Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
21. jún 2013

@luciahromadkova neviem ako s gumpastou, ale ja orzmymslam, ci si nezaobstaram tylo prasok ... ja trubka som si nechala kvety na nedelnu krstinovu na teraz a akosi ani kuzele na ruze mi nechcu drzat po 4 hodinach pekne na drotku, co som inokedy mala za taky cas ruze porobene so SFV 🙄

lamps
21. jún 2013

@luciahromadkova ja mám túto http://www.tortickovo.com/tortickovo-cukrarskep... a je super, robí sa s ňou veľmi dobre

njonja
21. jún 2013

@luciahromadkova luci, ja modelujem s WI alebo MMF a ide to super..

njonja
21. jún 2013

Kocky, otazka - topi sa mi karamel. Teda uz odliaty vo formicke.. je to teplom, ci niecim inym???? Bojim sa, ze mi torta nevydrzi pokope do nedele 😖

aadulik2110
21. jún 2013

akú máte fintu na vyschnutie postavičiek....teda v tejto horúčave. svoju prvú postavičku som robila pred 3 týždňami - spravila som si ju cca. týždeň pred tým ako išla na tortu.... schla na vzduchu a bolo to fajn. Teraz sa snažím vymodelovať ďalšiu... to že sa to lepí ani nehovorím, ale ako to mám nechať vyschnúť??? resp. kde???

adrika202
21. jún 2013

jedna pre oriflame lady,druhá pre krajčírku... nič moc ale v tomto teple mam dost...

njonja
21. jún 2013

@aadulik2110 mne dobre schnu veci v chladnicke...

aadulik2110
21. jún 2013

@njonja ďakujem, tiež ma to napadlo - tak sa mi to potvrdilo 🙂

luciahromadkova
21. jún 2013

@ajka82 tiez som pozerala na ten prasok, pouzivam SV, tak mozno by stacilo tam trochu primiesat
@lamps dakujem pekne citala som aj komentare na tortach od mamy ze je fajn mam len strach aby sa mi postavicka a lupienky vysusili a netopili sa
@njonja dakujem- no mne MMF zatial nevyslo skusala som 2 krat- raz asi vela cukru a druhy krat sa mi rozpadlo pre farbu
😠 potom som to vzdala len postavicka ma byt promocna v ciernych satach, tak asi MMF by sa mi tiez rozpadla pri mojom stasti, ja teda robim s SV, ale ako biely potah to asi este niekedy skusim....
aj ta postavicka bude zaujimava, zenska v ciernych satach promocna spolu na torte s mapou SR, kedze objednavatelka konci geografiu, tak pravdepodobne nieco decentne a normalne idem asi studovat aj nejake male cierne 😀 , ako ju obliect... asi uz zacnem od vikendu, nech ju mozem skladat a kazit a obliekat 😀 nech vyzera ..., a to este netusim ci ju posadit alebo stojacu

mimcak
21. jún 2013

@jakelina waaaw ta tvoja kuchyňa je nádherná.o takej už dlhooooo snívam a asi aj budem dlho ešte snívať. 😖 😀

daducha
21. jún 2013

@aadulik2110 no mne schnu jedine ked ich robim zo smartflexu flower.A najprv robim telo a koncatiny a najskôr na druhy den hlavu 😉

vlasta80
22. jún 2013

tak dalsia nocna je za mnou 😝 😝 uz fungujem len na zotrvacnost 🙄 🙄 🙄

denisak77
22. jún 2013

@aadulik2110 ja momentálne suším v rúre na 50 stupňov,nedokázala som spraviť ani sandálky,niečo nenormálne s týmto teplom

denisak77
22. jún 2013

Zdravím,pridávam tohotýždňovky a o teple sa nejdem ani vyjadrovať,lebo mi je do plaču ,ale to je asi každej.Vstávam o 4 hod.ráno a spávať chodím po polnoci,ale veký rozdiel to nie je.Keď som vypletala košík trvalo mi to pol dňa,lebo bol veľký 7,5 kg a 4 x som ho musela dať schladiť,lebo som myslela že mi padne celá torta.Papučky nebolo možné postaviť,len padali a padali ,dala som vyrezanú sandálku do rúry tam mi to vysschlo a hmota sa lámala ,tak znova a znova pokým som nevystihla takú dobu schnutia aby sa to dalo poskladať,ale aj tak trošku popraskali,však ste si to určite všimli.Toď moje pečenie.

denisak77
22. jún 2013

Dala som 2x Sarah a Petronelu som preskočila.

akapulko
22. jún 2013

dalsia mini pici za mnou🙂

akapulko
22. jún 2013
jakelina
22. jún 2013

Ráno jsem si přivstala a ozdobila dort. Druhý jdu krémovat. 😒

vlasta80
22. jún 2013

@denisak77 ....nadherne.....

lifinka
22. jún 2013

ahojky holky, tak jak zvládáte pečení a vedra? Celkem jsem ve čtvrtek bojovala, vše rozteklé, měkké....tady fotky.

njonja
22. jún 2013

@luciahromadkova luci a tu mapu davas robit z papiera, ci malujes? Tesim sa na torticku! Inac, taky tajny typ na vytvorenie vlastnej modelovacej hmoty na kvety, ktora je plasticka a rychlo schne je cmc prasok. Ten najdes vo fixacnych praskoch na zuby ako Kukident a podobne. Treba len pozerat na zlozenie, niektore su len z cmc a tie sa daju pouzit. Vraj staci len malilinko prasku, treba odskusat od ruky. Ja som to este nerobila, lebo mne sa robi dobre s wi, ale uz osm o tom kopu citala..

simasa
22. jún 2013

Ahojte babule, napriek tomu, že fľaša je fakt nezáživné zadanie, našla som v tom jednu veľkú výhodu: v tomto počasí netreba imitovať orosenie 😝 😀

jakelina
22. jún 2013

@simasa suprová

halienka
22. jún 2013

Ahojte babky, tak ja tento víkend dve, a teda nie som spokojná, fakt sa to hrozne zle robilo, písmenka tvrdli pomaly, všetko sa lepilo, no bieda, jediná výhoda, že sa ľahšie dala vyvaľkať hmota na poťah 😀 Mala som veľmi podobné zadania na obe, tak sa aj podobajú 😀 😀 chlapčekovský víkend, jedna krstinová a jedna na 1. rok 🙂

mamina1978
22. jún 2013

@ajka82 jeeeej , torticka aj tie korytnacky su zlatunkeeeeee 😵 😵 😵 😵

mamina1978
22. jún 2013

@lucula73 mnaaaaaam.......... coko s jahodamiiiiiii 😵 😵 😵 😵 😵 😵

simasa
22. jún 2013

@jakelina Ďakujem, Majka.

mysiatkoo
22. jún 2013

Aj ja hotovo, aj odovzdane este neroztopene 😀

pristela
22. jún 2013

Holčiny ja uz vsetko odvzdane, teda ale netusim co donesu tí, ktorí nedosli ako som kazala ale az ted na obed a este s nimi cestuju pol hodku autom, nuž asi len drzat palce ☹ sli takto na obed tri ☹
Snehulienku som sa bála malovat , tak všetko co ma na tvaricke je hmota, aj oči, zrenicky, pery , mihalnice vsetko nalepena hmota, bo keby sa zacne potit asi by namalovana vypadala....no divnô 😅 i ked aj tak chuderka makka ☹ ☹

mysiatkoo
22. jún 2013

@pristela ty si carodejnica 😀 😀 😀