Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
17. mar 2014

@mysiatkoo teraz som čítala na FB tu diagnozu ja som sa tak schuti nezasmiala ani nepamätám 😀 až mi slzy tiekli a ten bod 21 no nemá chybu.

lokalistin
17. mar 2014

@mysiatkoo ja som davala jednu na spodok a jednu na vrch oprela o ne pravitko a isla a kuknem a des, tak skusim nabuduce len jednu hore

jakelina
17. mar 2014

@mimcak no to já taky ne, nenechali si to rozmluvit?? Asi bych udělala fialový potah a nahoru kus zeleného potahu, jak to přesahuje i na boky, ať to vypadá jak louka 😉

mimcak
17. mar 2014

@jakelina nie nenechali ,že chcú potiahnutú na fialovo a nejaké kvietky a ich dvoch a najlepšie pre 8 ročné dievča.

halienka
17. mar 2014

@mysiatkoo výborné 😀 😀 😀 dovolila som si zdieľať, ešte aj to hľadanie zákutí v dome aby som nepobudila ostatných sedí 😀 😀 😀 a sranda je, že mi to v tom momente ani neprišlo na hlavu 😀 😀 darčeky jednoznačen už na lístok píšem dopredu príbuzným, čo si želám a teda je jasné čo im tam píšem 😀 Ešte by som dopísala bod, že hysterický záchvat chytám v momente ak sa moje dieťa k torte priblíži menej ako 30 cm - teda nie že by som sa bála o dieťa ale o tortu! šak vieme čo môže urobiť maličký dotyk na zvlhnutom povrchu 😀 😀

maya30
17. mar 2014

@jakelina presne tak Maji, pasik korpusu len do tej medzery kde je krem, pretoze mascarpone s ovocim davam v hrubsej vrstve ako klasicky maslovy a vzdy ked som chcela omazat tortu tak sa mi to do toho rozmazavalo...a tie pasiky si nakrajam z korpusu co mi zvysi po rozrezani...teda vacsinou mi nieco zvysi, alebo nejake odrezky sa vzdy najdu 😅

sikag
17. mar 2014

@mysiatkoo prave sa kocham tvojimi tortickami na FB a vidim ze tu paradnu minie si robila pre kamosku - byvalu kolegynu 🙂 svet je maly

pristela
17. mar 2014

holky, síím aktualny moj problem uz niekolko tyzdnovy 😝 😝 😝 neznate niektora z vas fakt dobreee 😀 vitaminy alebo nieco na klby ? aby ma admin nestopol 😠 jasne ze to potrebujem "vdaka" tortovaniu

lokalistin
17. mar 2014

Baby tak moje makronky su zas ostara 😝 zobrala som mandle namiesto muky a su hrckove, farby mi totalne vybledli, no a neviem maju byt vnutri trochu vlhsie, alebo tiez suche, ci som ich tam nenechala kratko? krem skusim vecer, ale chutia mi ako marcipan 😀 a asi som to mala aj huste, lebo sak mi tam viediet tie pasiky, jak som to striekala na papier, tie ruzove dokonca cez hviezdicovu spicku, nenasla som dierkovu, ostatne len zo sacku, jeeejda niekedy mam pocit, ze som uplne neschopna 😉 (uz si pripadam, ako jedna co sem sem-tam pride spravit rozruch 😀 ) som v robote slaby signal nejde mi dat fotku 😝, tak idem nieco porobit, pekny den

lokalistin
17. mar 2014

@pristela opytam sa segry ona kupuje mamine nieco na klby

sikag
17. mar 2014

@pristela a to pre teba? mne pomaha cvicenie, ked necvicim tak ma tiez strasne bolia ☹ alebo wobenzym (enzymi), ale tie su drahe ako slak 😝

jakelina
17. mar 2014

@maya30 no vidíš, to je dobrá vychytávka. To zkusím, já vždycky, když peču třeba tři dorty na víkend, normální jednoposchoďové, tak vždy peču jeden korpus navíc a z toho použiju na obmazání do másla, protože když dělám do pátku do 15 hodin v práci a v sobotu musím mít hotové dva nebo tři dorty, tak já se s ganache nestíhám dělat, normálně obmažu máslo, čokoláda a zbytky korpusu. A co zůstane většinou sní děti, tak to můžu použít na ty pásky.

Ještě jsem tento týden fotila jak já peču najednou v troubě víc korpusů. Postupně je tam přidávám jak ušlehám těsta, naposledy jsem přidala ten na pravé straně nahoře, to je 16 forma, korpus ze tří vajíček, ten je úplně neupečený a ten dole jsem za deset minut už vytahovala hotový.

pristela
17. mar 2014

@sikag jo , pre mna ☹ hlavne zapästia , klasika , ako mam smart nieje o com , kolena atd zatial neriesim , aj tak skoro stale sedim na prdelke 😝 😀
nuz a ak to bude drahe sa zastrelim ale nieco musim davat bo sa "živým" rukami a ked tie mi odídu budem sa musiet zacat zivit hlavou 😀 😀 😀 😀 😀 a to este len bude sranda 😀 😀

halienka
17. mar 2014

@jakelina a nevadí to otváranie trúby počas pečenia? Ja vždy robím dvojitú dávku max. to rozlejem do dvoch foriem a pečiem naraz, bo som sa bála otvárania tej trúby. A na aký ohrev pečieš? Klasika dolný+horný alebo ventilátor? Bo ja keď som skúsila ventilátor, tak mi vznikli kopce, tak požívam len horný+dolný, al to by som sa zas bála či mi to takto na dvoch poschodiach dobre prepečie...

jakelina
17. mar 2014

@halienka nevím proč, ale vůbec, já tu troubu schválně otevírám i když tam nic nedávám, poradila mi to na srazu pekařek Tonka ze Slovenska a korpusy jsou krásně rovné. Já vždy první peču ten velký, dám ho nahoru, pak ušlehám další těsta, naplním do forem a ten první korpus dám níž a nad něj ty nově ušlehané a pustím ventilátor.

jakelina
17. mar 2014

@halienka pouštím ventilátor, ale až dám ty další dvě nebo tři formy.

jakelina
17. mar 2014

@pristela mně minulý týden taky hrozně bolely ruce, ale já mám karpální tunely, tak to nejvíc bolí v noci jak je klid a nevíš kam ty ruce strčit. 😝 😝

sikag
17. mar 2014

@jakelina ty kokso to je jaka organizacia prace 🙂 ale to zistim asi az ked nastupim do roboty ze? 😀 😀
a aka cista rura, to mas novu? 😉

sikag
17. mar 2014

este som chcela dat tip pre tie ktore zacinaju piect a este nemaju vybavu, v tchibe maju nastavitelny nerezovy rafik za dobru cenu 16-30cm, tusim okolo 7e stoji

halienka
17. mar 2014

@jakelina ďakujem, vyskúšam 😉 😀

jakelina
17. mar 2014

@sikag mám ji od června, tak je relativně nová 😀 😀

adrioska
17. mar 2014

Ahojte dievcata, nechodievam do tejto temy , ale teraz by som potrebovala Vasu pomoc. Minule som jedla tortu a bola z 2 potahoviek...jedna bola citronova a druha maslova. Na tu citronovu som nasla recept,ale chcela by som Vas poprosit, ci nemate recept na tu maslovu potahovku. Nasla som na nete len toto:
Máslová modelovací a potahovací hmota
Ingredience :

1 hrnek kukuricneho sirupu
1 hrnek shortening (100% rostlinny tuk ztuzeny)
1/2 lzicky soli
1 lzicka vanilkove prichute
900 gramu mouckoveho cukru

Postup :

Smichat sirup s maslem, pridat vanilku a sul a postupne primychat cukr.
Ohledne toho shortening (rostlineho tuku), oni tim nahrazujou maslo a uplne vsude, i v maslovem kremu. Oni tomu rikaj maslovy krem, ale maslo tam vubec neni. Osobne az budu tenhle recept zkouset, tak tam dam urcite maslo ne tuk.
Tak neviem, ci je to ono. Chutilo to klasicky ako maslo s cukrom, ale predpokladam, ze tam este nieco do toho musi ist, aby sa z toho dalo modelovat, potahovat tortu. Dakujem Vam za odpoved. 🙂

delphineta
17. mar 2014

@alionuska kolko treba tych cukrikov na take množstvo cukru?

delphineta
17. mar 2014

Ahojte,som úplny amatér,chcem urobiť tortu,tak by som potrebovala od Vás radu.čím zafarbiť poťahovku,aby bola pekná zlatá?Akú farbu použiť?Alebo radšej nahradiť stužkou?Chcem urobiť zlatú mašlu

anibas
17. mar 2014
lucula73
17. mar 2014

@adrioska ahoj,o tomto som ja osobne nikdy nepočula a čo čítam tuto temu asi tri roky,tak som sa s tým nikdy nestretla...............nemohla to byť náhodou mliečna poťahovka?a bolo to na vrchu torty,nelepkavé,ako obal?či makké,lepkavé ako krém?

mimcak
17. mar 2014

Ktorá ste tu robila takú tu velkú korytnačku s nema na torte.Z čoho ste ju robili? Celú z hmoty? Myslím takú

mysiatkoo
17. mar 2014

@sikag to je aj moja byvala kolegyna 😉 ....taka moja krvna skupina 😵

dakujem za odozvy na pobavenie 😝 😀 tie 30cm vzialenosti deti dooooverne poznam @halienka 😀 😀 tolkokrat zopakovane "nexytat" nepouzivam nikdy ako ked su vytiahnute moje veci 😝

adrioska
17. mar 2014

@lucula73 vraj na tej torte kombinovali maslovu aj tu citronovu potahovku, ale ta maslova nebol krem, bol to normalne "obal" cize nelepkave...chutilo to velmi velmi dobre ako maslo ked vymiesas s cukrom, ale kedze to bola potahovka, tak predpokladam, ze tam este v tom nieco bolo, aby to vedeli vyvalkat a potiahnut tym tortu....tiez som bola prekvapena, ked som to pocula, ale recept som nepytala....

njonja
17. mar 2014

@mamcas 🙂 🙂 dakujeme🙂