Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
30. jan 2013

@daducha No nato sa musím pozrieť kde je tá tama .No až poobede taraz musím.

zuzana92101
30. jan 2013

ahojte, tu ked clovek nie je priebezne, potom nestiha ani citat co sa deje 🙂. Tu je moja zo vcera...ta, co mala mat 1.5kg 😝 , nakoniec ma 2kg, ako som predpokladala. 😉

eliska22
30. jan 2013

@mimcak ty kokšo, to si tiež mala zážitok 😒

zuzana92101
30. jan 2013

@mimcak Joooj, tak sa drzte, nech ste skoro zdravi. Ja tiez cakam, ze mi maly nieco donesie zo skolky, no a potom to budeme mat vsetci. Skus naparovat, nam to velmi pomaha a na noc davam do vonnej lampy tea tree oil (kupis ho v lekarni), len par kvapiek a prevonia ti celu izbu, hned sa lepsie spi.

blcha
30. jan 2013

@jakelina veru staci z tych 6 vajec korpus sa uz pecie a je pekne plna forma 😉

jakelina
30. jan 2013

@daducha já jsem se na něho dívala zrovna minulý týden a je to od tří let, tak ještě chvilku počkám a pak bych taky zkusila dávat. Ale já klepu, my jsme zatím všichni zdraví. 😉 Jenom jak to napíšu tak hned lehnem 😝 😀 😝 😀

blcha
30. jan 2013

krasne je to srdce 🙂 🙂 🙂

blcha
30. jan 2013

babulky este otazka s parizskej slahace nasla som recept 2slahacky a 200g cokolady mozem dat aj belu cokoladu? a chcem sa spytat nestacilo by mi na taku malu tortu priemer 18 cm len polovicna davka? ci to bude malo? lebo to idem sebe piect len taku malu pridu svokrovci blahozelat mi tak to by nam stacilo len neviem kolko tej plnky este som nerobila tu parizsku a chcem vyskusat a k tomu neake ovocie 😉

oktarina
30. jan 2013

Krásný den, holky. Prosímvás, chci dělat marcipánovou panenku a v moji oblíbené cukrárnĕ už neprodávají marcipán, ale jen fondant, tak sem si říkala, že to snad zvládnu vyrobit sama...
Poradíte mi prosím nějaký jednoduchý recept pro začátečníka a kde seženu dobré gelove barvy? Když jsem koupila bílý fondant a barvila ho těma práškovýma potravin. barvami, bylo to flekaté...

Děkuji mockrát!

daducha
30. jan 2013

@blcha môzes, len pri bielej ja pridavam aj smetafix,na jednu coko jeden.na 18.ku ti to bude stacit, ja z troch robim na 24 -ku len este pridavam mascarpone pre väcsiu tuhost 🙂

daducha
30. jan 2013

@daducha a ovocie, ja najradsej davam maliny, plnka je dost sladka,tak to osviezi

daducha
30. jan 2013

@oktarina gelovky kupis v cukr.obchodoch,mozno mate nieco priamo kde byvas, ked nie, tak objednat cez net a postup skus mrknut v teme https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/

dm1
30. jan 2013

@pristela na tom stretku v dca bude aj jozka z. ta co aj minule robila s coko aj knihu napisala
naviac v maji bude v Tn cukrarska vystava tak tesim isto pojdem kuk je to naskok

zuzana92101
30. jan 2013

@dm1 Kde a kedy bude presne to stretko? Prisla by som kuk 😉

vecernicci
30. jan 2013

@eliska22 tak to mi děvče připomíná můj pracovní týden, až na to že někdy jich mám i devět na víkend a to už fakt padám na hubu 😝 😝

jinak malej začal včera fest kašlat, tak dneska znova k dr a dostal léky, prý to nejsou antibiotika, ale mají stejný ba na dráždivý kašel i lepší účinek, tak jsem zvědavá co z toho bude ☹

dm1
30. jan 2013

@zuzana92101 je to 16.3 v dubnici nad vahom

jakelina
30. jan 2013

@daducha prosím a kdy tam dáš to mascarpone, až už je to vyšlehané?? Nechci to pokašlat, zkusila bych je to zase něco jiného. Koupila jsem si teď hodně v Lídlu, bylo v akci. Já ho mám ráda, doma dělám krém často hlavně z něj.

jakelina
30. jan 2013

@vecernicci tak se to u vás točí, ty bacily co 😒

jakelina
30. jan 2013

O víkendu jsem dělala takový ovocný zákusek a právě pod to ovoce jsem dala šlehačku s mascarpone, na to broskve a želatinu. Kluci to doslova sežrali za jeden den 😀 😀 😀

eliska22
30. jan 2013

@jakelina mňam dala by som si ku kávičke 😝

jakelina
30. jan 2013

@eliska22 sedni do letadla a přileť na kávu. Však já někdy mám pocit, že si lidi myslí, že na těch dortech tak bohatnem, že máme soukromé letadlo nebo vrtulník 😀 😀 😀

mamina1978
30. jan 2013

Dievcata, prosim poradite mi, ake farby sa este dobre daju kombinovat s ruzovou a fialovou ???? Myslela by som , ze zlta, zelena ...... ? 😒
Oranzovu ma ta dievcina velmi rada, len ja neviem s cim ju skombinovat ???? lebo mi pripada tato kombinacia taka nie moc farebna , keby bola oranzova so zltou a zelenou ????
A uz musim zacat robit kvety , aby mi vyschli, no neviem sa rozhodnut ake....... Ja robim teda najradsej take jednoduchsie , elegantne a teraz potrebujem farebneeeeeeee 😕 prosim, poradite mi nejaku peknu kombinaciu zo 4 farieb 😕
A ak by ste mali chut aj farebne tapetovat, tak sa mooooc potesim 😉

aduskatt
30. jan 2013

@mamina1978 k ruzovej a fialovej ide nadherne dokopy odtiene sivej

jakelina
30. jan 2013

@mamina1978 já bych taky nevěděla, určitě zelená, ale žlutá mi tam už moc nejde, možná nějaká jemná krémová, aby to už zase nebylo moc barevné. Ale ani nevím jaké děláš kytičky, asi bych si je dala k sobě a podle toho jak to bude vypadat to doladila.

artepf
30. jan 2013

@jakelina
@sisix
@b.janka
@dada2007
holky, teď to tady v rychlosti projíždím a koukám, že řešíte trošku mimo téma dortíků postavu a cvičení, tak to si taky ráda počtu 😀 😀 😀 . Já za sebe můžu jen doporučit stránky www.rutina.cz, je to trošku něco obdobného jako Jillian, co sem dávala jakelina (mimochodem fakt gratuluju k takové postavičce po 4 dětech 😵 ), jen vše v české verzi, stránky dělá jedna mamina na mateřské. Já s ní cvičím už od srpna, asi od října jsem taky upravila jídelníček na menší jídla 5x denně - právě podle inspirace z těchto stránek. A musím říct, že výsledky jsou fakt znát - na váze je to z 64 kg na momentálních 59 při výšce 165 cm, ale největší radost mám z úbytku cm a vyrýsování svalů hlavně na břiše, rukách a ramenou, přes boky o 10 cm míň a v pase asi o 8 cm 😵 . Tak na to zkuste mrknout, jen pro inspiraci 😉 .

jakelina
30. jan 2013

@artepf s Maruškou cvičím taky, je to super, navíc jí rozumím, protože mluví česky. 😀 😀

mamina1978
30. jan 2013

@aduskatt Ta kombinacia so sivou tu uz bola par krat na inspiraciu, ta je fakt bombova, 😵 to mas pravdu 🙂 taku urcite v dohladne spravim ,no to ale asi nie je moc farebne 😕

aduskatt
30. jan 2013

@mamina1978 fialova a ruzova mozu byt syte a siva jemna....a ide k tomu aj cokoladovo hneda..mamina ma teraz taku kuchynu a je ze uuuuplne bombova🙂

mamina1978
30. jan 2013

@jakelina Dakujem krasne.......... a to si myslela k tej kombi s ruzovou a fialovou, ze ?, Alebo tu druhu moznost, nieco k oranzovej ? 😕
A ohladne tej zltej, takze taku tu pastelovu zltu by som tiez mohla ? A k tomu teda ta zelena urcite. 😉
Ty si robila taku peknu kyticku raz a bola taka peknucka pestrofarebna, nemohla by si mi ju sem prosim dat este raz....... 🙂
Ja som robila len dve take kvetinkove torticky a to jedna bola bielo-cervena a druha bielo - fialova, takze o farebnych kytickach nemam ani potuchy, ako na to , aby to nevyzeralo detsky alebo preplacane..... ☹ Ale primerane na 30 narodeniny...... 🙂

aduskatt
30. jan 2013

@mamina1978 som teraz speci pre teba nafotila kombinacia zltej, zelenej a oranzovej🙂)