Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
5. máj 2011

@zuziq ahoj ja som tiez zaciatocnik, robievam mmf, robila som ho uz aj z cukru lidlackeho aj z modreho a stale v pohode, cukor nikdy na nic nepreosievam, ani na bielkove polevy, davam praskovu citronku, trocha vody, cukor nevazim, kolko zhltne tolko sypem 😀 ceru nedavam vobec iba si potieram ruky ked ju miesim, miesit ju musis dlhsie ked ju chces vlacnu a bez pridavania cukru, ja si ju prehadzujem v rukach potretych cerou, nie na pocukrovanej podlozke 😉 a vzdy je super, ako plastelina

hejdita
5. máj 2011

@raci nahriate konzistenciu sa zda ze to ma istu je to take mazlave akoby 😀 😅 😕 a kedy to mam dat do mrazaku? a nakolko? 😕

danielita13
5. máj 2011

@ikula2 pastu som mala to 6 kg balenie moj nazor 1. ice whiting 2. K2, 3. pasta dama top, 4. mmf ale cenovo je oproti ice dobra, ked si budem objednavat tak asi tiez zasa pastu lebo ice je drahy, a mne sa to nadoma neoplati kedze na zakazku teraz nerobim, pri mojom drobcovi sa neda 😉

ikula2
5. máj 2011

@danielita13 ano to poradie sedi aj u mna az na tu dama top to som nemala a ked porovnas K2 a pastou aky je tam rozdiel? ja robim iba z K2 koli cene lebo potah aj tak nejem tak zbytocne by som kupovala drahsi.

katka1981
5. máj 2011

Ahojte, mozete mi prosim hodit link na postup pri vyrobe marcip. figurok Macko Puh a MInnie? Dakujem

reruna
5. máj 2011

Ahoj, tak jsem právě dokončila něco, co původně mělo být šperkovnice nebo bonboniéra, prostě balení na ty čokoládové pralinky - ty se mimochodem povedly, smíchala jsem čokoládovýho zajíce s čokoládou na vaření z Lidlu, přidala pár kapek oleje na lesk a nalila do silikonové formy, po ztuhnutí to šlo krásně vybrat - nicméně dort vypadá spíše jako rakev 😅 😅 😖 😖 hlavně když je to zavřené, asi to budu servírovat poootevřené, ať se tchýně neurazí 😅 nic se mi při tom nedařilo, původní představa byla úplně jiná, no... 😖 ten vršek je perník potřený nutelou a obalený, ale potahovala jsem nejdřív vršeka a pak spodek a v tom spoji se mi to pořád rozevíralo @jakelina ty jsi potahovala ten perník hmotou nějak vcelku?
Jinak jsem dělala mramorový korpus, ale bez kakaa, pak tam je borůvkový džem z Lidlu - jestli jste ho ještě neměli, tak doporučuju, jsou to celý borůvky, fakt mňamka - značka Maribel a pak čokoládový krém od @daducha - ten je jedním slovem vynikající!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! určitě ho vyzkoušejte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! je na str. 932

reruna
5. máj 2011

@alex21 no jo , ten lem okleštíkovaný je tam na druhý pohled poznat, ale kdo oto neví, tak si bude myslet, že je to tak schválně 🙂
a jinak pěkné dorty jste popidávaly, už jsem využila novou funci - to se mi líbí, tak snad se vám to tam zobrazuje 🙂

ikula2
5. máj 2011

@reruna tak krasa aj ked pises ze niesi spokojna myslim ze je to krasne, mozno ten dojem akoze truhy vytvara mohutnost vyzdoby ak vies co tym myslim 😉 A neboj svokrusa bude unesena 😉

pristela
5. máj 2011

@reruna jeejda, ale tie pralinky vypada ako origošky 😉
ja mam tiez objednavku na torticku z ktorej maju vykukat ruze, ale to az na konci mesiaca, tak som zvedava ☹

jakelina
5. máj 2011

@reruna já jsem ten vrch perníku natřela z jedné strany, položila na potahovku, pak natřela nahoře a položila plát seshora a dokola jsem to pomačkala,aby se to slepilo. Ani jsem nemokřila vodou. Pak jsem obřezala a ozdobila kleštičkama
Náhodou ji máš moc pěknou a pralinky jsou skvělé. Jakou máš formu na ty pralinky, dej mi odkaz prosím. Máš moc hezké tvary. 😉

reruna
5. máj 2011

@ikula2 n právě - původně jsem chtěla něco jemnějšího, ale nakonec to dopadlo takto, no hrozné nervy jsem u toho měla, původně jsem to chtěla až na neděli, ale musela jsem to udělat už na dnes večer a kluci jsou zarýmovaní, starší ani nebyl ve školce, takže docela děs 😒

jakelina
5. máj 2011

@reruna ta moje vypadá zavřená taky divně.Nic si z toho nedělej

ikula2
5. máj 2011

@reruna inac dakujem hned som kukla ten recept a ja som si tam nevsimla plnku az teraz 🙂

reruna
5. máj 2011

@pristela díky
@jakelina - no tak příště zkusím takto, formu mám tuto - a ještě pak ty kytky, ale koupila jsem ji u nás v místních obchůdku s domácími potřebami http://www.zasilkovyobchod.cz/inshop/formy-zape... a dokonce ji u nás měli jen za 89,- a bez poštovného, takže super🙂

reruna
5. máj 2011

@jakelina ale vypadá to tvoje asi líp, protože máš stejně velký vršek i spodek, já ten spodek mám širší, ale tak nějak mi to vyšlo, aby se mi tam ty pralinky vešly...

michalag
5. máj 2011

ahojte, prepacte ze vam sem leziem ale nemate niekto skusenosti s tymto marcipanom?
http://www.oetker.sk/oetker_sk/html/default/deb...

jakelina
5. máj 2011

@reruna děkuju za odkaz, tak se podívám u nás, jestli ji tu někde nemají, ať nemusím platit poštovné. 😉

pristela
5. máj 2011

Holky, prosim vas, je niekde foto postup abo video+recept na mramorovy korpus? hladam a vsak asi som slepa ☹ a hodi sa mramorovy ku karamelovemu kremu?

jakelina
5. máj 2011

@pristela http://jajinka1.webgarden.cz/mramorovy-korpus-o...
jestlil myslíš tento a karamelový krém je k tomu mňam.

jakelina
5. máj 2011

@pristela já dělám svůj osvědčený recept a jenom do té jedné části přidám kakao.

pristela
5. máj 2011

@jakelina dakujeeeeem , no idem na to

artepf
5. máj 2011

Holky cukrářky, prosím o radu, jak obarvit mléčný marcipán bělobou od Wiltona - už při zadělávání marcipánu nebo to jde obarvit i hotový marcipán? Moc díky 😉

jakelina
5. máj 2011

@pristela snad jsme ti poradila dobře a povede se ti. 😉

pristela
5. máj 2011

@jakelina no netesim sa na nu, bo si vybrali oblievanu čokoladou ☹ to bude des a vraj ma byt uuplne jednoduchatakze bude "krasne" vidiet tu hladkuuuuu cokoladu, plan je dat hore na nu len coko maslu, to mi robia ludia naschval bo isto vedia ze nemam cokotransfer 😀

zuziq
5. máj 2011

@pristela dakujem za rady... dnes som skusila preosiat cukor a dat ho menej a len ruky potierat cerou a vysla asi najlepsie doteraz - uvidime ked s nou pojdem potahovat az trosku odstoji 😉

lussy23
5. máj 2011

@mima595 krása
@adka_praha - krásna torta, Kittynka na 25? Milé 🙂

lussy23
5. máj 2011

@reruna - krásne

mima595
5. máj 2011

@artepf - mliecny marcipan uplne do biela neobielis...ja som skusala - pridala som ho hned do pekarne chleba, kde som miesila marcipan...pridala som jej teda dost, bol belsi, ale uplne krasne biely nebol....

adka_praha
5. máj 2011

@lussy23 dakujem... ja som si to nevymyslela... 😀 aj som sa snazila trochu pani podstrcit nieco ine, ale ked tak chcela, tak... 🙂

lencza
5. máj 2011

tak jsem k vám zase po nějaký době nakoukla a dostala mě ta šperkovnice s bonbonama 🙂 🙂 chtěla bych se zeptat, jestli je někde na netu recept na ty bonbony, jsem hledala, ale nějak nemůžu najít, díky za odpověď

před 14 dny jsem tu taky hledala radu ohledně potahovky z mléčnýho marcipánu, no nedopadlo to nejlíp, ale taky ne nejhůř - jsem neodhadla na jakou šířku vyválet plát marcipánu, takže se mi na jedný straně chybělo a na druhý přebývalo, tak jsem to zamaskovala, jak se dalo -naštěstí dort nebyl nikam na výstavu, byl jenom pro nás, a chutnal moc dobře, krém z toho karamelového salka je fakt moc dobrý
tohle jsou zatím výsledky mého dosavadního amatérského snažení, co se týče dortů