Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
27. feb 2013

@daducha ja som videla iba taketo ale tie maju len 3cm http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/brilianto...
ja by som nevystuzovala cez stred robila som to len raz a to len ked boli neskutocne tepla v lete. Ale pre pokoj v dusi mozes dat ;). Inak ja svadobky vzdy robim 3x plnka a 4 korpusy a nezda sa mi ze by boli nejako speci uzke vysoke ono pri tych vacsich priemeroch sa to uplne strati ake budes robit priemery? a inak to hladke ciste to je veru najtazsie na potiahnutie 😝

daducha
27. feb 2013

@lamps to zas kym nastelujem cez vsetky podlozky presne v strede, to bude sranda 😀 😀

dm1
27. feb 2013

@mimcak no by si si musela presne zistit na nete co je to za hru a z tej hry tam nieco zakomponovat aby to bolo k teme aspon tak by som ja urobila

ajka82
27. feb 2013

@mimcak tak toto moje baby hravaju na mm telefone 😀 rada mozno len toko...sprav si bielu hlavu a dofarbbit stetcom jak ja som farbila macku v topanke inak neviem ako by som na nu isla

nika1985
27. feb 2013

@lamps len pani s tou tortou prisla az dnes vcera len zaklopala ze chce tortu knihu a ze zajtra pride ci je mozem najst nejake ukazky tak tam by mi ta zlata nechybala az tak ale co uz vyhovorim sa na malo casu ved dneska je uz streda a predsta nemozem mat vsetko doma

daducha
27. feb 2013

@dm1 este netusim, vsetko nechali na mna,bavili sme sa o cca 15 kg.Kedze tam nebude skoro ziadna vyzdoba co by vahu navysila,nemusim robit velke odskoky medzi poschodiami.Oni chcu aby to slo do vysky nie do sirky.Budem to musiet rozratat,aby bol vrch 14 alebo 16 cm.Ked nezozeniem pismenka,asi tam budu dve srdiecka - niekde som videla take celkom pekne kovove .

lamps
27. feb 2013

@nika1985 to mi je jasné a teta sa s tým bude musieť zmieriť tiež 😉

daducha
27. feb 2013

dakujem 😉 ,toto su zlati zakaznici tak sa to hadam podari ,obavam sa aj prevozu,no to uz si musia oni ustriehnut,ja len po vchodove dvere 😀

ajka82
27. feb 2013

@mimcak je to nieco ako tamagoci

https://www.youtube.com/watch?v=QhBmmQdSLYY

staras sa o cicu, sem tam ju poteklis, das jej facku cez dotykovy display 😀 ziadne ine zvery

mimcak
27. feb 2013

@dm1
@ajka82 ach jaj ja nešťastný zemepán,toto nem dopadne dobre 😒 🙄

nika1985
27. feb 2013

jaj ale sa tu dobre sedi a pise ale idem ja spat dobru noc zajtra budeme s malou vypekat tak sa musim pripravit 😉 pekny vecer

lamps
27. feb 2013

@nika1985 dobrú noc a sladké sny 😅 😅 😅

lokalistin
27. feb 2013

@daducha ja som videla najväcsie pismena strasove 5cm, ale podla mna keby ich vyrezes z gumpasty a nechas vytvrdnut dole nejak podlozene by to mohlo drzat
https://plus.google.com/photos/1155053372915958...

dm1
27. feb 2013

@mimcak no nezavidim ti veru ani trosku 😝

ajka82
27. feb 2013

@daducha ake velke pismena potrebujes? v pecenihrou viem ze mali, ale to bolo3-5cm vysoke 😕 ale ak by si ich urobila dost dopredu, tak isto by vydrzali, rovno pri vyrobe nejaky drotik zapichnut do nich

lokalistin
27. feb 2013

@mimcak ja by som podla obrazkov nemohla robit a uz vobec nie taketo nieco 😝 tak,ale ja som amater vy tu dokazete aj nemozne 😉

wera.g
27. feb 2013

@lamps noo, výsledný vzhľad nechali na mne, len mi písala, že biela, ideál ruže a hortenzie, a že sa jej veľmi páči keˇd akob y padajú na torte, ale keˇdže je len 2 poschodová... tak sa bojím že to bude vyzerať divno... moja prvá svadobka a hneˇd si na mˇna dobošku vymysleli, ma trafí 😀

lamps
27. feb 2013

@wera.g no dobošku ja tiež nemusím 😝 ale fajn je, že ti nechali voľnú ruku pri výzdobe, moja prvá svadobná bola v smotanovo-zlatej kombinácii a druhá v hnedo-béžovo-bielej a tam som mala presne nadiktované čo a ako 😝 som bola z nej nešťastná a doteraz som, keď ju vidím na fotkách, ale im sa páčila a aj im veľmi chutila

ajka82
27. feb 2013

babyyy, vyzente ma modelovat, lebo nebudem stahat ako sa poznam 🙄 nejake kvety, este neviem ake 😖 cililing a minimalne lizu a barta simpsonovcov, ktori su najoblubenejsimi postavickami oslavencov...dalsiu tortusu malujem, to pojde rovno na nu 🙄

lokalistin
27. feb 2013

@wera.g podla mna je doboska na poschodovky super a ono to ide rychlo s tymi platmi

jakelina
27. feb 2013

Holky já se tu trápím s výpletem tenisové rakety. Už jdu spát, malý celé noci kašle a vstávám s ním i desetkrát za noc. Ještě štěstí, že jsem od včerejška doma a nemusím do práce, jinak tam asi usnu. Přeji všem klidnou a pohodovou noc. 😉

florentina
27. feb 2013

@jakelina dobrou, klidnou, noc!

pristela
27. feb 2013

@dm1
@abriela moj názor , poťahovať punčovú a marlenku je hriech 😀 😀 keby si tak ludia neželaju , tak to dobrovolne nerobim 😝

pristela
27. feb 2013

@mimcak mrk ja som robila v mojich začiatkoch len hlavu bielej macky , robila som ju podla Toma s Tom a jerry 😀
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2505142...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2505138...
a šlo to uuplne lahučko, vážne, som sa tiez strasne bála, no nakoniec som sa sr... celu noc s vymodelovanim hlavy toho mysiaka 😠 😠 😠 a neviem dokonca ci na tuto hlavu nebol aj niekde postup 😕 je to z tej torty ako Jerry trepe kladivom Toma po hlave 😀 , jedine co mne na tom vadilo a odhovarala som ich od objednavky, ze to vypada nechutne, len hlava odseknuta na podlozke a este do nej aj krajat budu pred dietatom ktoreho je to najoblubenejsia postavicka- niesom zastanca tychto tort 😝

pristela
27. feb 2013

@mariann2 šikovno skušaj ten mixer nech viem co a ako 😀 😀 i ked stale som namotana na "moju" Etu 😀 bo vyse 5l misaaaa 😀 rozmyslala som nad tymi pridavnymi vecickami, no mlyn na maso nemozem mat bo to by hned chytal moj drahy a on uuplne vsetko pokazi, rozbije- aj to čo sa nedá , takze to nehrozí 😝 a maso melie zasadne on / bo to chlapska robota 😀 😀 / tie ostatne vecicky sice mame doma ale tak vyuzili by sa , jedine co ma zaujalo bol lis na ovocie ale zas som sa ted dočítala že je akoby len na okrasu a do počtu atd . ja naj potrebujem - kov, velku misu, výkon , a aby mal aj sklenený mixer s nožmi / na koktejl cez leto 😀 a mletie orechov 😀/ aach jooo
potrebovala by som naj vediet ci sa don zmesti davka mramoraku z 10 a 12vajec 😀

@vecernicci prosim ta andelicka aj teba sa spýtam robis v tom svojom chlapovi na elektriku aj mramorák ? Ak ano , zmesti sa don davka z 12 vajec? 😕

@mizulienka , netusim ci ma dve misy, skor si myslim ze nie , kedze vzdy vsetko píšu, že je na dokupenie 😕

pipka
28. feb 2013

baby asi ma poraziiiiiiiiii 😠 😠 😠 otvorim teraz ten smartflex z dortissima a ked som rozpracovala, tak hrudky 😠 😠 😠 🙄
mna picneeeeee 🙄

akoze bol prasknuty kyblik, ale igelit sa mi zdal neporuseny, ja som to vtedy len presupla do mojho celeho vedra a az teraz som to isla pouzit...a kukam, ze aj igelit natrhnuty 😠 😠 😠

oni asi preto mali taku vyhodnu akciu, ze sa potrebovali zbavit dolamanych kyblov 😠 😠 😠 🙄 alebo to dotrieskali kurieri 😠 🙄

poucenie do buducnosti...VZDY skontrolovat pred kurierom zasielku !!!!!!
a ak je obal poskodeny, tak NEPREBRAT !!! 🙄

som zvedava, ci to bude v celom, alebo len ten povrch 🙄

som to prelozila do noveho igelitu aj noveho vedra...tak som zvedava na zajtra, ked zacnem vyberat dalsiu davku 😒

ajka82
28. feb 2013

@pipka jani, myslim ze to tu uz baby rozoberali viacere tieto hrudky 😒 🙄

pipka
28. feb 2013

@ajka82 ano ano, ved som citala...ale tajne som dufala, ze moj kybel bude iny 😅 ale zial 🙄

pipka
28. feb 2013

ja som si to obschnute zvrchu teraz orezala, a ten zbytok do dvoch igelitov zamotala...tak duuufam, ze ten zbytok uz bude ok. Ale aj tak uz mam minimalne stvrtinu vedra v keli 🙄 🙄 🙄 to som si mohla uz aj v tortomanii za normalnu cenu kupit 😝 😅

ale zato moj Tomi sa nenormalne tesil, ked som mu na spracovanie dala tu hrudkovu hrču 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀

nika222
28. feb 2013

@pipka jáááj to ma mrzí, ja som ten moj smartflex uz skoro pomíňala a ani jedna hrudka takze max spokojnosť ale uz z dortisima neobjednavam ked vidim tie reakcie... Teraz som zobrala z tortomanie 7 kilovy mandlov tak ho idem dnes hned aj načat a kuknut dufam ze bude ok... pre istotu bloček mam! 😠