , oči , obočie atd to bolo len malované , a všetky tie veci som po poskladani dokopy domalovávala - no prosto komplikovane 🙄

pristela
26. mar 2013

@dada2007 teta okolo 20hodky možem poslat k tebe hore pubertaka po babatko ?

dada2007
26. mar 2013

@pristela dnes? 😅