Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petusko
15. apr 2011

ahojte, mozno ste to tu uz spominali, nepostrehla som, ale skusali ste uz niektora karamelizovane salko? Ja som ho dnes kupila, som zvedava, co to bude zac 😕

mima595
15. apr 2011

@alicc - ja tiež skusam ruze už cely tyzden...vcera sa mi podarila jedna krasna, už som bola so sebou taka spokojna, aka som sikovna 😀 a dalsie 2 zase nic moc ☹ ☹
ale je to len pre tetu na tortu, tak to nejak poskladam...len pismenka som si pripravila už v utorok, nechala v chladnicke, nech tvrdnu a oni nasiakli vlhkost...tak polovica je tucna a druha normalna ☹ ...uvidim, ci budem prerabat alebo bude bez pismeniek

evinkaaa
15. apr 2011

@alicc - ani mne sa ruze moc nedaria. Skusala som uz vselijake postupy, ale teda nieje to bohvieco. Ale nevzdavam.....skusam dalej a dalej. A teraz sa chcem odhodlat na dratkovanie. 😀

@jakelina - super si ho naplnila. Viem si predstavit, ze to muselo chuti mnamkovo 😵

ellise
15. apr 2011

@petusko, myslíš takové už hotové z obchodu? já jo, do salkového krému, bylo výborné

holky, když malujete gelovkami na potahovku, máte ji už suchou, nebo můžu malovat na rovnou na potažený dort?

dadka212
15. apr 2011

ahojte kočky, ďakujem za rady, tortu som doobeda spravila, síce mala vyzerať inak, ale čo už....nie som spokojná 😝

petusko
15. apr 2011

@ellise ano ano, ja som ho dnes prvykrat vobec videla, tak som ho kupila. To je super teda, usetri to kopu casu 🙂

evinkaaa
15. apr 2011

@dadka212 - a preco niesi spokojna. Ved torticka je pekna, taka jemna. 😵

evinkaaa
15. apr 2011

@ellise - ja som raz malovala rovno na potiahnutu tortu a nic sa nestalo. 😉

paja.o
15. apr 2011

@dadka212 Co se Ti na něm nelíbí? Je fakt krásnýýýý!
Přidávám moje včera dodělané (na přání) ...

ada9557
15. apr 2011

@dadka212 kráááásna tortička 🙂
@paja.o jéééj.nááádhera 🙂

jakelina
15. apr 2011

@dadka212
@paja.o ty jsou krásné, takové milounké pro holčičky 😉

dadka212
15. apr 2011

@evinkaaa
@paja.o
@ada9557
@jakelina
ďakujem kočky, ste zlaté, nepáči sa mi preto, lebo mala vyzerať úplne inak 😅 ale je to len amatérska torta pre kamošku, takže dúfam, že sa poteší...

jakelina
15. apr 2011

@dadka212 určitě a pochutná si. A co jsi chtěla jinak, mně se moc líbí???

dadka212
15. apr 2011

@jakelina dík moc 🙂 farby mali byť iné a celkovo mala inak vyzerať mala som obrázok 😀 ale mne sa to asi nikdy nepodarí podla obrázka 😅

jakelina
15. apr 2011

@dadka212 já jsem ještě nikdy nedělala podle vzoru, tak to je pak asi člověk zklamaný, když se mu to nepodaří přesně tak jak to vidí. Vždycky si něco vymyslím a alespoň nemám s čím srovnávat. Je fakt moc hezká. Neboj líbit se bude.

zuzkaprofant
15. apr 2011

âhojte neviete mi poradit dobru jogurtovu plnku na tortu , budem o 2tt piect pre maleho 2rockam a chcem taku ovocnu jogurtovu potahovku micky mausa , len neivem plnku aby bola dobra dakujem

evinkaaa
15. apr 2011

@dadka212 - neboj, kamoska sa urcite potesi a bude jej chutit. A vies co? Ja ked robim nejaku tortu, tak mam vzdy predstavu a nakoniec je torta uplne ina, ako moja predstava 😀

@paja.o - velmi pekne torticky. Take vesele 😵

dadka212
15. apr 2011

@evinkaaa
@jakelina ďakujem 🙂 no hádam bude chutiť...ale ona nemala byť taká infantilná to je pre 25 ročnú babu 😀 no asi budem robiť len detské torty 😀

eliska22
15. apr 2011

pridávam svoje najnovšie výtvory, stále sa len učím a toto sú moje prvé 3D torty a ružičky 😀 😀 😀
inak Vás stále čítam, obdivujem torty a učím sa aj od Vás, ste všetky šikovné 🙂 😵

zdenallicka
15. apr 2011

I já přidám poslední tři..🙂

lussy23
15. apr 2011

@jakelina - krásnučká @zdenallicka - krása
@eliska22 - veľmi krásnučké torty
@paja.o - prekrásna torty, najviac sa mi páči Tá Amálka
@dadka212 - nádherná torta

jakelina
15. apr 2011

@eliska22
@zdenallicka ty jsou krásné 😉

evinkaaa
15. apr 2011

@eliska22 - velmi pekne torty. Ruzicky su uzasneeee 😵

@zdenallicka - krasne torty, ta jednotka je skvela 😉

dadka212
15. apr 2011

@zdenallicka
@eliska22
@paja.o velmi pekné tortičky 😵

mizulienka
15. apr 2011

iba tak narychlo tu je moj kosik...farby su troska pestrejsie, mame tu na figu svetlo, ked tak potom este odfotimmm

mizulienka
15. apr 2011

na figu otocene...

annika11
15. apr 2011

pridávam svoju prvú poťahovanú tortičku 🙂 celkom sa mi vydarila, na to, že som začiatočník 😉 môžeme zajtra oslavovať 🙂 🙂 🙂

mrka2
15. apr 2011

@dadka212 wow, ved je super! 🙂
@paja.o prekraaasne! velmi milunke
@eliska22 stale sa len ucis? no tak to sa ja mam co ucit od teba 😉 paradne torticky
@zdenallicka perfektne! ta jednotka je krasna a kittyny tiez 😵
@mizulienka to je perfektne, prosim ta, ako si to vypletala, ja ked som prvykrat vypletala,tak vsetko letelo do kosa. 😝
@annika11 😲 😲 😲 prva torta???? no tak to chcem vidiet tvoju dvadsiatu 😕 😕 neskutocne... 😵

jakelina
15. apr 2011

@mizulienka košík krásný
@annika11 hezká, šikulka

eliska22
15. apr 2011

@lussy23 @jakelina @evinkaaa @dadka212 @mrka2 ďakujem 😉
@mrka2 no hej učím, tá biela bola zatiaľ moja posledná 12 torta 😝 a na každej torte skúšam niečo nové 😀
dnes som si objednala klieštiky, tak sa už teším, len vôbec netuším ako sa s nimi robí 😕