Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
3. dec 2010

@hejdita tý br´do, tolik růžiček, to bych dělala rok 😀 krásný košík, fakt
@alionuska nic si nedělej z urážek, mě vždycky fascinuje, co s některými dělá anonymita netu, do očí by si ti to nikdy asi netroufli říct... ale zdenaliicka má pravdu - chtělo by to řešit stížností u adminů, jestli nesmazali ani ostatní dorty s erotickými náměty, které na TOM jsou, tak neměli mazat ani tu tvoji. Ať jasně udají pravidla, jaké dorty na svých strácnkách snesou a jaké ne, já taky ukazuju dorty dětem, teda tomu staršímu.... a dorty pro dospělé mu prostě neukážu, no, je to jednoduché.... Tady na MK taková pravidla taky jsou... ale taky někdy mažou fotky, který by nemuseli...

mima595
3. dec 2010

@alionuska - citam si tuto diskusia, cerpam od vas napady, od vsetkych sikovnych zienok z tejto temy....
ste fakt sikulky a skvele baby....
vcera som si precitala aj tu diskusiu, co sa rozbehla pod tvojou tortou.... ja sa priznam, tiež taketo torty nemusim, ale nekomentujem ich,.... vas zakaznik.... vas pan.....

len jedno ma zarazilo a rozmyslala som nad tym celu noc.... ako sa tie baby rozculovali nad tym, že to videli ich deti.... a odkedy male deti vedia, co je grupak?????
ja som to pozerala s mojimi, a ich otazka... preco nie su obleceni v pyzame??? 😀 😀 - moja odpoved.... im je horuco 😀 ... dalej ani komentar a isli sme na dalsiu tortu.......
takže asi ich deti nie su až take neviniatka, ked su už podkute v tejto oblasti
odo mna tolko

bzucinka2
3. dec 2010

@alionuska mala si tej babe napisat, ze ty z bordelu nie si, to bolo na objednavku, tak nech patra po objednavatelke a neuraze tu nikoho co si o sebe mysli ☹ si viem predstavit ako si sa mohla citit, chudatko, kasli na nu, tortu si tam hod este raz, ty si nasa sikulka, bez teba by sme boli velakrat stratene 😉 a mne sa tie postelove pacia, hlavne ako kamoske alebo bratovi zo srandy je to parada 🙂cmuk

boldy
3. dec 2010

ahojky,

ja som dnes dokoncila marcipanovu tortu pre znamych ako dar...idem vas precitat...

beruska2x
3. dec 2010

holky v ramci vanocnich nakupu jsem si koupila silikonovy plech na peceni, na co vsechno to pouzivate? atd uvitam rady a typy 😵

sse
3. dec 2010

Dievčence mám na vás takú prosbu. Hlavne na tie čo majú formičku na výrobu bábätka. Jedno by som potrebovala. Boli by ste niektorá ochotná mi jedno vyrobiť a poslať ? samozrejme zaplatím 🙂

alionuska
3. dec 2010

@bambusko ty si ma pobavila..a vies,ze som na to myslela,ze mozno preto ta reakcia?? 😀 😀
Ste strasne zlate,ako ste mi tu napisali..vsetky do jednej vas mam rada a som rada,ze viete,ze ja nie som ziadna potvora,ktora by vyrabala nejake hadky... 🙂 Dakujem za podporu..pre mna to strasne moc znamena!!! 🙂

reruna
3. dec 2010

@boldy krásná kočička 🙂

boldy
3. dec 2010

@alionuska stihla som len trosku precitat z tej diskuksie... boze nerob si z toho hlavu, robia sa ake su puritanky a urcite sa im to pacilo, lebo oni take nevedia, kasli na to mas krasne torty a trochu srandy v tomto zivote predsa nezaskodi 🙂
@reruna dakujem

petusko
3. dec 2010

@alionuska, uz tu bolo povedane asi vsetko, zivot je prikratky na to, aby sme ho brali prilis vazne. navyse nechapem, preco sa tak obuli do teba, akoby si to mala doma miesto adventneho venca na stole 😖 ja tu moju buducotyzdnovu zrejme ani nebudem fotit, aj tak ju nikde neuverejnim 😅 ale zakaznicka, moja kamaratka si zela presne taku 😅

petusko
3. dec 2010

a chvalim vsetky nove prirastky cukroveee 😵

vinka
3. dec 2010

@boldy ta jak som sa teraz zasmiala na tých puritánkach.No ved ktovie čo oni doma vystrájajú a tu sa tvária,že svätú knihu čítajú 😀 😀

fukylove
3. dec 2010

@alionuska - ja som veru nestihla reagovat... som si nevedela spomenut na prihlasovacie udaje a az dnes mi doplo, ze som sa tam neregistrovala 😀 😀 😀 a ked som sa zaregistrovala, tak uz bolo neskoro...
mne tie tvoje eroticke torty pridu ako fajn napad, mam vela strelenych kamaratov a veru, mala by som komu podarovat 😀 ale to kym ja sa dostanem k takemu niecomu, tak budeme mat 100rokov a uz to bude neaktualne 😀

a tiez sa mi velmi paci prispevok od @mima595 - lebo akonahle dieta vie, ze na obrazku je grupak a co sa tam robi, tak veru asi neviniatko nebude a uz to muselo niekde vidiet... keby take nieco videlo prvykrat, tak by asi reagovalo inak 😀 ako napr. mima595 drobec 😀 som sa veru zasmiala 😀

fukylove
3. dec 2010

a pridavam svoju dnesnu torticku na nasu vikendovu akciu... som sa konecne hecla a spravila nieco s potahom, aj ked veru sa mi nechcelo, lebo moje dieta sa od vcera vecera rozhodlo, ze maminu doslova znici... 😀 😀 😀
ospravedlnujem sa za pismenka - nemam doma abecedu - uz viem, co musim kupit a myslim, ze sa tu niekto pytal na tip na cukrarsky darcek - tak odporucam abecedu a ciselka 😀

benjik
3. dec 2010

@fukylove to je luxus! Já chci dostat taky takový!

fukylove
3. dec 2010

@benjik dakujem 🙂 nooo - akosi som musela prehodnotit svoje rozhodnutie a urobit zrychlenu verziu toho co som chcela - syncek ma uci nemrhat casom 😀
ale na to, ze je iba piata potahovana, tak sa to aj celkom da 😀 akruat mramorovy potah som uplne domrvila, lebo som trubka 😀 a neviem citat 😀

benjik
3. dec 2010

@fukylove takhle je dokonalá

silvika
3. dec 2010

zenicky vedeli by ste mi poradit nejaky grif, co spravit s marcipanom, mam kupovany, aby mi figurky stuhli? tak ich take 3D ale napriklad motylikom mi padaju kridelka, lebo je to take makksie podla mna, co urobit, aby mi zostali figurky ake chcem aj v pohybe ?

fukylove
3. dec 2010

@benjik tak este raz dakujem...

@silvika neskusala si niecim vypodlozit? ono by to malo casom na vzduchu vytuhnut 😉

silvika
3. dec 2010

no kym to nie je na torte tak to mam podoprete len som nevedela ako to tuhne cize iba na luft dat

boldy
3. dec 2010

@silvika marcipan tvrdne dlhsie, ja som vcera robila kitty obrazok vyssie a rano som mala rucku zlemenu, treba podlozit a nechat dlshie v suchej miestnosti, nie velmi chladnej a vlhkej

silvika
3. dec 2010

@boldy cize chladnicka nebude ten spravny odkladaci priestor 😝

beruska2x
3. dec 2010

@fukylove krasny, tu vlocku mam taky tak aspon vim jak pekne vypada 😉

boldy
3. dec 2010

nie nie az ked to vsetko bude stuhnute vtedy ;) kolko % marcipan mas_

duplicka
3. dec 2010

@fukylove nadhernaaa a tie vlocky, aka je to formicka? myslim ci nejaka special

kackark
3. dec 2010

Holky, občas nakouknu a obdivuji vaše dorty. Dnes potřebuji radu. Objednala jsem Tadeáškovi dort a zapoměli tam dopsat jméno. Dostala jsem takovou hmotu a písmenka jakžtakž vymodelovala. Jen nevím, jak docílit toho, aby na dortu držely. Moc díky za rady. Kačka

bzucinka2
3. dec 2010

@petusko a mozno ma co ty vies 😀 😀 😀
@fukylove krasna zimna torticka 🙂
@silvika ja ravam motylika stuhnut na vykres poskladany do harmoniky 🙂 mne k2 tvrdne aj v chladnicke 😉

bzucinka2
3. dec 2010

@kackark skus ich napichnut na spajdlu a tak dat na tortu 🙂

kackark
3. dec 2010

@bzucinka2 Díky za radu, ale jsem úplně blbá 😀 Mám je tedy propíchnout a tou špejlí je tam připíchnout?

bzucinka2
3. dec 2010

@kackark no ja by som ich od spodku napichla a tak zapichla zase do torty podla toho cimaju byt vo vzduchu alebo sediet na torte si poodlamuj zo spajdli alebo sparatiek 🙂 ja som mala takto 🙂

kackark
3. dec 2010

@bzucinka2 To je nádherný dortíček a pěkný nápad. Já mám pidi dort a nakonec jsem to tam jen tak položila a nebudu s tím dělat psí kusy. Na focení to vydrží a po krájení to bude jedno🙂