Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
6. máj 2013

@dm1 aha,tak to je super.........
@lamps ktorú si si vzala tú krajku?
ja mám teraz dve torty na 70ku a jednu na 4O,staršne ma lákajú tie krajky 😀

viera6
6. máj 2013

Prosim nemate inšpiracie pre ženu na 45 a chlapa 50 najlepšie niečo keby bola ako dve slzí alebo niečo take ..

lamps
6. máj 2013

@lucula73 ja som sa nakoniec rozhodla pre túto: http://www.peciem.sk/peciem/eshop/27-1-Magic-Tr...

@dm1 Danka, ak môžeš hoď mi foto nejakých tortičiek s tou "mojou" krajkou 😅 ja som videla všeljaké ale túto som ešte na tortuši nevidela

dm1
6. máj 2013

@lamps aaaaaaaaaaaaa uz ich maju aj v dubnici a dvojitu za 29,8 so zlavou by ma vysla 26 😵 http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/sablona-s...

viera6
6. máj 2013
lamps
6. máj 2013

@dm1 ty ale to nie je presne tá moja, či?

viera6
6. máj 2013

@dm1 ta je krasna..

dm1
6. máj 2013

.

viera6
6. máj 2013

@lamps žeby tato bola ta tvoja ?

lamps
6. máj 2013

@viera6 áno to je onááááááááá, dobre som si vybrala 😀 😀 😀 😀

dm1
6. máj 2013

@lamps pridavam tortuchy s tou tvojou viem ze ich bolo viac isto len som si neulozila 😝. NIE JE TO MOJA PRACA IBA na inspiraciu autor Mirka Regulyova @viera6 ano to je ona

viera6
6. máj 2013

@dm1 to maš ako ty zo zlavou 26eur? to by som pristala i ja 🙂

dm1
6. máj 2013

@lamps nie to nie je ta tvoja co som dala link ale maju ich viac aj tu co som teraz dala link som videla na torte uz

lucula73
6. máj 2013

@lamps
@viera6
@dm1 baby neprovokujte,lebo zajtra nabieham do obchodu 😀 😀
krásne sú všetky,u nás ich mali ,tiež okolo 12 eur stáli tie menšie,len som im vtedy nevenovala pozornosť...............ach jaj 🙂

viera6
6. máj 2013

@lamps krásnu si si vybrala 😉
a toto je ta moja 😝

dm1
6. máj 2013

@lucula73 ved za 12 e ich mavaju casto a vo viacerych e-shopoch ale len jednu cast

@viera6 ja tam mam 10% zlavu tak preto nie je problem kupit a poslat

lamps
6. máj 2013

@lucula73 uvidíme dokedy budeš odolávať, ja som teda @dm1 Dankiným útokom dlho neodolala 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dm1
6. máj 2013

@viera6 tu mam aj ja 🙂

dm1
6. máj 2013

@lucula73 u nas ich maju aj tie co myslis za 12,7e bez zlavy kuk http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/pomocky-n...

mysiatkoo
6. máj 2013

😀 😀 😀 vidim,ze idem do rany ....dnes som si zakupila presne tu @lamps o ktorej sa tu bavite... no nekup to, ked ides okolo cukrarskeho shopu a drzis to v ruke 😀 😀 😀 zatial som stihla len jednu ryxlovku skusit.... a susila som v rure... krasne to slo vybrat, len este musim vylepsit zacistenie... pri deckax na to nie je cas....miesala som len 1 lyzicu prasku a vyslo mi to na 1 krajku a minimalny odpad .. supla som to do sacku do xladnicky a som zvedava co sa s tym stane...

pristela
6. máj 2013

moje nervy ,ženy !!!!!! chodte sa baviť o niečom inom !!!! Lepsia debata bola na predoslých stranách o Montane 😠 😝 😝

lamps
6. máj 2013

@mysiatkoo super dúfam, že aj mne sa bude dariť a to ty si mi písala, že ideš robiť tortu s gerberou?

florentina
6. máj 2013

@dm1 děkuji moc, to se určitě ještě někdy bude hodit!

mysiatkoo
6. máj 2013

mimochodom- mam problem pri peceni... neviete niekto poradit? zatial z toho obvinujem maminu ruru, ale mozno budete vediet poradit nieco.... robila som mramorak - presne tak ako doma, ale pouzila som rafik (taky 8,5cm od tescomy) a pri prvom pokuse sa mi asi nedopiekol poriadne korpus (1h 5min 150st) a padol, a pri druhom pokuse sa mi cesto od kraja odlepilo - tym padom je korpus dosikma... teda kraj nema rovny, ale vrx je uzsi ako spodok... potrebujem v tejto rure upiect v piatok korpus pre zakaznicku a uz teraz som z toho sediva.... decka a dedo sa sice tesia, ale este jeden nevydareny pokus a moj muz ma s nakladnostou mojho konicka posle.......kadelahsie 😀

mysiatkoo
6. máj 2013

@lamps ano 😀 ... len vid prispevok vyssie, neviem neviem co z toho bude 🙄

mysiatkoo
6. máj 2013

@pristela kludne mozes pokracovat v siti 😝 😝 😎

evala777
6. máj 2013

baby ďakujem za všetky vaše páčitka , pridávam ďalšie koláčiky a torta na PSP boli pre moju dcérku a dres FC Barcelona bola rýchlovka 😉

lamps
6. máj 2013

@mysiatkoo mne sa to stalo pri mramoráku jeden raz, že mi po upečení spľasol a to som dávala z vinu múke, mm mi kúpil takú divnú značku, odvtedy som ju nepoužila. Neviem, ako si vymasťuješ formu, ja dávam papier len na spodok formy a boky ničím nemastím ani papier na pečenie na ne nedávam a pečiem asi 1h 15min pri 150 stupňoch

mysiatkoo
6. máj 2013

@lamps nemastim prave... vsetko som dodrzala ako doma, preto som nas....tvana ☹ doma sa mi to nestalo nikdy, ale presne sa to xovalo ako keby bola vymastena forma... preto aj ta poznamka o znacke konkretneho rafiku... formu som si z domu nebrala a novu sa mi kvoli tomu nexce kupovat 😒