Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
12. jan 2013

@seximamina ten obchod na Dlhých dieloch je neskutočne drahý. Radšej si pozri iné v Ba - napr. formicky.sk, ešte je jedn v Ružinove, ale neviem adresu. @pipka ti poradí 😉

vlada111
12. jan 2013

@daducha no čo dodať, máme sa čo učiť, nádhera 🙂

marashy
12. jan 2013

@dm1 no ja mám recept, že čokoládu rozpustiť vo vodnom kúpeli a šľahať šľahačku a pridávať stužovač a vychladnutú čokoládu :/ ...

dm1
12. jan 2013

@marashy hmmm tak takuto variantu som veru este nepocula 😲

koira
12. jan 2013

Holky prosím vás, dnes jsem dodělala svůj prvni potažený dort. dobadlo to vcelku dobře.jen nevím jestli ho mam do zitra v lednici jeste zabalit nebo uz nechat jen tak..diky moc za rady

dm1
12. jan 2013

@pristela Zanetka skusala som dnes tu formu sil.cinansku co si mi poslala na cokoladu a je to super krasne sa to otlaci 😵. Skoda ze nie je aj dlhsia aby to vyslo na cely bok ale aj tak super napr. narezat potom na platky a tak davat

pipka
12. jan 2013

@vlada111 uz som jej pisala o stranku dopredu 😉 je to Tortomania na Palkovicovej ul. 😉 @seximamina

dm1
12. jan 2013

@koira nechaj len tak ale daj na zadnu stranu chladnicky v tej policke karton alebo polystyren tenky aby sa neorosila a nedavaj moc na nizku tepltou ladnicku

dadka212
12. jan 2013

ahojte kočky, pridávam svojú víkendovú makačku 😝

pipka
12. jan 2013

@dadka212 ty brdo Dani, ty makas jak robot 😕 😀 kedy to ti stihas prosiiim ta? 😅 ja som rada, ked zvladnem dve 😝 😅

lifinka
12. jan 2013

@dadka212 a jinak ok? 😀 No jsi prostě borec tolik si vzít dortů, páni a jsou vydařené, i jsem si s dovolením uložila...

malý mě spadl na čelo, tak mu tam vyrostla boule, má to fialové, ale je to už hodina a nic mu není, tak snad to zvládnem... 😔

lifinka
12. jan 2013

@dajna11 ahááá, tak když máš takového pomocníka v kuchyni, tak pak se to dá stihnout 😀 (dočítám víš) šikulka je to!

strihalka
12. jan 2013

Ahojte, poprosim o radu, idme delat plnku na do torty....z mascarpone a slehacky, a jeste lesne ovoce.....od jedne pani jsem slysela psotup, ale uz si ho repsne nepamatuji...poradite? dakujem

vlada111
12. jan 2013

@pipka si 100% - ná 😵

vlada111
12. jan 2013

@dadka212 ty sa fakt nenudíš 🙂

pipka
12. jan 2013

@vlada111 ved som po tebe 😎 😀 😵

dadka212
12. jan 2013

@pipka nooo stíham tento víkend síce s odretými ušami, ale stíham 😅
@lifinka neviem či borec skôr prostaňa 😀
@vlada111 cez víkend sa veru nenudím, niekto chodí na diskotéky ja tancujem pri linke 😀

pristela
12. jan 2013

@dadka212 by ma porantalo 😕 a to ťa este bavi robiť torty? no si prosto úúúúúžasnááá 😵 😀
@dm1 Dani a nemas foto ? len taky malý kusocek by som cumla 😅 😅

dm1
12. jan 2013

@pristela nemam uz som to zozrala 😀 . ale este budem skusat tu druhu ked pride tak cvaknem 😵

cat
12. jan 2013

@dadka212 dadka, ja ťa úplne že obdivujem 😎 Ja som dnes robila len jednu jedinú mini tortičku a ešte aj tú som úúúplne dovrzala, dostala som z toho depku 😀 a hladala som po nete nejaké cukrárske kurzy.. veď mne nejdú základy, akože vyvalkám hmotu, dám na okrúhlu tortu a neviem si rady so záhybmi po bokoch 😝 😢 hanba mi.

dm1
12. jan 2013

@dadka212 superne ako vzdy 🙂

dadka212
12. jan 2013

@pristela dakujééém 🙂 mňa zabíjajú hlavne tie postavičky, ja som lenivá jak voš neurobím dopredu ani jednu jedinú 😅
@cat musíš si viac vyvalkať a tak to zarovnávať nech sa ti to pekne povyrovnáva....
@dm1 dakujem 😵

pristela
12. jan 2013

@dm1 no fuj!! že sa nehanbíš !!!! takú vec čo sme spomínali a neodfotis mi , ach takáááá škoda, takááá škoda 😀 😀 😀 inak je zaujímavé , že cez zimu si nik neobjednava /u mna/ čoko tortyy, ale nastanu letne horucavy a každy chce čoko 😠

dm1
12. jan 2013

@pristela 😀 😀 😀 ja to napravííííííííííííííííííííím. Inak s tym objednavanim som na tom podobne 😀

yamahafazer
12. jan 2013

moje dnesne

koira
12. jan 2013

@dm1 diky moc za radu
😉

dm1
12. jan 2013

@yamahafazer jeeej ktosi tu ma novu hracku airbrush coooo?

luciahromadkova
12. jan 2013

moja dnesna torta- sacher /na žiadosť/ navrchu cokolada a boky cokotransfer, vyskusana cokohmota podla @dm1 /ďakujem/ s coko, sirupu a do toho smartflex- chutovo výborne 😵 a aj sa s tým dobre robi, z nej sú 2 ruže, tie ešte treba zlepšiť a hlavne na to potrebujem cas, boli narychlo, kedze aj torta bola objednavana neskoro
inak coko ozdoby som sa snazila robit do 3- tej v noci na skusku aspon striekane, lebo na rulicky a vejariky nemam tu stierku, spachtu a ako na potvoru aj v zeleziarstve mali inventuru 😀 😀 😀 , nemam teplomer a niekde robim chybu, coko lidl islo, ale biela coko milka katastrofa
posledna rychlovka minulotýždňova, lebo manžel zahlasil v sobotu vecer, že sa v nedelu ide poobede na navstevu, tak len taka rychlovka pre tehulku hostitelku- uz som robila ten motiv, tak nebol cas a hmoty len zbytky, tak som využila 😉

mimcak
12. jan 2013

@daducha waaw nádherné všetky ako vždy. 😵 😵

mimcak
12. jan 2013

@1zaza krásne a ten havko ako živý