Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
2. dec 2012

@levandulka3 tá farma ma dostala 😵 😵 😵 náádhera, to ani nemozem ulozit bo toto keby niekto odo mna chce ma položí na lopatky, si macher!!! tie prasiatka su numero 1 😀 😀 😀 😵 😵

kader
2. dec 2012

Holky, jsem z těch vašich dortů úplně PAF !! Jste fakt všechny úplně šíleně moc šikovné.
Já jsem se rozhodla v lednu tomu mému miláčkovi take upéct dort, ale nevím, nevím. Piškot umím dobrý, krém taky, ale ten marcipán? To nevím, jestli dám. A hlavně to pak potáhnout 😲
Nemáte prosím někdo recept, jak udělat dobrý marcipán, s kterým mi to půjde úplně samo ? Postavičky zvládnu určitě 🙂
Děkuji moc a ať vám to peče !

vecernicci
2. dec 2012

@lamps nááádherná, jsi fakt šikula 😵 😵 😵 s dovolením ukládám pro inspiraci 😉
jo a já už mám na kontě kolem 400 dortů a spokojená s nima taky nejsem, asi to už je naše taková deformace 😝
@pipka tak mu vyřiď že chodí a že ho pozdravuju 😀 😀 😀 😀

vecernicci
2. dec 2012

@reruna taky si ty liky zasloužíš 😉 😵 😵
@levandulka3 ta farma je fakt suprová a prasátka jaký mají prdelky 😵 😵 😵 😵
@anda1980 krásná orchidejka 😉 na tu se chystám už dlouho a ještě jsem nenašla odvahu a čas 😝
@njonja děvče moje spíš ty vůbec někdy? máš je všechny náááááádherný a ty muffiny to musela být strašná piplačka, co?

mia1111
2. dec 2012

Ahojte babulky moje marcipánové 😵 , tak Miško chytil nakoniec zápal plúc 😒 ... malý to zvláda veru lepšie, ako ja, ja som mimo, keď má nádchu, takže si to viete predstaviť...zatiaľ sme doma, hádam nás do nemocnice nepošlú ...
Moc, strašne moc ďakujem za všetky liky, strašne ste zlatunké, idem pri kávičke trošku popozerať konečne aj ja všetky pridané tortičky a hlavne polajkovať 😉 . Kedy vás dočítam, to neviem, ale snáď dočítam, musííííííím 😵

alenv
2. dec 2012

@njonja víc než dokonaléééééé

mizulienka
2. dec 2012

@njonja neskutocne vsetky a tie cupcakes wow...to si robila za 1 tyzden vsetko? 😕

@mia1111 drzim palce, neboj to prejde, berie asi ATB, ze?
my sme tak boli pred 2 rokmi s katkou, ta mala nieco vyse pol roka a 23.12. nam diagnostikovali zapal pluc, ale bola tam taka zlata pani dr, ze nas nenechala v nemocnici, ale nas pustila na vianoce domov, s tym, ze keby sa nezlepsovalo, okamzite na prijem.
Drzim palce, neboj bude dobre 😉

mia1111
2. dec 2012

@mizulienka - ďakujem Luci, ja verím, že do nemocky nepôjdeme, len nech mu nevybehne teplota 😒 . Berie ATB, tak dúfam, že rýchlučko zaberú...

blcha
2. dec 2012

@levandulka3 ja odpadavam krasne torty a ta farma tie zvieratka uzasne @mamina1978 a tvoje zvieratka sa mi strasne pacia ked ysa ja k takemu niecomu dopracujem ja teda peciem velmi malo ale teraz v decembry mam dve torty a chcem konecne vyskusat neake zviratko alebo macika neviem co mam skusit co je najlahsie???? bude to pre chlapca k roku mozem robit co chcem ale ja neviem co chcem a ani co presne zvladnem @lampsa ta tvoja zo slonom je taka krasna taka cista dokonala fakt super 😉
@dm1 uz som napiekla dalsie svietnicky tak sa idem zdokonalovat musim aj svokre aj segre aj mame ma to celkom bavi len niesom uplne spokojna z vysladkom proste mi to tak pekne nejde asi to chce fakt cvik 😉

reruna
2. dec 2012

@mia1111 ať se malý brzo uzdraví!
tak já mám teda hotová, ale vůbec tentokrát nejsem spokojená, inspiraci jsem neměla a do poslední chvíle jsem nevěděla, jak ten dort pro tchána ozdobím, taky to podle toho vypadá a potahovala jsem tentokrát pravým marcipánem a vůbec mi to nešlo, no děs, horší než začátečník, ale docela se na něj těším - kakaový korpus, tmavý mascarpone krém a domácí meruňkový džem s kousky meruněk, tak snad bude aspoň dobrý, když už vzhled nic moc....

reruna
2. dec 2012

a ještě je to nějak blbě odfocené, se to celé leskne, ale ve skutečnosti ne.....

mia1111
2. dec 2012

@reruna - ďakujem... a ten dortík by som si dala, mňaaaaam, super kombinácia, ak ostane, tak mi kúsok prosím pošli 😉

denisak77
2. dec 2012

posledná

jakelina
2. dec 2012

@njonja já z těch tvých postaviček mám akurát depku, nádhera všechny. 😉

glee
2. dec 2012

Ahojte, tak, toto je moja uplne prva postavicka 🙂 na torticku pre moju princeznu, o tyzden slavime rocik. Ja som ju vyrabala skoro 4 hodiny 😀 len tak pre zaujimavost, kolko by asi trvalo vam skusenejsim urobit takuto postavicku?

glee
2. dec 2012

@njonja wau, nadherne! Postavicky, nafotenie, vsetko de luxe! 😵 klobuk dole, fakt.

janula.h
2. dec 2012

moja víkendovka 🙂

79zuzana
2. dec 2012

@glee velmi pekna zirafka. S tym modelovanim je to u mna rovnako, preto nemodelujem vela 😀 😀 😀 Stravim pri tom neskutocne hodiny.

njonja
2. dec 2012

@mia1111 drzim palce, aby sa malemu polepsilo!!! AK by si potrebovala pomoct, daj vedeit, nasi su obaja lekari, mamina detska.. (v BA)

@pristela, @vecernici, @maminka1978, @alnev, @mizulienka, @glee a vsetky ostatne🙂 Dakujem za liky🙂 🙂 🙂 Pooootesiiiiliii!!!
@pristela, srdiecko, si u mna vzdy vitana🙂 aj tak som ti to dlzna za ten kurz babik, takze pekne setri a prides na par dni!!!!! A ukladaj a inspiruj sa🙂 Tebe nemusim hovorit, aby si nekopirovala, vsak🙂 Ty to tak isto nemas rada a nerobis ako ja 🙂
@vecernici, @miuzulienka som tento tyzden skoro nespala, aby som to postihala, lebo ja nerobim cez den, kedze nechcem maleho ukracovat o mna na ukor tort. Ale mala som to vsetko rozplanovane na doslova sekundy, aby som to stihla vsetko. Postavicky som ciastocne robila uz postupne 2 tyzdne dozadu, lebo to na jednu mi treba od 2 do 4 hodin, ze jo🙂

glee
2. dec 2012

@79zuzana dakujem, mala som trochu obavu a bola som aj zmierena s tym, ze ak mi to jednoducho nepojde, tak postavicka nebude, ale nastastie sa podarilo. Musim vsak podakovat aj muzovi, ze ma trochu usmernil, pretoze prvy trup som urobila trosku ineho tvaru a vysledok by asi nebol taky, ako som chcela dosiahnut. Tak mi poradil prepracovat ho inak a mal pravdu, pretoze az po zmene trupu sa mi to zacalo rysovat tak, ako som si to predstavovala 🙂

njonja
2. dec 2012

@jakelina moja, nemusis mat depku🙂 By si zvladla aj ty...po takej 5 by ti to islo ako po masle!!! Ja som sa tiez pri tych prvych zapotila🙂 a dakujem za pochvalu!!!

njonja
2. dec 2012

@glee je krasna, tvoja zirafka🙂 neboj, o chvilu to aj tebe pojde rychlejsie🙂 Je to len o prstoch🙂

marianabila
2. dec 2012

@denisak77 ježíííš,tá je nádhernááá 🙂 ešte som nevidela na torte bodiky,je to také zlatulinkééé 🙂

livia76
2. dec 2012

@pristela nádhernááááááááááááááá

lienka_1
2. dec 2012

Zienky, dakujem Vam za to, ze ma vasimi nadhernymi vytvormi inspirujete a "nutite" ma z casu na cas nieco upiect 😀 Dnesny pokus o makovu tortu s marcipanom dopadol celkom uspesne. Mala som aj malu pomocnicku, tak nam to islo odruky.
@pristela Kedze mas rada akcne obrazky, pre teba je tu specialne "action" foto aj s pomocnickou 🙂

livia76
2. dec 2012
dm1
2. dec 2012

@anda1980 dakujem a jasne dam potom aj foto slanych len ich musim este nalakovat 😝

lucula73
2. dec 2012

baby,kamka má iba dnes akciu bez poštovného,ka by ste chceli niekto niečo 🙂 🙂

mimcak
2. dec 2012

Baby neviete mi pomôcť ?? Potrebovala by som postup na líšku 3D neviete kde by som to našla? či vôbec niečo také je 😖 Kamionisti si objednali tortu najprv to mal byť kamion a teraz to zmenili na líšku,lebo ich majitel má priezvisko liška tak chcú líšku a ja nemám potochu ako nato. Ešte som 3D torty nerobila ☹ A inak velmiiii Vám ďakujem za páči sa mi 😵 moc to poteší

lokalistin
2. dec 2012

@njonja wow wow wow ty si totalne uzasna normalne nemam slov a to nemyslim len tie zenske vsetky tvoje torticky su uplne uzasne 😨 😨 😨 😨