Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
16. okt 2012

@dm1 Dani, vieme ti hned povedat ze na tu krajku nema, lebo na t ostale myslim, ze si to spominala a v piatok som tam bola a pozerala som to a hentie ddruhe som si nevsimla, ale priamo na ne som necihala tak mozem este kuknut 😉
a oboje by mali byt okolo 3 eur? neviem co to normalne stoji 😕

sisix
16. okt 2012

@saminka no je lepsi s origos naplnia tak dva a vice dnu nalezely. Jiank to mas hezoucky 😉

ajka82
16. okt 2012

a ja sa stem pochvalit co mi prislo za moje umiestnenie 😵 neberte to ako reklamu ale 😅

wera.g
16. okt 2012

@mariann2 krásne, ďakujem za nápad 😉

saminka
16. okt 2012

@sisix diky 😵 no ja si recept nasla na googlu a podle toho jsem udelala ty dortiky ale formu jsem mela jen na 12 tak mam jeste maly dort co jsem potahla tou origos naplni 😉 teda je z mascarpone, masla a philladelphie a i trochy slehacky a cukru, no tak jsem dort tim promazla a potrela a ted ho necham ulezet v lednicce az do ctvrtka, no pochybuji ze mu zitra neodolam 😅 😀 a fakt se tam ma davat vic cukru nez mouky ? 😨 me to totiz zmatlo, nekde jsem si ulozila recept odtud a pak jsem si nebyla jista tak jsem ho nasla na googlu a tam je na 2 a pul hrnku mouky jeden a pul hrnku cukru 😉

sisix
16. okt 2012

@saminka tak ja mam recet primo z usa a maslo s etam nedava. Zkus udelat priste (pokud nejake priste bude) maslo z kremu vynechat a dat slehacku. Tad ti davam muj receptik ... RED VELVET
trouba na 180
250g hl mouky+pul lzicky soli+2 lzice kakaa zamichat
dalsi miska=240ml kefiru+2 lzicky cerveneho barviva+213gmasla+300g cukru=slehat =pena+1 lzice vanilkoveho extraktu+2vajicka (vejce napred 1 vmichat a pak druhe)
pak das smes s moukou postupne do kefiru
az mas smes spojenou das si 1pl des.octu a pridas 1pl sody a hned vmichat do testa. A das pect na 25-30minut.
NAPLN: 227g philadelphia + 227g mascarpone + 115gmockoveho cukru =rozmichat a pak pridat 450ml slehacky s co nejvyssim podilem tuku(davam 30 +

Dnes jsme ho delala kamaradce. Vsehny moje kamaradky vcetne me na nem ujizdime. 😀

anibas
16. okt 2012

@ajka82 Blahoželám !!! To asi výhra z TOM ?? A jedna malá rada: to sušené droždie a kysnuté cesto v prášku môžeš rovno vyhodiť 😀 😀 😀

pipka
16. okt 2012

@anibas preco? 😕 ja to susene drozdie pouzivam a mna este nesklamalo 😅 😉

aduskatt
16. okt 2012

@anibas nesuhlasim.susene drozdie je fajn🙂) ja ho pouzivam na chlebik

sisix
16. okt 2012

@anibas ja ho tak pouzivam a dobry. Myslim drozdi a knedliky nemam zkusenost.

mimcak
16. okt 2012

niekto tu zháňal inšper.na striptéra práve som natrafila na FB na toto

pipka
16. okt 2012

kysnute cesto expres ani ja nepoznam..ale vsetky tie ostatne vecicky mam zmaknute 😎 😀 a podla mna v pohode 😉
najma BB puding na gulicky 😝 🙂 🙂 🙂 mnaaam

saminka
16. okt 2012

@sisix moc diky, neco mi tvuj recept pripomina 😉 tady se nejcasteji delaji dortiky s maslovym frostingem ale urco i v USA, no nekde jsem to urco vycetla, ale je jich urcite hodne tech receptu 😉tak az na ten cukr a mouku a maslo jsem mela stejne ingredience, teda maslo v testu bylo polovicni davka a plus deci oleje. Jinak tu napln s marcarpone jsem delala do meho prvniho dortu, a je upplne vyborna jen jsem ted nemela ztuzovac tak jsem to pojistila tim maslem, potirala jsem dort i z venku

ajka82
16. okt 2012

@pipka presne...minuly rok som zhanala BBpuding po polovici BA...teraz uz ho mam doma bez lietania 😀 😝
@anibas pravdu mas 😉 mas ich oskusane a neni dobre? takze skusat ani nemusim? 😕 lebo tieto ja nepouzivala
...nevyhodim zatial 😝 baby pisu ze je celkom dobre

anibas
16. okt 2012

@aduskatt mne v živote tak nevykyslo ako čerstvé !!!!

njonja
16. okt 2012

@mizulienka 🙂 mna malo ludi najde🙂ale vsetky tortove foto mam aj tu v albume na Konovi...Ja by som tiez spravila nieco so zvieratkami, take ako z naucnej knizky o prirode, kde su vsetky mozne zvieratka a kvetinnky... no teda, ak to dostanes zaplatene, pravdaze🙂

aduskatt
16. okt 2012

@anibas ja ho pouzivam na chlieb a veru nikdy som nemala problem, krasne vykyslo a chcelo zdrhat z misy

mia1111
16. okt 2012

@anibas,
@ajka82 - babyyyyy, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵

rapunzel1
16. okt 2012

@lawli ďakujem, odskúšam ako mi to pôjde 🙂

rapunzel1
17. okt 2012

@ajka82 to kysnuté cesto expres je super, ja ho používam bežne na ovocné koláče, dávam presne podľa receptu a vždy bolo super, všetko sa len zmieša a šup do trúby, ono to nakysne počas pečenia, nečakáš na vykysnutie, okamžite to ide do rúry

dm1
17. okt 2012

@ajka82 tie mini vypichovace na krajku stali tusim este menej. a tie druhe ma na MMB za 3,5 takze okolo 3 eur by mali aj to tu niekto spominal ze ich videl u tamana za 3

mizulienka
17. okt 2012

dobre ranko dievcata, viete mi poradit, aku hmotnost dosiahnem zo stvorca 20x20? pribinakovy krem tam bude s trochou ovocia, nechcu vela.
dakujem a prajem krasny den, nech uz neprsi 😉

eliska22
17. okt 2012

@mizulienka ahoj ja keď robím štvorec 24x24, tak má okolo 4 kg, dávam veľa ovocia, aj plnky 😉 takže si myslím, že okolo 3 -3,5 kg bude mať 🙂

mizulienka
17. okt 2012

@ajka82 nieco mi asi uslo, ale ake umiestnenie? bola nejaka sutaz na TOMe? 😉 ale inac blahozelaaaam 😉
aj @anibas samozrejme 😉

sisix
17. okt 2012

@saminka a drzel ti potah?

mizulienka
17. okt 2012

@eliska22 dakujem, tak asi urobim to, stale robim len kruh, nech mam troska zmenu 😀

ajka82
17. okt 2012

@mizulienka ano v TOMe, olympiada/sportova tematika dakujem 🙂

mizulienka
17. okt 2012

@ajka82 jeej to som nevedela, ze bolo nieco take, nesledujem to 😉 mohla som tam dat tu poslednu sportovu s medailami, co som mala a s tym podarenim plavcom 😀 😀 😀
ale blahozem super 😉

zz134
17. okt 2012

@eliska22 vaaav ta torta pre maminu co si este v maji davala je top!pls ako si robila ten kvet?dakujem

saminka
17. okt 2012

@sisix ahojky no ty kvetinky na mini dortikach drzi pekne, rano jsem je kontrolovala a neroztopili se, ted je vezu kamosce 😉 a ten vetsi dortik jsem nepotahovala jen potrela kremem, to nevim jestli by slo kdyz je v kremu syr 😅 😕 no ale aspon jsem si vyzkousela neco jineho nez mmf hmotu, ten WI je fajn ze se hned muze s nim delat ale je o dost mekci nez mmf, no ale zas tak moc jsem s nim nedelala 😅