Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajena
28. feb 2013

Som začiatočník, poradíte mi prosím aký marcipán mám kpúpiť na tortu, lebo viem že je ich viac druhov.

jakelina
28. feb 2013

@ajena kup si Smartflex velvet

mamina1978
28. feb 2013

@jakelina Nebud tak skromna .........mas krasne torticky ..........ako aj vela zienok odtialto 😵 😵 😵 😵 Uz sa objavilo niekolko krat a nielen na konikovi, ze sa zeny tortickarky, aj neprosperujuce cukrarenske podniky chvalili cudzimi vytvormi 😠

A okrem toho tato tema na MK pridava denno - denne uz pomaly krajsie torticky ako flickr !!!!!! Asi nebude trvat dlho a budu o MK davat v televizii reportaz, ked sa tato tema dostane do spravnych ruk, bude sa poukazovat na to ako obycajne zienky s detmi za zasterou vytvaraju priam umelecke ,sladke , velmi chutne tortickove diela v malickych kuchynkach , bez akych kolvek technickych vymozenosti, oproti vyucenym stereotypnym cukrarkam, ktore to vsetko beru len ako pracu a odflaknu ju........ hlavne ,ze fakturu dostanu zaplatenu 🙄 🙄
Tak baby .................................chrante si svoje vytvory !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. 😉 🙂

tweetinka.co
28. feb 2013

Ahojte Kočky - prosím Vás zasa o radu 😉 . Idem robiť mini topánočky na krstinovú tortu a chcem sa spýtať, čím ich môžem dobre zlepiť? Vyšľahané bielko+cukor? Ak áno, tak v akom pomere? ďakujem 🙂 Krásny a úspešný deň

dm1
28. feb 2013

@tweetinka.co ja lepim iba vodou a staci to drzi to dobre

ajka82
28. feb 2013

@pristela ja mam pisany objem misy 5l a mramorak z 10 v pohode 😉

tweetinka.co
28. feb 2013

@dm1 zabudla som napísať, že topánočky budú z marcipánu (ak sa podarí 😀 ) aj to stačí iba vodou lepiť? 😎

dm1
28. feb 2013

@jakelina jeeej ta sa ti super podarila aj tie lopticky 😵

ajka82
28. feb 2013

@tweetinka.co ja tiez iba troskou vody lepim

dm1
28. feb 2013

@tweetinka.co no ja som robila z MMF a smartflexu a v pohode podla mna by malo stacit na kazdu hmotu to 😉

ajena
28. feb 2013

@jakelina ďakujem, a ešte sa spýtam koľko vdrží taká poťahová hmota v chladničke?

tweetinka.co
28. feb 2013

@ajka82
@dm1 super.. veľmi pekne ďakujem

jakelina
28. feb 2013

@dm1 Dani díky, míčky jsou z burizonky.

jakelina
28. feb 2013

@ajena do lednice nedávej, jenom do sáčku a do špajzu.

ajka82
28. feb 2013

parada 😠 tak ja si tu kludne sedim, predkreslujem si barbie a ono mi v rure vytieklo cesto spodom z rafiku 🙄 ☹ 😠 a to som ho parchanta aj alobalom preistotu obalila

aduskatt
28. feb 2013

@ajka82 hm☹ nezavidim ti....

lokalistin
28. feb 2013

@jakelina perfektny a tie lopticky su super

ajka82
28. feb 2013

@aduskatt hmmm, sa to bojim otvorit teraz, bo mam 2 naraz a bojim ze druhe mi splasne 🙄 musim ho asi este nechat chvilu skvarit 😖

aduskatt
28. feb 2013

@ajka82 ja som piekla dva v rafiku teraz, torsku mi stieklo zospodu, ale da sa

mizulienka
28. feb 2013

@jakelina perfektna raketa a tie lopticky uplne ako "zive" 😉

florentina
28. feb 2013

@pipka holky dost mě to překvapuje, že s tím smartflexem z Dortisima jsou takové problémy...já doteď nakupovala převážně tam a vždy v pohodě, tak teď se tedy začínám také bát...ale je fakt, že přepravní vzdálenost ke mě je tak 15km, tak fakt nevím, zda to bylo tak domlácené tou dopravou...ale vypadá to tak....

mizulienka
28. feb 2013

@dm1 @dadka212 dakujem baby, no dam iba jeden asi, mne tiez troska vadi, ze je taky pevny.

mamina1978
28. feb 2013

@mizulienka ja sice robim pribinacik s mliekom a nie so slahackou , no davam tiez len 1 creme ole na 500g tvarohu 😉 , lebo s dvoma je mooooc husty 😒

mimcak
28. feb 2013

@lokalistin ale ved ja som tiež ešte amatér ja pečiem len od agusta 😒

florentina
28. feb 2013

@jakelina souhlasím s @mamina1978 máš krásnou čistou práci, takže s tebou /už zase 😉/ nesouhlasím...tedy v tom, že by ti neměl kdo co ukrást...tedy myslím fotku...rozhodně měl, tvoje dortíky jsou vždy parádní, tak ten podpis by se tam určitě hodil...já to dělám v malování a to vypadá jako ten tvůj podpis v tom rohu ... jen ten rámeček přetáhnu přes dort, bez barevného pozadí a zvětším písmo...

mimcak
28. feb 2013

baby inak včera večer mi vypadol net preto som už neodpovedala 😠

vlada111
28. feb 2013

@jakelina krásne sa ti podarila 😉

mysiatkoo
28. feb 2013

@jakelina ak mas picassu, tak je tam vlavo taka ikonka ABC, hore na liste si zvolis font, volis aj farbu pisma a urobi ti to taky ramcek, ktory vies zvacsovat, presuvat a otacat.... A vies si tam nastavit aj viditelnost toho pisma, aby to torticku nerusilo.... A picassa je bezplatna a tzv. blbuvzdorna - ryxlo intuitivne najdes co treba na jednoduxu upravu..... A nebud zbytocne skromna, mas naozaj krasne torty!

mimcak
28. feb 2013

@pristela super,ale podarila sa ti ta mačka s tou myšou super. Ale tak ty si ina liga ako ja 😝

pristela
28. feb 2013

@dm1 aa som zabudla napisať 😀 ohladne pribináka, mne objednavaju stale len ten, skoro kazdy vikend ho robim a strasne si chvália , ale uz mi riadne lezie krkom ani oňuchať ho už nemožem 😀 , v mojom okoli zas nejde karamelova plnka, komu dam na vyber kazdý odmieta /vzdy vtedy na teba pomyslím 😀 / robim ju zvacsa do velkych poschodaciek kde uz nevedia aku plnku by dali tak šlahnu karamel, ze snad to niekto zje 😀 😀 😀