Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
4. mar 2013

@aduskatt tak ja mam N naopak , uz som to mrkala 😀

pipka
4. mar 2013

tak ja hlasim ze moja desatkilova firemna vraj padla za obet na posedenie, ze neostala ani omrvinka 😎
a ze bola vyybornaaa, tak sa tesim 😵

dm1
4. mar 2013

@mimcak ja som ich kupila v tescu tusim za 1,50e vo vypredaji a vobec ich nepouzivam

miciatko
4. mar 2013

kocenky nedavno ste sem niektora pridavala taku pastelkovu tortu, nemozem ju najst, tak ak niekto mate poprosim sem dat, moooc dakujem

dm1
4. mar 2013

@miciatko ja mam taketo ulozene neviem ci su to ony

sticker
4. mar 2013

Dievčence viem, že asi blbá otázka... ale urobím kvietky aj bez drôtikov? 😅 😝 Mne sa to neoplatí objednávať z netu, veď poštovné bude pomaly väčšie ako samotné drôtiky... Dajú sa kúpiť príp. aj v kvetinárstve? A tá páska je k tomu potrebná?

miciatko
4. mar 2013

@dm1 Boze Dani tie su nadherne

mimcak
4. mar 2013

@pristela ,
@aduskatt ,
@dm1, kočeny Ďakujem Vám tak terz ozaj neviem,Chcem také obyčajné písmenká a velké.Tak preto zháňam niečo.

lawli
4. mar 2013

@mimcak a akú maš predstavu o tých písmenkách...tvar ,veľkosť ??

pristela
4. mar 2013

@mimcak ale toto niesu moc velke pismenka, su mensie ako abeceda funky

1zaza
4. mar 2013

Ahojte, konečne som sa dostala k tomu, aby som stiahla foto, prepáčte to vytapetovanie fotkami, kvalita nič moc, všetko fotené v noci :(. Ten tank bol pre bývalého vojaka, tuším kapitána, čo jazdil na tankoch. Vraj mala veľký úspech, nedovolili načať, chodili okolo nej, fotili a vojaci meditovali, čo to je za typ 😀 a odkazujú mi vraj som urobila tankový vývojový prierez tankov od T-34 do T-70 😀

dm1
4. mar 2013

@1zaza kraasne vsetky a ten tank uplne vymakany

jakelina
4. mar 2013

@1zaza nádhera a ten tank fakt jak opravdový. Moc se mi líbí ta včelka, je to takové milé roztomilé 😉

dm1
4. mar 2013

@mimcak a co toto? len neviem ci to nebude moc velke http://www.cukrarskedekoracie.sk/product.php?id... . A eset jedna taka plastova bola taka bezova len to neviem najst teraz pismena samostatne boli nei na liste

lamps
4. mar 2013

@1zaza úúúúúúúúúúúúúúúúúúžasné všetky 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

zuzana92101
4. mar 2013

@1zaza veeelmi pekne torticky, tank je ako ozajstny a vcielkova sa krasne podarila

zuzana92101
4. mar 2013

@mimcak mne sa ta abeceda tiez paci, taka neutralna a asi aj rychlo sa s nou robi. Tiez je pekna ta, co pouzila @jakelina na torticke s tou Kitty 😉, kuk

bambula1307
4. mar 2013

@sticker dievcata, dakujem za lajky..juj strasne vela tesiiim sa 😀 😀 😀 😀
Poslala som fotku zakaznicke a chce ich tam vsetky aj ten tulipan. Este som to dala nad paru a krasne dostali lesk 😀 ..len teda mam dilemu, ze co za to mam pytat 😲
@zuzana92101 juuj ze jaka princeznicka...krasna tortuska 😉

@njonja ze wooow ten Miky..by ma zaujinalo ako je to spravene..ma to konstrukciu?..a tliekam..nadhernaaa 😀 😀 😀

tinamk
4. mar 2013

dievcata neviem ci to pozeravate..ale prave som objavila relaciu na prima love torty od marketky...

mimcak
4. mar 2013

@lawli ,
@pristela aha ,ja som chcela aspoň tak 3-4cm lebo niekedy potrebujem dať meno na podložku,alebo obyčajne písmo na tortu a nemám nič také.Tak zvažujem či jedne obyčajne väčšie za 10eur ,alebo radšej tie fanky su tiež velké stoja 5ečka + si dokupím nejaku obyčajnu tlačenu abecedu na lište ešte tiež za 5ečka.Tak zvažujem alternatívi. 😒

mimcak
4. mar 2013

@zuzana92101 áno tu som pozerala tiež.

elamaslakova
4. mar 2013

@sticker kvietky sa dajú robiť aj bez drôtikov , skús také jednoduchšie na to sú rôzne vykrajovačky a potom ich daj vyschnúť do formovačov ,aby si udržali tvar ,alebo potom treba kúpiť silikónové formičky a tam sa len jednoducho natlačí hmota a kvietok je hotový . Ak sa robia kvietky na drôtikoch tak je potrebná aj páska , pomocou nej dáš kvietok dokopy , drôtiky z kvetinmárstva nie sú dobré lebo ich musíš aj tak obaliť tou páskou aby sa ti hmota na nich držala a nešmýkalo sa to .

elamaslakova
4. mar 2013

@1zaza Nádherné tortičky, krásna čistá práca

lussy23
4. mar 2013

@1zaza tá včielka je krásna

mimcak
4. mar 2013

@dm1 hmm tie nevyzerajú zle,našla som tam aj tie plastové ,len škoda,že žiadny popis o velkosti.,tu stránku ani nepoznám 🙂

dm1
4. mar 2013

@zuzana92101 praveze tie cicmany treba nahlasit tusim do 9.3 aj ked je to v maji tu je na to link http://medovniky.artmama.sme.sk/ostatne/cicmany...

pipka
4. mar 2013

nepozerate na prima love teraz "dorty od markety"? 😉

mimcak
4. mar 2013

@dm1 juj ja by som tiež tak rada šla na taký kurzik tiež,len škoda,že sú Košice tak Ďaleko od všetkého.Tak Vám závidím ako sa tu dohadujete. 😒 ☹

dm1
4. mar 2013

@pipka nemam prima love 😝

mia114
4. mar 2013

ahojte, jaj baby, ja som taka nervozna z tej puncovej torty, vobec neiem kolko korpusov am piect aby som dosiahna vahu tych 6kg ☹ budem piect na korpusy na klasickom plechu, neviete mi poradit? prosiiim