Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
23. sep 2013

@lucula73 jaaaj nemam, lebo ja ani tvaroh nemozem 😢 a crem ole je s mliekom? zober si hocijaky recept co pouzivas a malo by to fungovat aj s nahradami. ja sa bez mucenia priznam ze u nas (rodina aj susedia) najviac fici maslovy cokoladovy krem s ovocim (maslo bezlaktoz, coko puding + roztop do toho coko 75% + ovocie) a budu ta milovat. ja k tomu robim mramorovy korpus ale v coko verzii 🙂

simasa
23. sep 2013

@lucula73 ja si myslím, že v pohode môžeš použiť aj čokoládu z Lidlu - tu 200 g. Má 52 % kakaa a mlieko neobsahuje - max. "môže obsahovať stopy mlieka" 😉

sjuz
23. sep 2013

Babule perfektne ste 🙂. Citam Vas uz posledny mesiac, keďže som sa psychicky chystala na svou prvu poťahovanu tortu. Takze po prečitaní asi 1000 stran som upiekla takuto: čokoládový korpus a biela plnka zo šlahačky, bielej čokolady, 1 mascarpone a 1 nizkotučný jemný tvaroh. A bola úžasná. pridávam foto a myslím, že na prvú tortu sa mi celkom vydarila.

sjuz
23. sep 2013
sticker
23. sep 2013

@sjuz Perfektná 😵 Ak je toto prvá, tak aké budú ďalšie 🙂 Pekná abeceda 🙂

jakelina
23. sep 2013

Holky kukněte jaké tu jsou ceny. http://www.luxusni-dorty.cz/dorty.html

mamcas
23. sep 2013

@anibas prosim Ta nasla si nejaky postup na tank v minulosti ked si ho mala robit? Ja nejako nejaky normalny neviem najst 😕 a keby si mala foto, prip.inspi budem moc rada 🙂 nasla som totiz, ze si sa na nieco podobne chystala 🙂 dakujem moc

jakelina
23. sep 2013

@sjuz perfektní a ty jsi vzorná, četla jsi poctivě a pak se ti podařil krásný dort. Někdo tu vletí, napíše poraďte všechno a pak ani nepoděkuje, napíše, že jsme mu blbě poradily a dort nebyl jako ty co tady vidí a ještě řekne, že jsme neochotné poradit.
Ty máš velkou pochvalu. 😉

sticker
23. sep 2013

@jakelina Hneď prvá fotka - Pingu... kopec vás tu robilo taký štýl torty, ale teda pýtať za ňu vyše 100€?! 😕 😅

aduskatt
23. sep 2013

@jakelina pripadne, ze sme neporadili dost podrobne, ale len napisali, kde konkretne si radu najde.......

aduskatt
23. sep 2013

@sjuz je nadherna🙂

jachin
23. sep 2013

Nepozeráte niekto Božské dorty od Markéty? dnes som to zahliadla a robila nejaký maslový čoko krém, ktorý dala aj pod poťah..neviete či je to vymiešané maslo s čokoládou, alebo maslo, kakao a cukor?

livia76
23. sep 2013

moja dnešná neterke k 9.narodkám Hodím to tu rovno s fotopostupom,ak by niekoho niečo podobné čakalo v budúcnosti 😀

jakelina
23. sep 2013

@jachin ona vždy stejný krém co dá do dortu natře i pod potah. Jednou dělala čokoládový, ušlehala máslo a pak tam dala něco a to nevím co to bylo a ona říkala, že to doma můžeme nahradit vychladlým pudinkem a kakao. 😉

mysiatkoo
23. sep 2013

@jakelina az budu ludia oxotni vysolit za tortu take praxy, tak kludne po materskej ostanem doma a budem este pol roka na sebe driet, aby som si potom mohla dovolit ten nazov "luxusni" 😀 😀 😀 ( jaaaj keby som sa ja horsie ucila, mohla som mat cukrarsku strednu skolu 😀 😀 )

jachin
23. sep 2013

@jakelina aha, vdaka 😅 skúsim pod dalšiu tortu nejaký taký krém pohladať..

jakelina
23. sep 2013

@mysiatkoo no ty určtě, ty máš hezčí dorty teď a ne že na sobě musíš půl roku dřít 😀 😀

sarah00
23. sep 2013

ahojte. chválim Vaše neskutočne krásne torty. ja po dlhšej dobe pridávam jednu

katkaaalex
23. sep 2013

Dievcence - sikulky, prosim vas, ked budem lepit lentilky na boky torty, budu mi drzat aj na marcipanovej hmote alebo treba cokoladovy podklad?? Dakujem velmi pekne za rady 😉

sarah00
23. sep 2013
jakelina
23. sep 2013

@katkaaalex přilep je čokoládou na marcipán 😉

katkaaalex
23. sep 2013

@jakelina dakujem 🙂 Aj som si myslela no nebola som si ista... 🙂

mysiatkoo
23. sep 2013

@jakelina 😲 😲 tak potom kde robime xybu ??? 😝 😀 zartujem.....

mimcak
23. sep 2013

kočeny mám robiť 3D korytnačku.V čom by ste piekli ten akože pancier normal v okruhlej forme či v miske?

laumi
23. sep 2013

Žienky prosim Vás o radu 🙂 mám objednávku na tortu bez ovocia. Budem robiť mramor.korpus + chcem pribinak plnku. Je to dobré aj bez ovocia? Nebude to suché? Ďakujem

zuzka7512
23. sep 2013

dievčatá do formy 26 cm mám spraviť mramorový korpus z kolkých vajec???zo 6???a do toho pribináčikový krém stačí z 1 dávky(2 šlahačky,50 dkg tvaroh...)ďakujem...

lucula73
23. sep 2013

@simasa
@sikag juj kočky ste zlaté......zohnala som šľahačku bezlaktozovú a zajtra sa opýtam,že či chce pribináka alebo parížsku šľahačku a podľa toho 🙂 Creme ole je bez mlieka,keďže sa sype iba samotný prášok,ta to by tiež mohlo byť 😉

ďakujem za rady,aj @ajka82,@mysiatkoo ,fakt ste ma dostali do obrazu,bo ja ráno úplný šok......ako som písala,torta na štvrtok a ona zahlási že takáto špeci 😝 🙂 🙂

jakelina
23. sep 2013

@mimcak já bych pekla v misce

jakelina
23. sep 2013

@mysiatkoo no já někdy nechápu a fakt nevkus někdy chtějí úplně šílený na dorty 😒

mysiatkoo
23. sep 2013

@jakelina to je jedna z veci, ktoru clovek poxopi, az zacne piect pre inyx ... hold...ale asi by sme sa gulali, keby vsetky moje xtice skusat a hrajkat sa mali skoncit v nasix bruxax doma 😝