Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

elamaslakova
3. feb 2014
vlada111
3. feb 2014

@ivkaivka zlatá si, keby to išlo, som iná macherka. Ja by som si dala naklonovať krížom krážom 😀 😀 😀

vlada111
3. feb 2014

@dagmarmustafa super, fakt si sa na to dala? Ja by som aj chcela veru, ale nejak sa toho bojím. Na čo si treba dávať pozor? A máš nejaký super overený recept? Ďakujem

vlada111
3. feb 2014

@sikag ďakujem pekne, si zlatá. Očká som lepila. Nemám taký cit v ruke, aby som to dokázala pekne namaľovať

vlada111
3. feb 2014

@mamcas pekne si ju farebne zladila

vlada111
3. feb 2014

@mamcas podľa mňa je to úžasné zadanie, dá sa s tým pekne popracovať a vôbec to nemusí byť zložité, stačí tomu dať len nejaký šmrnc 😉

vlada111
3. feb 2014

@maya30 to ty mi chváliš čistú prácu? Baba jedna, jednu musím dať na 100%, už viac by som nezvládla 😀 A poriadok? No okolo je toho viac, ale manžel zoomoval na mňa 😀

vlada111
3. feb 2014

@muffinka8 ach až lietam z toľkej chváli

maya30
3. feb 2014

@elamaslakova nepusti ma to, ukazuje mi ze tento odkaz nie je k dispozicii ☹

muffinka8
3. feb 2014

@vlada111 😀 😀

elamaslakova
3. feb 2014

@maya30 tu by ť a malo pustiť

mamimilla
3. feb 2014

Babule cukrarky akou pomockou robite zips tie zubky ? Nasla som nejake radielko ale neviem ci by to bolo ono co myslite?

maya30
3. feb 2014

@elamaslakova dala si mi ten isty link co @mamcas 😉 ale kabelky su tam nenormalne 😅 ukladam 🙂

adrika202
3. feb 2014

ja hned na uvod tyždna jedna 🙂 angry po treti raz :D

adrika202
3. feb 2014

@maya30 som ta pridala,pride ti upozornenie ked ta schvalia 🙂

mimcak
3. feb 2014

@maya30
@adrika202 práve som šla písať,že ťa tam pridám,ale už sa stalo 😉

maya30
3. feb 2014

@adrika202
@mimcak dakujeeem 🙂

vlada111
3. feb 2014

@bubobubina riadna opacha, super si to zvládla 😉

monikapo
3. feb 2014

@mysiatkoo veru nepamatam, mam doma mensie papiernictvo co sa tyka baliceho papiera,kade idem odtial prinesiem vzdy dve-tri rolky, myslim, ze bol v KIK, tam su take jednoduche... 🙂

sisix
3. feb 2014

Čusík všem sladkým ženuškám. Krásné výtvory jste přidali. Smekám. ..... 11,2 začínám kurz výroba dortů a zákusků. Normálně stojí 14000,- já ho mám přes pracák. Je to tří měsíční rekvalifikační kurz. 140 hodin praxe a 60 hodin teorie. No snad to přežiju a něco se naučím. Dost mám bobky ze zkoušek. Když si pak udělám další dva lehčí kurzy ( výroba jemného pečiva a výroba restauračních moučníků) které nemusím absolvovat, jen jít na zkoušky, tak pak udělám jednu velkou zkoušku ze všeho a budu mít výuční list v oboru. Docela se těším na praxi. Já teď dlouho nic nepekla ☹ mám absťák 😀

mamcas
3. feb 2014

@vlada111 ďakujem veľmi pekne za pochvalu, od Teba si ju veľmi cením 🙂 máš dokonalú prácu 🙂
no je to super zadanie, len keby prišlo o týždeň skôr bolo by ešte lepšie 😅 štvrtok večer musí byť hotová a ja nemám až takého tvorivého ducha ako ty 😠 mám už nejakú predstavu tak uvidím či spravím tak, alebo ešte niečo vykukám z tých linkov 🙂
@elamaslakova ďakujem pekne idem kuk 🙂

mamcas
3. feb 2014

bože a ešte Vám musím povedať, že ja som to zadávala pod rôznymi názvami ale fashion cake ma nenapadol 😝

akzuzs
3. feb 2014

Na rýchlo hádžem moje minulotýždňovky a keď bude trolinku času zajtra pokukám vaše výtvory

sikag
3. feb 2014

@vlada111 ze nemas cit v ruke a take ocka das, to je jedna z najkrajsich postaviciek vymodelovanych!!!

daja55
3. feb 2014

@vlada111 Nádherná ,s dovolením som si ju uložila 😝 😝 😝 😝 😝 😝

daja55
3. feb 2014

@adrika202 Krásne, na štvrtok mám tiež robiť angry..., ale podľa predhohy, tak sa teším, že si zaguuuuľkam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mamcas
3. feb 2014

Dievcata este jedna otazocka, myslite ze kombinacia slivkovy lekvar na korpusy, pribinak a kompotove slivky su uplne zle? 😝 poziadavka do torty slivkovy lekvar 😅