Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evinkaaa
18. apr 2011

@mizulienka - ja pouzivam iba wi a pracuje sa s nim velmi dobre. Vyskusala som uz vsetky hmoty okrem smartflexu a wi sa mi paci najviac. Aj na kvietky, aj na figurky a aj na potahovanie. A co sa tyka farbenia, tak neni problem. Ci tmavo cervenu, ci ciernu......pekne sa da zafarbit. Minule som farbila velmi tmavu zelenu a dokonca mi stacilo malilinko farby - ja vzdy trosinku namocim spicku sparatka a tak farbim. 😉

mizulienka
18. apr 2011

@evinkaaa Evi takjato nechapem, lebo aj ja som potrebovala tmavo zelenu a dala som jej dost vela a aj tak mi zafarbilo iba na taky svetly odtien...co robim zle??

evinkaaa
18. apr 2011

@mizulienka - hm, neviem co robis zle.....vsak ani ja nerobim nic ine. 😀 Aku hmotu si farbila?

mizulienka
18. apr 2011

@evinkaaa ved prave ze wi

evinkaaa
18. apr 2011

@mizulienka - aha.....no fakt ti neviem poradit. Mne sa este nestalo, ze by mi zafarbilo malo. Ja praveze mam ten "problem", ze chcem slabulinke farby a sparatko namocim len trosicku do farby a potom na wi a vznikne z toho silna farba. Tak musim vzdy primiesat este wi. 😀

lussy23
18. apr 2011

@ellise @bzucinka2 krásne tortičky

mrka2
18. apr 2011

@katulkaaaaaa PDT neodporucam na postavicky. ale na potahovanie je super 🙂 ja som si na postavicky kupila smartflex velvet a ten je perfektny. 😉

katulkaaaaaa
18. apr 2011

dakujem za odpovede,baby ten wi alebo smartflex velvet...to je ake drahe 😒 ja zatial robim torticky len pre nas doma,tak neviem ci by som vyuzila 😒 zatial som robila len z mmf ale skusala som ruze no otrasne to bolo,a farbenie to je pre mna dalsia veda,snad sa naucim casom 🙂
@mizulienka ja som z obchodu eu,objednala a prislo za 13 dni odvtedy tam neobjednavam z t-formaxu som za tie dva tyzdne dala dve objednavky a obe na druhy den dorucene 🙂 ale snad ti to uz posle

mrka2
18. apr 2011

@katulkaaaaaa je to drahe, to mas pravdu. ☹ ale mozes si kupit aj po kile sa mi vidi. 😕 ja som si kupila 1,5 kilove vedierko a to mam na postavicky az az. 🙂

katulkaaaaaa
18. apr 2011

@mrka2 hej idem to pozret mne by to na zaciatok uplne stacilo 😉 peciem ani nie mesiac mame povine kazdy tyzden dve torty 😀 a uz to je na rodinke vidiet 😝
a farby ake pouzivas?chcela by som si nakupit ale nevyznam sa v tom este,u nas v meste maju len kovandovi zltu,zelenu a cervenu...tie uz mam

dm1
18. apr 2011

@zlatat 😀 jj to bolo ono ale si sa mi moc nepodarilo ked si ho nespoznala 😀. Ale chceli vacsie malo az 5,5kg

dm1
18. apr 2011

baby pridavam svoje vecerne snazenie nieco ine ako torty - pre zmenu pernicky a mooooc ma to bavilo 😎 . O pol 1 v noci mi vypli elektrinu tak som pri sviecke dorabala 😝. Zatial len skuska v noci pokracujem 😵

zlatat
18. apr 2011

@dm1 😀

katulkaaaaaa
18. apr 2011

@dm1 krasne!tie kravicky su uzastne!
baby vy mate taky talent 🙂

zlatat
18. apr 2011

@dm1 kráásne perníčky. Ja práve uvažujem, čo upečiem na veľkú noc.
Najprv som namiesto koláčov chcela spraviť sladkú tortu, ale potom som si povedala, že asi lepšia bude slaná. babka upečie krémeše a ja spravím Tominovi niečo jednoduché bezlepkové - asi nejaký obyčajný koláčik so želatínou a ovocím. Drahý chce niečo ako oblíž prst, ale upravené pre nás na nemliečnu verziu, tak asi toto ešte spravím a končím

dm1
18. apr 2011

@mizulienka ale aku mas gelovku tu zelenu? lebo ta je sama o sebe nie moc tmava ja ked chcem tmavozelenu tka mam extragelovku zelenu

dm1
18. apr 2011

@katulkaaaaaa aj mne sa tie kravicky velmi pacili ked som tu vykrajovacku kupila hned som vedela ze to musim mat!

este sa v noci pustim do 3D pernikovych kraslic tak to bude ina piplacka 😝 . Musim trenovat lebo veeelmi sa mi pacia torty na boku zdobene bielkvou polevou tak musim ziskat cvik. Toto su moje druhe medovnicky v zivote tak sa vytesujem 😵

mrka2
18. apr 2011

@dm1 perfektne!!!! 😵 😵 😵 tie kravicky su super 😀 a aj ostatne 😉
@katulkaaaaaa ja pouzivam gelove farby,ale zo zaciatku som tiez pracovala s tymi praskovymi. tieto gelovky su super http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho... ,ale teraz tam nemaju vela farieb,asi musia doobjednat,ale aj od Wiltonu su fajn,ale ak si jedneho dna budes kupovat geloky,tak odporucam ciernu kupit tu extra ciernu. 🙂

bzucinka2
18. apr 2011

@eliska22 ale tam oni pisali, ze sa stahuju tak objednavky meskaju, skus im zavolat 🙂

bzucinka2
18. apr 2011

@lussy23 dakujem 😉
@dm1 krasnucke 🙂

eliska22
18. apr 2011

@bzucinka2 teraz som to tam zbadala, ale predtým som si to buď nevšimla alebo to tam ešte nebolo 😒

eliska22
18. apr 2011

@mrka2 ja som si práve kúpila čiernu ale tú normálnu, tá mi to tak nezafarbí? idem použiť vôbec čiernu 1x 😝

dada78
18. apr 2011

@dm1 kde sa Ti prosím Ťa podarilo zohnať formičku na vajíčko ? tiež som chcela robiť 3Dmedovníčky ako boli v časopise Torty od mamy ale u nás nemajú nikde tú formičku ☹

dm1
18. apr 2011

@dada78 ja som kupila najskor normalne v www.peceniehrou.sk ale tam boli len na 1ks vajicka a potom v obyc. domacich potrebach skoro za tu istu cenu a boli tam az na 3 ks vajicok tak som bola nastvana ze som kupila v tom cukrarshope ale co uz. Upecene su uvidime ako to pojde ci sa mi podari dat aspon jedno dokopy aby pasovalo. Chcela som to vecer robit ale na stredu mam robit tortu na vyrocie svadby a vybrali si dnes s postavickami zabkami tak musim ich urobit nech vytvrdnu lebo maju stat

dm1
18. apr 2011

@eliska22 zafarbi neboj len jej budes potrebovat viac

dm1
18. apr 2011

@mizulienka inak nic si z toho nerob ja tiez vzdy kvantum farby miniem ked farbim na syto a nechapem ako ostatnym staci farby na sparatko 😕 . Teraz som uz niektore gelovky aj musela dokupovat co som minula veru. Ale zase vacsinou som MMF farbila tak tam ide vela. A aj do RDI musim dat vela cervenej a ciernej ked chcem sytu. Ale zase sa vobec nerozpadava ani keby dam kopu farby tak to je super

mrka2
18. apr 2011

@eliska22 zafarbi, neboj sa, len jej vela spotrebujes a potom sa ti moze zacat hmota drobit. skus si najprv prifarbit kakaom a az tak farbou,ale ked ides robit prvykrat,tak zafarbi s farbou a uvidis,ako ti bude farbit. 🙂 drzim palce

mrka2
18. apr 2011

@eliska22 ja som si tiez minuly tyzden objednavala z toho obchodu a este to tam nemali napisane,ze sa stahuju. nebolo tam ziadne info. az neskor to tam dali. alebo som si tiez nevsimla??? 😕 tiez cakam, dufam,ze do piatku mi to poslu 😝

mizulienka
18. apr 2011

@dm1 dik za vsetky rady 🙂 ja mam tu obyc gelovku leaf green....a ty mas ktore extra gelovky, tiez od wiltonu?
su aj nejake ine farby, ktorymi sa farbi? videla som na svetpecenia,ze tam maju nejake tekute farby, nemate ich niekto vyskusane?
dakujem

mima595
18. apr 2011

a ako farbite, ked farbite po povrchu??? to si rozrobite farbu s kvapkou alkoholu a potierate hmotu po povrchu toeu labutienkou?? a to malujete hned, sko potiahnete tortu, alebo po nejakom case??
a za ako dlho vam vyschne?? o davate schnut do chladnicky?,
ja viem, že vela otazok 😀 😀 , len nemam odvahu pustit sa do malovania, tak chcem mat predpripravu 😉