Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
1. mar 2014

@sarah00 dakujem , obmazavam maslo+cukor+veeeeela korpusu+ niekedy do toho este čokoladda , je to na vyzor aj chut skoro ako puncovina, no a dva krat 😀 aby som mala tortu rovnu ? a aj kedze robim zvacsa stale len slahackove a tvarohove plnky aby sa tie plnky nedostali pod potah a najhlavnejsie preto ze valkam potah na uuuplne tenulilinko 1-2mm a to je vidiet vsetko , kazdu nerovnost atd,dokonca to niekedy aj presvitá. No a to ze obmazavam dva krat ale neznamena ze tam davam 5cm vrstvu masla 😀 to raz natries das zachladit pretoze take makke to nezarovnas, tak potom vytiahnem a vyrovnavam druhy krat 😉

janka22201
1. mar 2014

@pristela no veď to že boli hrubé tie lupienky,mám sa ešte čo učiť ☹ .Nateraz nechcem ,ale MUSÍM len slepo závidieť tým, čo to už vedia 😀

pipka
1. mar 2014

@anibas ved vam tusim teraz len prazdniny zacinaju, tak nech vam to rychlo prejde, aby ste si aspon kusok uzili 😉

jakelina
1. mar 2014

@anibas já ani nemluvím, náš Eliáš nemocný vůbec nebývala a od ledna pořád něco. Teď pro změnu měli ve školce zánět spojivek a dostalo to spousta dětí. Tak jsme zase mazali a kapali oči, no radost fakt. 😝

mimcak
1. mar 2014

Ahojte moc nestíham čítať,ale zajtra si Vás určite dočitám a pokochám očká na tortičkách.ale teraz prosba na Vás potrebujem tortu pre 13 ročné dievča. Nič o nej neviem.Objednávala jej krsná a hovorí ma 11 rokov,potom som počula,že jej niekto kriči nie 12. o chvílu mi volá znova,že nie má 13 😖 😝 .no pekne ked krsná nevie. a pýtam sa čo ma rada,čomu sa venuje ona nevie,necháva to na mňa. 😝 No a teraz čo?????? Ja som bez nápadu. Má to byť len niečo menšie. Ďakovala už teraz ,za každý nápad 😅 😵

akzuzs
1. mar 2014

Ahojte posielam svoje moje dve. S tými buchtami to bolo zaujímave. Celá je sunqicková a tie buchtičky sú tiež sunqickové. Pri breberaní boli úplne hotoví z toho tak to milo potešilo a dokonca som dostala za odmenu 10 eur navyše, tak super.
@mimcak no to je zaujímave že krsná neviem ale horšie je keď otec povie dcére že však máš 15 a v skutočnosti má 18 😀 😀 😀 Viď môj otec 😀 😀 😀 😀

michaela3011
1. mar 2014

@mimcak darcekova krabica vzdy potesi 😉 😀 😀 😀 spravis ju viac dievcensku a mas to 😀

ivana9999
1. mar 2014

Ahojte chcem sa opýtať, či nemá niekto šablónu na topánočky na krstinovú tortu?

lawli
1. mar 2014

@janka22201 ďakujem 🙂
@elamaslakova ďakujem pekne 🙂
@bubobubina ďakujeeem 😵

lawli
1. mar 2014

@ivana9999 ja mám malú zbierku 😀 😉

luciahromadkova
1. mar 2014

baby krasne torty.... mam zas super zazitok 😵 😵 😵

michaela3011
1. mar 2014

kocky pekny vecer prajem 😉 dnes peciem 1x v miske 😅 som zvedava, ze co vyklopim von 😀 no a vcera som tomu mojmu kazala, ze nech mi ide kupit antikorovu misku, kedze ja som nemala cas 😀 tazko pracujuca zena 😎 😀 😀 😀 on aj kupil, ale ze aku obrovsku 😀 tak dnes som isla do prace skor, ze pobeham obchodne centrum a skusim nieco najst... vsade draho a 15€za misku nedam 😀 ta by mi musela spievat pri peceni 😀 tak som isla zufalo do jedneho obchodiku kam chodim velmi rada 😵 vzdy tam necham okolo 30€ 😅 😀 akoze tiez maju draho ale vzdy veci po ktorych moje srdce basti 😀 a marilo sa mi, ze tam mali tiez antikorove misky 🙂 a mali, za 7,99€ cca 25cm priemer... tak som naklusala ku pokladni a tam si kocka odomna pytala 3€ 😀 tak sa jej pytam, ze ci je ista, ze vsak na to nebola zlava a na dne misky bola nalepka s cenou 7,99€ 😕 pozrela sa na to, ze nejaka chyba ale kedze jej to vyhadzuje na pokladni 3€, tak teda 3€ 😀 este sa ma pytala, ze ci nevezmem dalsiu 😀 no brala som len tu jednu, naco by mi boli dve 😀 ved tuto jednu tiez vyuzijem maximalne raz za rok 😀 nooooo a nakoniec predsa len peciem v tej obrovskej meske, ktoru kupoval ten moj 😅 😀 ale aspon som dobre nakupila 😀 😀 😀

muffinka8
1. mar 2014

@janka22201 ja som robievala kvety zo smartflexu, ale nedarilo sa mi, lebo keď som ho dala na tenko ako by som chcela tak sa s tým už nedalo robiť. Teraz robím z Gum Pasty kvety a tá je fakt super a podľa mňa najlepšia aj pre začiatočníkov, lebo si myslím, že sa s ňou jednoduchšie robí ako s čímkoľvek iným.

janka22201
1. mar 2014

@muffinka8 ďakujem,najbližšie skúsim 🙂

muffinka8
1. mar 2014

@janka22201 je síce drahšia 10€/1kg ... ale podľa mňa stojí za to a zas tie kvety nerobíme každý deň.

pipka
1. mar 2014

@muffinka8 a kde ju kupujes? a za kolko? 😕 😉

muffinka8
1. mar 2014

@pipka naposledy som mala od Kamky za tých 10€ malé vedierko a už sa mi minulo ....
http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

elamaslakova
1. mar 2014

@akzuzs Tak tá misa s buchtami ma dostala , je ako živá , som si myslela , že niekto pre zmenu tu dal niečo iné ako tortu :D, super nádhera

jakelina
1. mar 2014

@akzuzs krásné je máš a co je to prosím tě sunqicková?? To vůbec neznám 😲 😲 😲

79zuzana
1. mar 2014

Torticka pre nasho Palka k 11. Narodeninam. Pytam sa ho pol roka aku chce tortu a nevedel sa rozhodnut. K narodkam dostal tablet tak aj torta je taka....ale teda, mohla som sa s nou pohrat viac....no ako vzdy, nestihala som 😀 Oslavovat budeme zajtra, ale dnes sme mali trosku predoslavu, lebo chalani mali skusky na karate a ziskali uz fialovy pas, tak sme ich pozvali na obed do restiky ;)... No musela som sa trosku pochvalit 😉

jakelina
1. mar 2014

@79zuzana jsou šikulky, gratuluji a dort je parádní

lucula73
1. mar 2014

@pristela ja som tento krát tiež pridala viac korpusu do plnky a že obmažem tortu a teda mala som to tak staršne hrbolaté,mne ten korpus vobec nešiel zapracovať do masla..........ako to robíš?ja som metličkami ručným šľhačom klasika..........a to som korpus ešte na struhaku narajbala,žeby preto? 😕

bubobubina
1. mar 2014

@pipka pipka, krasne dovolenkove fotecky, sniezik zavidim, aj ja by som bola na prazdniny uvitala, hlavne kvoli krpatej, ale teraz nech uz nesneziiii ani sa moc neochladi, ja uz mam sirotky vysadene, predzahradku okopanu 😀

bubobubina
1. mar 2014

@akzuzs ta miska je na nerozoznanie od pravej, skvela, si si ten tringelt zasluzila 😉

viera6
1. mar 2014

pridávam moju včerajšiu,,,Mia a ja,,,

vlada111
1. mar 2014

ahojte, ja len poskromne jednu pridávam, bola ku krstu. A ukážka nákresu torty pred zdobením 😀 Takto si ja čarbem návrh 😉 Idem pokukať tie vaše krásne dielka.

mirka100911
1. mar 2014

Po dlhej dobe som robila tortu. Moja prva na objednavku!!! 😀

bubobubina
1. mar 2014

@vlada111 jeeeeeeej! 🙂 🙂 🙂

vlada111
1. mar 2014

@lamps ach úžasné sú tie tvoje postavičky a tortičky

viera6
1. mar 2014

nejak mi sem neprihodilo obrazok....