Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
14. feb 2014

holky uuuuzasne tortuchy 😵 😵 😵
ja teda tak v 3/4 prace 😝 + este musim stihnut k jednej torte namalovat kosielku na krst,že sa ja necham ukecat 😝

michaela3011
14. feb 2014

@anibas budem velmi rada ak pomoze tato moja rada/skusenost 😵

dalej napriklad skusene zienky urcite vedia, ze ked slahaju bielka, ze treba pridat stipku soli 🙂 bielka sa rychlejsie vyslahaju 😉 tohto sa uz drzim ako kliest 😀
... sol nad zlato 😉

s cokoladou na varenie mam tiez skusenosti 🙂 nez si ju dam roztopit nad paru, tak si ju najemno nakrajam 😉 mensie kusky sa roztopia rychlejsie a este sa mi nestalo, zeby mi cokolada prihorela 🙂
dalsou skusenostou je, ze torta, ktora je poliata cokoladou, sa najlepsie kraja s pilkovym nozom 🙂 ten si ale treba omocit do vriacej vody 🙂

mate farebne prsty po tom ako farbite potahovku??? to nehrozi ak si z potahovky urobite mensiu placku a do nej jamku, do ktorej nadavkujete farbu... farbu potom nasledne obalite potahovkou a rozpracujete/zafarbite potahovku 🙂 tym padom ziadne schovavanie ruk vo vackoch 😀

"praca na kolene, aneeeb na dlani" 🙂 naposledy som si lupienky na ruze pripravovala za pochodu, cas bol vazne vzacny... vyvalkala som si hmotu, vykrojila kolieska a po jednom som si ich ozilkovala a ztensila priamo na dlani 🙂 dlan je mäkka, tak nebolo treba podlozku... dokonca ak jemne pokrcite dlan, tak vam nebude treba ani zilkovac 😀 treba jedine kosticu s gulickou na konci na ztensenie lupienkov 😉

a posledna rada/skusenost... ak sa nedari, tak sa treba na to vyspat 🙂
... dobru noc 😵

katarina51
15. feb 2014

@pristela Ty si jednoducho nezmar 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
15. feb 2014

@katarina51 😀 😀 😀 skor by som povedala , že mám úúúžasné managerské schopnosti 😀 😀 😀 😀

artepf
15. feb 2014

ahoj holky, krásné dorty tady zase přibyly, vždycky se nejvíc těším na pátek a sobotu, jak se tady potěším 😵 , přidávám svoje - ta "magnólie" na srdci byla inspirace od @pristela, ale kam se na ní hrabu 😀 a navíc jsem měla jen zelené drátky, tak prosvítají..
na příští týden mám pět dortů 😝 , tak mám v plánu začít s modelováním už dneska večer, abych to zase jako vždycky nepatlala na poslední chvíli do 2 do rána 🙄 , Každý týden si to tak říkám a potom je to vždycky stejný 😠 . Jak to vůbec děláte vy holky? Taky na poslední chvíli a nebo s předstihem? A stíháte to 😅 ?

artepf
15. feb 2014

@sonik22 omlouvám se, že odpovídám tak pozdě, ale já jen většinou zkouknu dortíky od ostatních koček, dám sem svoje a mažu pryč 😅 , ale abecedu na dortech mám přesně tuhle:
http://dortisimo.cz/eshop/abecedy/4773-windsor-...

sticker
15. feb 2014

Baby a ja som bola v tom, že sa forma nesmie ničím vymazať, vysypať ani papier dať, aby korpus šiel rovno a nespravil sa kopček 😝 Ja mám iba jeden ráfik, ale vždy mi aj spodkom vytečie cesto 😒 A som premýšľala ako tam dať ten papier.
@artepf Ja tak isto... vždy si poviem, že budem si chystať veci popredu a nikdy to nedodržím. Mne sa nejako nazhromaždili tri torty o týždeň a potom znovu a chytám paniku už teraz. Ale sú to všetko pre kamarátky a ja neviem povedať nie 😝 Navyše, v soboty chodíme aj na vystúpenie s malými zo súboru, tak väčšinu musím odovzdávať v piatok. A teda robiť cez týždeň je riadny zaberák.

kepassa
15. feb 2014

ahojte baby, ja som cukrarka zaciatocnicka, akurat viem asi tak upiect korpus 😀 a spravit plnku samozrejme v tom nie je problem, ale mam problem, ze neviem jednoducho robit s marcipanom a slubila som dcere, ze na narodeniny jej najlepsej kamaratky, co jest o dva tyzdne spravime tuto tortu vid obrazok, poradte mi ako mam spravne spravit domaci marcipan /pomer suseneho mlieka + praskovy cukor a ostatne ingrediencie na potahovanie jedneho korpusu a este jedneho bude dvojposchodova/ lebo ked som spravila podla navodu na MMB, kt. som si nasla tak bol strasny..mrvil sa a nevysiel len na jeden korpus aj to maly s 21 cm priemerom...alebo mam kupit normalne hotove marcipanove cesto? nasla som balik 100 gramovy na nete za 1.49 eur, kolko ich ale potrom potrebujem na 1 aj 2poschodovu tortu? a posledna prosba na vas ked farbim marcipan /mam tekute aj gelove farby/ tak kedy to pridavam tu farbu do robeneho marcipanu? na zaciatku ked je vsetko este sypke? alebo ked uz mam ako tak vypracovane cesto? dakujem za rady 🙂

sticker
15. feb 2014

Baby a prosím vás, nejaké inšpi na tortu s fotkami ako negatív? Sa mi zdá, že ste aj niektorá takú robili... Že na torte akoby pás filmu s fotkami..... Ďakujem 🙂

artepf
15. feb 2014

@kepassa já jsem ze začátku tady vyráběla marcipán ze sušenýho mlíka, ale potom jsem objevila tuhle směs: http://cukrarske-pomucky.cz/1kg-mlecny-marcipan...
a od té doby kupuju tuto, jen v 5 kg balení, ale nejlíp se asi dělá se Smartflexem, ten v tom e-shopu je taky, jen chuťově je jiný než mléčný. A na potažení 25 cm průměru si vždycky odvážím určitě min. 1 kg, ona mi z toho tak polovina zbyde, ale je to nutný, aby si potáhla dort pěkně bez záhybů 😉
Barvím už hotový marcipán podle toho, kolik od které barvy potřebuju 🙂

mimcak
15. feb 2014

@muffinka8 čítala som od zadu .Takže prvé išli fotky a hned som vedela ,že ta krstinová je tvoja. 🙂 už poznám tvoj jemný rukopis .Krásna jemnučká. 😵

mimcak
15. feb 2014

Moja prvá víkendová .Mal by to byť koník 😝 Najlepšie,že prišiel po ňu asi dedko dievčatka.A hovorí na tortu,ale ona chcela hlavu koňa.Ja kukám na neho hovorím ved ony mi poslali fotku s koníkom na vrchu a chceli niečo podobné,len aby konik stál. No on vraj nevie,že potom dobre,ale že ona stále rozpráva o hlave kona. Tak neviem ako sa dievča zatvári

lamps
15. feb 2014

ahojte sladké žienky, prispievam mojou tortuškou pre švagrinú k 50-tke guličkovala som celý večer 😀

michaela3011
15. feb 2014

@sticker ja si vzdy rafik musim poohybat aby mi sedel pekne na plechu 😅 😀 mame nejaky prepadnuty plech a hlavne je, ze si stale hovorim, ze kupim novy 😀
ked mas uz spravenu masu na korpus, tak si do nej namoc lyzicku a odkvapkaj ju... potom asi 6x (zalezi od velkosti rafika) v pravidelnych odstupoch si rafik "obodkuj" 😀 sluzi to ako lepidlo a papier na tom dobre drzi 🙂 potom uz iba prilozis papier a pritlacis 😉

sticker
15. feb 2014

@lamps Nádherná torta!!!! 😵

evicaka
15. feb 2014

Tak kočky, ešte jedna krstinová, malinká, keďže sme pozvaní na krst 🙂 🙂 🙂

kepassa
15. feb 2014

@artepf dakujem za tip 🙂 skusim pozriet ci ho najdem aj v nejakom slovenskom eshope

pristela
15. feb 2014

Holčiny moje , chotovooo, uz mi tu zostala na odovzdanie len jedna + ta trojposchodka je pre moje krsňadlo malé 😀 takže poobede sa budem aj ja konecne ládovať tortuchou 😀

@artepf joooj , andelka moja, keby si ty vedela ako si "pripravujem " ja na torty 😖 hruuza, tak ako vcul na rekordy 😀 😀 😀 inak tí sportovci su uuuuuzasnííííííííííííí 😵 😵 😵

pipka
15. feb 2014

@pristela ja odpadaaaavam 😕 😕 😕 😅 😅 😅 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
ty si fakt ze mimozemstanka..inak si toto nedokazem vysvetlit!!! 😅 😀 😀 😝

UUUUUUZZZZZAAAASSSNNNEEEEEE 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

jachin
15. feb 2014

@lamps prosím ťa guličky si robíš sama, či kupuješ hotové? a lepíš na tortu vodou či jedlým lepidlom? krásna torta ako vždy 😵

evikj33
15. feb 2014

Ženy ty vaše dortíky jsou opravdu nádherné,až je kolikrát škoda to sníst 🙂

evikj33
15. feb 2014

Mám otázečku našla jsem recept na Muffinky tuším je psáno že od @jakelina dělal je už někdo? Jé tam psáno šlehat rozpuštěné máslo s cukrem a vejci? je tím myšleno opravdu máslo v tekuté formě(nebo jen změklé)at něco nepokazím 😅

sisika
15. feb 2014

@pristela ďakujem ti za inspiracie aj povzbudenie-no maximum co som dokazala vytvorit s dvomi horuckujucimi detmi je tu na foto...
Ako na potvoru-marcipan sa mi lamal,tvrdy a neohybny a Smartflex sa uplne topil a nespevnel ani po 3hod susenia! No naschval... 😉
A este foto:

sisika
15. feb 2014

Kabelka na 15-na zelanie

bubobubina
15. feb 2014

@lamps ta je kraaasnaaaa

bubobubina
15. feb 2014

@pristela kraaaasa, vsetky su nadherne, ale teda ta s macikom! ze waw :o :o :o

artepf
15. feb 2014

@pristela
@lamps teda to jsou zase neuvěřitelné kousky 😵 😵 🤐 , @pristela ty jsi fakt asi z jiné planety, jak to můžeš stíhat 😅 ? Bych někdy chtěla být u toho, když ty dorty děláš, protože ti to určitě jde jedna báseň, mně to všechno taaaak dlouho trvá 😠 a ještě bez přípravy? Fakt nechápu! 😨 😨

vlada111
15. feb 2014

@mysiatkoo jeeej aj si ma potešila, aspoň mám zase výhovorku, prečo sa do toho nepúšťať 😀

artepf
15. feb 2014

vlastně jsem se vás kočky ještě chtěla zeptat - teda těch co modelujete ze Smartflexu, jak to děláte, aby postavičky "nesedaly a netloustly", než vytvrdnou? Já dělám všechno z té Montany, ale tisíckrát během modelovačky musím běhat do mikrovlnky a to už mně fakt leze krkem 🙄 , ale zase má výhodu, že za chviličku ztuhne a postavičky krásně drží tvar. navíc třeba mašličku udělat z Montany, je hodně náročný, páč jak ji neohnu ihned po zpracování, tak už praská, to se Smartflexem to je paráda 😵
Já už jsem i zkoušela začít potahovat se Smartflexem, ale hned mně kámoška prosila, ať jí příště zase udělám s mléčným... navíc si pořád zadělávat mléčný v porovnání se Smartflexem bez práce... ale vy si taky některé zaděláváte MMF a to je podle mně ještě větší piplačka, už jsem to zkoušela taky 🙂

maya30
15. feb 2014

@denisak77 perfektnyyyy macko usko 😵