Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alti
1. máj 2011

Ahojky snažila jsem všechny Vaše dílka zkouknout což je teda "kniha", ale musím říct NÁDHERA všechny dortičky moc povedené a u každé něco obdivuji... 😵 Nemůžu jmenovitě to by byl sloupec ! Jste už fakt profesionálky a i ty "začínající" jsou neskutečně šikovné - hlavně že nás to baví! 😉
Takže HOLKY VŠECHNY - VELKÁ POCHVALA !!!!! 😵

zlatat
1. máj 2011

@anibas prekrásne torty, prosím ťa to ako si zvládla? Ja už teraz rozmýšľam ako zvládnem 4 torty, keď ešte musím so synom behať po lekároch a asi budem musieť aj so sebou skočiť k Dr., lebo začínam byť tak chorá, že nevládzem nič robiť - hrdlo ma bolí, kašlem, bolí ma na hrudníku, ledva rozprávam 😖

@dm1 krásne tortičky a Matejkovi prajeme všetko najlepšie k narodeninám

yamahafazer
1. máj 2011

@dm1 krasne torticky
@anibas paradne vsetky to si ako stihala pri tolkych detoch

ja som teraz rano robila taku rychlovku som ju aj upiekla aj naplnila a teraz pred chvilou dozdobila

dm1
1. máj 2011

@yamahafazer krasna akurat som ju pozerala na TOM 😉

mrka2
1. máj 2011

@benjik jeej, no to je mile 🙂 u nas sa hovori na cely maj, ze je lasky cas 🙂
@dm1 perfektne!!! malemu Matejkovi vsetko naj k 2.rocku 🙂
@anibas uzasne!!! neviem,ktoru skor vychvalit. robis velmi pekne postavicky!!! a to babatko je zlatucke s tym bocianikom 😵

mrka2
1. máj 2011

@yamahafazer jeej, krasna! 🙂

lussy23
1. máj 2011

@daducha - nedali by ste prosím recept a tú tortu?

lussy23
1. máj 2011

@yamahafazer - nááááádhera
@dm1 Matejkovi všetko naj k narodeninkám, veľa zdravia 🙂

mima595
1. máj 2011

@jituskak - ako radia dievcata, tu hmotu musis mat hrubu..nie tenku, asi tak 4-5 mm a vacsi kus...ona sa tak pekne poddava, ked mas zahyb, nadvihnes, a pomaly uhladzas rukami..a ono to pekne sa podda...

neboj, casom na to prijdes, moje prve torty boli vlnkovate, ale postupne prichadzam, ako na to.... 😉

misa1982
1. máj 2011

ahoj holky jdu jako vzdy pro radu ale nejdriv vam chci rict mate vsechny moc krasne dorty!
shanim nerezove misky v kterych by se dalo pect o kousek vetsi nez jsou kompotove...dik predem

jakelina
1. máj 2011

@jituskak našla jsem jenom tohle video. Nejdřív si uhladíš povrch a potom už jenom rukama přitlačuješ.
http://baybay.webgarden.cz/jak-potahnout-dort

dm1
1. máj 2011

@misa1982 ja som kupila v ikea tam maju aj taku vacsiu v tom peciem futbalku

misa1982
1. máj 2011

Dekuji az tam budu mit cestu tak mrknu mame ikeu celkem daleko asi 75km....ale nevadi

anibas
1. máj 2011

@yamahafazer nááádherná torta 😨 😨

anibas
1. máj 2011

@lili01 @ada9557 @dm1 @benjik - vydarené - veľmi pekné 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

anibas
1. máj 2011

@daducha suprový macko 😵

anibas
1. máj 2011

@lawli wau - nechápem ako robíš klobásku 😨 😨
@gumkacka1 roztomilé - a prvá !!!!

anibas
1. máj 2011

@zdenallicka kráásna 😵 😵 😵 😵
@zlatat parádna fľaška - aká značka ? 😉 😉

anibas
1. máj 2011

ďakujem dievčatá

@dm1 to sú šulčeky omotané okolo špáratiek podľa podloženej predlohy, aby boli aspoň trochu rovnaké

@zlatat ako som stihla - 2 torty boli na Bielu sobotu, 1 na utorok, a zvyšné 8 na piatok a túto sobotu - v stredu som všetky upiekla a už 2 naplnila, vo štvrtok a v piatok som dala Filipa k babke - začínala som o 7:30 ako rodina odišla z domu, jedla som len 1x aj to len chlieb a spať som chodila po polnoci, 3 torty som mala u susediek v chladničke, poslednú som dorábala v sobotu o 1:00, ale už som toho mala plné zuby a preto je tá na 40-ku s kalami len taká narýchlo urobená 😒 😒

eliska22
1. máj 2011

ahojte dievčatá, vedeli by ste mi poradiť ako urobiť loptu? resp. pologuľu lopty? upečiem to v miske, potom dotvarujem zrejme punčovinou, ale najviac sa bojím toho poťahovania? ako na to? a aká plnka by bola najvhodnejšia do tej lopty?
díkes

eliska22
1. máj 2011

ešte som zabudla napísať, že myslím futbalovú 😉

anibas
1. máj 2011

@eliska22 upečieš v miske - ak chceš aspoň trochu okrúhlu tak 2x, naplníš 1 pologuľu, tak druhú - najlepšie maslový krém- falošný parížsky, aby riadne stuhol a nesadol si , necháš stuhnúť v chlade - čím dlhšie - tým lepšie, potom spojíš - ak budeš mať pekne poukladané korpusy tak ti netreba ani punčovinu, potiahneš tenkou bielou poťahovkou, dole budeš mať zvlnené, tak orežeš, potom si vykrojíš uholníky biele a čierne a od vrchu prilepuješ
http://peceni-s-laskou.webgarden.cz/dorty-s-mar...

eliska22
1. máj 2011

@anibas ďakujem ti 🙂 veľmi si mi pomohla, už len aby sa mi to podarilo 😝

jituskak
1. máj 2011

@jakelina díky moc, jsi zlatá. jenom na tom videu ten marcipán mají takovej vláčne, já jak dělám ten z mmb, tak je jak deska, možná proto mi to nejde 😝
jakej děláte marcipán??

vinka
1. máj 2011

@dm1 nedá mi sa neopýtať tá na vode to je Noemová archa? 😀 ked je na vode a sú na nej zvieratka 😀 😀 😀 Ma to tak napadlo nieže sa urazíš 😀 😀 😀 Ale torty nenormálne kráááásne.
@anibas nádhera.Už s počtom dobiehaš Alenku? 😀 😀 😀 😀 Ale torty nádherné fakt krásne
@ada9557 krásna torta,že ku káve.To je čo ked sa ku káve upečie torta.kamarátka sa smiala so mňa raz ked som napísala,že ku káve som upiekla.Ona,že to je doba ked sa torta pečie ku káve. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale krásna

benjik
1. máj 2011

@anibas to je něco překrásného ,nádhera!
I ostatní dorty jsou nádherné.
Holky ,nezkoušela jste některá zdobit dort pomocí těch šablon na foukací fixy? Udělat z toho takový levnější stensils? Jinak já dnes viděla fotku dortu s těmi jedlými diamanty a hrůza, v domácích podmínkách( myslím způsob skladování,teplotu a vlhkst) t vypadá příšerně,ty diamanty se vůbec neleskou naopak jak navlhnou jsou šedé a jakoby zakalené.

jakelina
1. máj 2011

@jituskak já potahuju a všechno ostatní dělám z MMF. 😉 To je pružné. 😉

lawli
1. máj 2011

@anibas Ahoj ,neviem čomu nerozumieš ,no je to jednoduché...spravila som si ju z punčoviny o trošku menšiu a užšiu ako mala pôvodne byť. Potom som si natenko rozvaľkala marcipán (MMF) a pekne to na neho položila, nožikom som si orezala kraje ,tak aby sa mi v strede len spojili ,nie prekryli. Pomaly som ju otočila a dorobila konce. Obaľovala som ju tak ako slaninu do bieleho marcipánu a potrela kakaom rozpusteným v alkohole...poťapkala kúskom špongie...a bolo hotovo 🙂 dúfam ,že som to napísala zruzumiteľne...

dm1
1. máj 2011

nas matko dakuje vsetkym za gratulacie 😉

@vinka ano ano je to noemova archa 😉 . spojila som 2 temy dokopy sa mi to strasne pacilo som to niekde videla len by bola mala len archa tak som este nema pod to supla

vinka
1. máj 2011

@dm1 no tak som sa trafila.Super vyšla Ti fakt perfektne.Nádherná je. 😉