Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akapulko
21. feb 2014

uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaamna porazi asi tak som sa vytesovala ze uz mam hotovo uz len poslednu dokoncujemparu ozdoby a padla ,alen tak som si prechadzala sms co tam pani chela a ona ze banay do plnky a ja tam mam visne 😠 😠 😠 😠 mam chut do slova ju plasnut dakomu dade 😠 😠 😠 absolutne sa mi nechce robit novu!! 😖 😖

jakelina
21. feb 2014

@akapulko tak jí zavolej, to se stane

akapulko
21. feb 2014

@jakelina ved prave ze som im dala vediet ze som sa sekla tak mi bolo povedane ze oni to potom nechcu lebo u nich zje visne jedine pes 😖 😖 😖

jakelina
21. feb 2014

@akapulko tak to sníte vy a můžeš jedině péct znova, no to je pech 😝

jakelina
21. feb 2014

@akapulko já višně taky nemám ráda, jako přemohla bych se a snědla, ale kdybych si zaplatila dort a musela to jíst násilím, tak by mě to asi taky vadilo 😝

grasie
21. feb 2014

Dievčence, chcem sa vám poďakovať za laiky k mojej poslednej torte, som veľmi rada, že sa vám páčila.
A pridávam moju dnešnú, takú jednoduchú, na tie vaše profi sa ani zďaleka nechytá, aj amatérskych chýb je na nej hodne, ale učím sa, hlavne vďaka vašim radám 🙂

akapulko
21. feb 2014

@jakelina 😀 😀 😀 😀 ja viem tiez by mi vadilo ze platim si nieco a nemam tam co chem 😝 😝 uz fungujem musim to nejak stihnut 😒 nanovo sakra ale strasne som sa sama na seba naserinkala 🤐 🤐

jakelina
21. feb 2014

@akapulko ber to tak, že nejde o život, jednou se stane asi každému

grasie
21. feb 2014

@akapulko to veru nazlostí, napr. u nás by sa za takú fajnú višňovú aj vraždilo, my sme veľmi sladká rodina

aduskatt
21. feb 2014

3 kg jahodova a ideme makat dalej

akapulko
21. feb 2014

@jakelina 😀 😀 😀 o zivoz neeee ale o ten cas 😀 😀 😀

akapulko
21. feb 2014

@grasie vies ako kolko ludi tolko chuti 😉 😉

dadulka271
21. feb 2014

@sikag neboj nieje to nič hrozné čokolada je na varenie klasicka s trochou cery a ked som to natrela na silikonku dala som to na balkon nachvylku ked som videla že čokolada nesteka dala som to na tortu a este do chladnicky poriadne stuhnut 🙂 🙂

pipka
21. feb 2014

ahojte babulky moje, tak pridavam tento tyzden len jednu, keďže budha mi odpadol 😀 😉
tentokrat som akurat lotosy vyuzila 😀 😀 😅

takže sovičková pre kamosku 😉 malá si sama vybrala motív, dokonca si vyslovene želala, ze sovička musi byť ležata 😉 mramorový korpus, lesná zmes a tvarohová plnka 😉

pipka
21. feb 2014

@pristela krasna 😎 😎 inak akurat som sa ta chcela spytat, ze a nemas ty novy fotak? 😕 😅
a aky si kupila? 😕 😎

pipka
21. feb 2014

@jakelina nooo tak u mna smola, keby mi volala den dopredu, uz by platila minimalne naplneny a obmaslovany korpus a vymodelovane postavicky 😝 🙄 sak to uz je co...nemohla si uz tu tortu zobrat a doma oslavit..pozvat babku a deda a zjedli by to v pohode 😠 🙄
boze aki su niektori ludia tupi..to sa az rozum zastavuje 😠 😠 😅 😝

pristela
21. feb 2014

@pipka to bolo fotene este starym 😝 prosim ta , som sla do okey a kupila druhy najlacnejsi, ten uplne lacny som nemohla, vsak to malo furt onéé vysunute , chapes , by som to mala dooskierane hned 😝 mam nejaký nikon taky mini za 49,90€ 😀 😀 😀 no ale vsak nemozem dat viac za foťak, vcul ☹ ☹ a mne stacia aj tieto , aj ten stary stal 50€ a vydrzal teda hooodne a kazdodenne fotil aj niekolko krat 😀 😀

dm1
21. feb 2014

babyyy mozu ist na masu a medveda akoze listnate stromy? vsade som vdzy videla ihlicnate a ja ani za toho pana neviem kde som zalozila tu silikonku 🙄

dm1
21. feb 2014

@pipka ta je krasna moc sa mi pacia tieto sovickove a este to nikto nechcel 😝

pipka
21. feb 2014

@dm1 ano Dani v pohodee, my mame masu a medveda napozeranych a boli aj v klasickom lese, kluuudne daj listnateeee 😉 😎

pipka
21. feb 2014

@dm1 a dakujeem za pochvalu 😉 veru..aj ja milujem tieto motivy, a veru..toto je prva co si objednali, bo vacsinou tiez len modelujem princezny a podobne disney figurky 😅 😝

kiez by si kazdy dal povedat, ze toto su tak krasne torty a taaak dobre sa to robiiiii 😵 😵 😵

mimcak
21. feb 2014

@akapulko Hmmm to ti nezávidím.Tolko práce navyše. Ale inak ja vyšne milujem. 🙂 Ja som dnes tiež odovzdala tortu a o 2min.mi volajú,že je tam namiesto 70, daná 60. tak sa vrátili späť a prerábala som. 😝 ešteže si to všimli v aute a neboli ďaleko. 😅

mimcak
21. feb 2014

@pipka tá je krásna.

boise
21. feb 2014

Takže moja šiesta torta - pre svokru k 60tke. Miluje kvety a tak verím že keď do nej nalejem pár aperitívov, tak tam spozná ruže 😀 😀

akapulko
21. feb 2014

@mimcak uz mam obmaslovane akurat sa chladi a pak zbytok 😖 aj mne visne chutia ale tak co uz ked som truba 😀 a to som sa tesila ze vecer nohy na stole a salam parky a namiesto toho som stale v tej kuchyni 😝 😝 no keby ze zbabrem len to cislo tak to sa da 😀 😀 😀na tom stratova nie si 😉 ale celu komplet 😅 😅 😅

pipka
21. feb 2014

@mimcak dakujem 😵

vierka0
21. feb 2014

@dm1 @pristela dakujem za rady s tou zlatou farbou (nakoniec som kupila bronzovu), poskusala som toho viac 😉 aj s roznymi farbami podkladovej hmoty - hnedou aj zltou 🙂 na tej hnedej je to fakt krasa, uplne ako kovany nadych tomu dalo

vierka0
21. feb 2014

joj dievcata, dakujem za lajky, aj tak tu tie moje dve torty nemaju co robit, popri tych vasich dielach..ja sa tu furt kus hanbim nieco pridat, lebo ste tu uplne umelkyne ! 😵

adrika202
21. feb 2014

dnešná a ešte jednu mam na nedelu ...

aduskatt
21. feb 2014

tak som v polovici🙂