Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
10. dec 2013

@pristela súhlasím s tebou, Žanetka, že časom sa to trochu možno utrasie, na druhom stupni je to už iné. Ale ja nemôžem nechať F. tak ☹ nechávali sme to tak rok a pól a vidím, že sa to stupňuje a F. je z toho veľmi nešťastný. On bol jedno večne vysmiate dieťa, dokonca chodil rád do školy 😀 😀 😀 a teraz tam ide so strachom, v škole sa začína zajakávať a neprirodzene žmurká, jednoducho na ňom vidím, že to akosi prestáva zvládať

pristela
10. dec 2013

@lamps tak skuste to prelozenie , už asi horsie , žial, to pren nebude, bud spadne do toho isteho alebo mu to pomoze, mozno tam najde spriaznenu dusu 😉 i ked myslim že toto je v dieťati, jeho povaha, ktorá sa dá ťažko zmeniť ☹

lenuliatko
10. dec 2013

Žienky, poraďte prosím, ako, resp. z čoho vyrobiť takúto hlavu Minnie, aby to držalo tvar? Robím s K2. Nejaké triky, ako to spraviť, aby to bolo pevné a pekne držalo. Nejde mi pridať obrázok, tak dávam link. Ďakujem 🙂
http://www.erivanacakes.com/apps/photos/photo?p...

pristela
10. dec 2013

@bubobubina vytvrdne ti neboj, ja vzdy take stojace velke cislice co davam, vyvalkam si hmotu potriem vodou zatlacim tam spajdle a prelozim na polovicu , este prejdem valcekom , dovyrezavam co treba a odlozim , robim vzdy vecer- v noci a hned ráno to uz davam na tortuchu a aj odovzdávam , odloz si to vyrezane do nejakej mniestnosti kde mas chladnejsie /nie do chladnicky/

lenuliatko
10. dec 2013

@pristela tento príspevok asi patril mne 🙂 ďakujem, tak ja to skúsim, hádam to ozaj poriadne vytvrdne. Dala si mi rovno aj know how ako tam nainštalovať špajle. Ešte sa spýtam, akú hrúbku tej hlavičky by som mala dať? Mám pocit, že hrubšie ťažšie tvrdnú,nie?

mimcak
10. dec 2013

@jakelina ,

@mrka2 Ďakujem babenky,že ste si našli na mňa čas. Neviem čo urobiť,lebo je to pre dve triedy takže nejaké postavičky moc asi nie,lebo sa na nich pobijú či ?Možno aspoň jedného snehuliačika či mikulajda ,ale včul vôbec neviem akú a treba piecť 😝

pristela
10. dec 2013

@lenuliatko 😀 😀 😀 este ze som si to tu listovala 😀 😀 😀 som asi zas mala rychlejsie prsty nez rozum 😀 😀 😀
jo cim hrubsie tym dlhsie tvrdne ale zas nemozes moc tenke , bo ti budu vidiet spajdle abo sa ti pretlacia von ☹ som ti hladala kde mi je vidiet hrubku a nasla som len toto , tak neviem ci z toho vykukas hrubku 😕
ach , vsak nechce mi pridavat foto 😝 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020044...

pristela
10. dec 2013

@mimcak posielam ti inšpi na slintanie 😀 😀 https://www.pinterest.com/slaurenalise/cakes-ch...
som tak v rychlosti na to kuk a je tam jeden uplne jednoduchy, biely potah a okolo len medovnickovy panacikovia a na vrchu tiez jeden , to by mohlo byt aj pre triedy dve a uplne jednoduche a rychle

luciahromadkova
10. dec 2013

@lamps Andrejka, prepac ale musim sa vyjadrit..... tvojmu F. sa ublizuje.... a to ze je v strese vidiet z tych prejavov co si pisala.... ak to nevidi triedna ucitelka, tak je problem v nej....a naco je ustanovena za triednu, kes tieto problemy v triede neriesi /mimochodom ma za to aj priplatok, aj ked smiesny ale ma... a ak by za mnou prisiel rodic, asi by som si celu situaciu preverila a pokusila sa ju vyriesit.... ak nie je ochotna nema tam co robit...A ak aj nieco robila a nic sa nezmenilo... tak jej intervencia je asi neucinna a treba zvolit inu /pripadne nadviazat spolupracu z odbornikmi / .... a ak v triede sikana pokracuje ako ucitel predsa hladam sposoby ako to riesit so psychologmi, vedenim skoly a policiou. Ostatne ucitelky ti potvrdili, ze problemom nie je spravanie Tvojho syna, chyba je v niektorých detoch, ich rodicoch a triednej ucitelke. Je jeden zo sposobov dat F. prec / a ak ste sa tak rozhodli, ja to plne chapem a aj suhlasim..../, ale mozes to riesit aj pisomne a to najprv pisomných oznamenim ucitelke, co sa deje, ake ma Filipko problemy, aby to ako triedna riesila, ak sa ucitelka nevyjadri a neriesi, resp. problem pretrvava, riesit aj s vedenim skoly- riaditelom. /zial niekedy mam v skolstve pocit, ze clovek sa domoze cohosi len ak pisomne a co je dane na papieri sa aj riesi.../ Je pravda, ze sa moze stat, ze si znepriatelite triednu ucitelku, ale rozhodne su metody ako zistit aká je pozicia v triede F., kto je agresor a ublizuje detom a akym, preco to robi a ako na takychto agresorov. Nemalo by byt predsa normalne, aby si mohli agresori na ZS hocico dovolit k ostatnym detom. Akokolvek sa rozhodnes mas moju podporu a velmi drzim palce, aby si F. nasiel kamaratov a tesil sa opat do skoly.

adrika202
10. dec 2013

musim sa pochváliť ,ja som si už urobila ježiška sama ,aj tak mi nemá kto :D a dnes to u nas vonia cesnakovo cesnakove muffinky ..mnamkaaaaaa🙂

bubobubina
10. dec 2013

@pristela nie, nemala si rychlejsie prsty 😝 aj ja som sa pytala 😀 a dakujeeeeem 🙂

luciahromadkova
10. dec 2013

@pristela perfektne inspiracie, dakujem 😉

a hlasim, ze kuninska slahacka http://www.mlekarna-kunin.cz/produkty/smetany-n... je perfektna....
urobila som zas veterniky /foto hodim neskor.../, a karamelova slahacka je extra tuha.... a super, takze zatial favorit.... 😉

lucula73
10. dec 2013

@luciahromadkova lucka a kde ju dostať?z našich obchodov?tesco,kaufland??

mimcak
10. dec 2013

@pristela jeeej ďakujem 😵 😵 😵 😵

mimcak
10. dec 2013

@adrika202 jeej vidím,že aj ty si si urobila radosť u Martina 😀 😵

adrika202
10. dec 2013

@mimcak ano 🙂 sa tu vytešujem ako malá 🙂

mimcak
10. dec 2013

@adrika202 😀 😀 😀 aj ja budem zajtra 😵

lenuliatko
10. dec 2013

@pristela No vidíš, ani nevieš ako a odpovedala si nám dvom naraz 😀 Aj tú hrúbku som nejak tak odhadla. Ešte raz ďakujem krásne, dúfam, že to vyjde 🙂

brunila
10. dec 2013
brunila
10. dec 2013

@mimcak ještě nějaké jednoduché

muffinka8
10. dec 2013

Baby poradíte nejakú tortu pre policajtku na 50 tku?

luciahromadkova
10. dec 2013

@lucula73 tesco, teraz do 31.12. je akcii za 0,85 E

http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDe...

macickarebeka
10. dec 2013

nikto mi neporadi?

mrka2
10. dec 2013

@macickarebeka postavicky mas pekne, nic ti netreba radit, su mile.

pipka
10. dec 2013

@bubutko napisala si do temy, kde su len fotopostupy, preto ti nikto neodpovedal 😉 veskere a hlavne surne otazky sem 😉 😅 😉

no potahovku aj v Dubravke je novy Decor shop, aj na Palkovicovej v meste je kamenna predajna a na Dlhych dieloch 😉

chvapilu
10. dec 2013

dobrý večer můžu poprosit o radu mám v plánu dělat střevíček s krajkou,a mám strach aby mi krajka nevyschla a nerozlámala se.Prosím jak dlouho vydrží jedlá krajka jako ozdoba?Dort budu předávat příští pátek jak dlouho dopředu můžu krajku s botou mít připravenou?Nebo je lepší krajku naaranžovat co nejpozději?Moc děkuju .přikládám foto

jakelina
10. dec 2013

@chvapilu na botě to můžeš mít klidně dva tři dny, to by nemělo nijak popraskat. Někde v chladu jsem měla krajku i měsíc a pak šla na dort a nic jí nebylo.

chvapilu
10. dec 2013

@jakelina tak moc děkuju já nad tím dumám už týden.

nika266
10. dec 2013

@adrika202 cau
kde si kupovala tie formičky na perly

bubutko
10. dec 2013

@pipka dikes 🙂 ano uz som bola v tej dubravke v tom novom obchode a mam vsetko, uz aj zirafu som vymodelovala 🙂 zajtra ma caka tazky den....korpus, krem, plnenie a potah. to bude zahul :D