Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

woman04
27. máj 2014

..pre neterku,všetko musí byť teraz sovičkové 😉 ..inak,som nejaká drevená,každú guličku som šúľala zvlášť,lebo v tej zatváracej forme som mala stále prelisky a nevedela som to pekne očistiť 😀

muffinka8
27. máj 2014

@jakelina hmm ... počkala a volala by som ešte do zajtra a potom sa už asi tiež odmlčala ako dotyčná 😅 no lebo ako čo na toto povedať ... neviem.

muffinka8
27. máj 2014

@woman04 perfektná je 🙂

jakelina
27. máj 2014

@muffinka8 asi telepatie, teď mi paní psala, že je na konferenci a dort platí 😉 Vrací se až v pátek

muffinka8
27. máj 2014

@jakelina 😀 😀

elamaslakova
27. máj 2014

@dagmarmustafa Nádherné tortičky

baby213
27. máj 2014

Dobry den, chcem sa spytat, ci by mi niektora z vas vedela vymodelovat tuto postavicku na tortu. Dala som sice spravit cukrarke tortu ale povedala ze postavicky jej velmi nejdu, tak co mam teraz robit? zhanam postavicku. ☹ Viete mi niekto prosim pomoct? dakujem vopred
Lucia

mamina1978
27. máj 2014

@anibas Sabi ,nadherneeee tortusky 😵 😵 😵 ta poschodovka s gulickami je dokonala 😵

mia1111
27. máj 2014

Babulky moje....vôbec nič nestíham, malej idú zuby, drobec je chorý a mm je maród s kolenom,tak mám doma teraz vlastne 3deti 😅 😝 🙄 . Prosím-prosím, neviete mi poradiť odskúšaný recept na tortu či koláčik pre alergika na BKM? Budem vám moc vďačná ❤ ❤ ❤

zuul
27. máj 2014

@jakelina @pristela.

holky ostatne, poradte mi. pod coko mantinel cim natierate tortu? ja som aj minule natierala korpus+maslo, dala zatuhnut a potom na tom sup pripravene mantinely. ono na pohlad to drzalo, no pri krajani sa odlamovali cele kusy, vobec to neprilnulo k tomu maslu. neviem ci to dobre vysvetlujem.
dakujem velmi.

halienka
27. máj 2014

@zuul ak môžem aj ja odpovedať, tak práve pod čoko mantinel netreba dať zatuhnúť do chladničky to obtretie maslom, ja to robím tak že pripravím si mantinely, kým tuhnú naplním tortu, obtriem maslom a na takéto makké maslo prikladám mantinely a až také potom šup do chladničky, lebo tá čoko sa ti o stuhnuté maslo neprilepí, ale o mäkké áno a stuhne to potom spolu všetko. Potom asi po hodinke nalejem čoko aj zvrchu a znovu šup do chladničky.

pristela
27. máj 2014

@zuul mozes dat hocico aj plnku co davas dnu, ked das maslove tak je dobre ak nedas zatuhnut ale na take "makke" pricapnes aby sa to "spojilo" ,ale to krajanie, vies ako sa kraja coko torta? musis mat stale horuci noz , suchy,ked malinko vychladne treba zas nahriat, inak sa bude lupat coko vzdy

heni79
27. máj 2014

@mimcak
Tá kravička je úžasnáááááááááááá. 😵 😵 😵 😵
Aj ostatné sú super, ale tá ma chytila úplne. 😅

mimcak
27. máj 2014

@heni79 že ďakujem pekne až nato,že to je akože žirafka 😀 😉

zuul
27. máj 2014

@halienka
@pristela dievcata dakujem velmi. som si myslela, ze skusim na nestuhnute. ste zlaticka 😀

petkamamicka
27. máj 2014

ahojte idem si po radu mam na piatok 4 torty s tym ze jednu ci dve neviem uz im treba na sobotu a dve na nedelu no pridu si v piatok po ne. dnes som zacala piect korpusy myslíte ze mozem zajtra podopekat a vo stvrtok plnit? poprípade jednu aj dokoncit uz vo stvrtok? ci je to skoro

timuss
27. máj 2014

ahojte dievčatá, ďakujem za páčitká za tigra, teraz pridávam finálnu verziu torty 🙂

halienka
27. máj 2014

@petkamamicka úplne v pohode to je, presne tak isto by som to aj ja robila 🙂

dm1
27. máj 2014

kocky moje sladke ako sa mate? obcas nakuknem ale uz veru neni cas ked nepeciem vela. akosi ani radsej nepridavam nic na FB aby nikto nic nechcel :p. minuly tyzdne som mala total brutal po dlhej dobe velku svadobku sme isli na svadbu tak do daru a este aj vacsiu na prijmanie tu som ani nefotila uz som vysla akosi uplne z cviku :o. Ale pravdupovediac vobec mi to pecenie nechyba akosik ale tato diskusia ano 🙂. ak by niekto organizoval stretko kocky tak na mna nezabudnite!!!! pridavam aspon tu svadobnu taka klasika nic extra :p

Inak co ma potesilo ze v tych teplach co boli ta torta vydrzala dost - o pol 2 rano sme odchadzali zo svadby a celu dobu bola chudinka na stole som ju stale chodila ocumovat ci zije :D

henny
27. máj 2014

@jakelina jee, díky ,fajn nápad,určitě to nějak zkombinuji 😉 🙂 😀

henny
27. máj 2014

@jakelina a máš moooc krásné dortíky, jsou super - a to hasičské auto je dort? A nebo nějaké sušenky? 🙂

katarinka1985
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
akzuzs
28. máj 2014

@baby213 Ahoj no neviem mne sa pred Vianocami ozvala pani že chce aby som jej vymodelovala spidermana ale som jej to neodporúčala lebo bola z BA ja od ZA a chcela to poštou . Že mi za neho dá 10 euro a že pošta bude na ňu. A ja jej píšem že neručím za prevoz, lebo aj keď sa postavička vymodeluje a bude suchá stačí ak sa dostane do styku s vlhkosťou a v zime s vlhkosťou nieje problém tak neviem ako príde ku nej a bude mať len vyhodené peniaze. Tak som jej odporúčala aby sa skontaktovala s nejakou cukrárkou z okolia BA aby si pre postavičku mohla osobne. To by som aj Tebe odporúčala. Napíš odkiaľ si a nejaká tu z fóra sa Ti možno ozve a pôjdeš si pre ňu osobne. A viem že sa to dá že iná pečie a niekto iný Ti vymodeluje (za ??? eur záleží od náročnosti)

akzuzs
28. máj 2014

@petkamamicka No ja to robím takto:
odovzdávka piatok - pečiem v stredu, plním vo štvrtok a zo štvrtka na piatok v noci zdobím
odovzdávka sobota - tiež pečiem v stredu, plním vo štvrtok a v piatok zdobím
Neboj sa plnenia aj skôr. čím je torta viac preležaná tým je mňam mňam. Ja som raz robila kámoške tvarohovú, plnila som ju vo štvrtok aj s ovocím konzervovaným a predstav si že mi volala o týždeň v stredu že jej kúsok ostal a bol nielen nepokazený ale vraj výbornýýýýý 😀 😀 😀 A to bol tvaroh. Neviem ako by to bolo s ovocím čerstvím (jahody, čučoriedky, maliny, černice, ....) Ja sa bolím také dávať (hovorím tomu živé ovocie) Zásadne dávam buď mrazená, konzervované alebo zavárané.

akzuzs
28. máj 2014

Sa nudim , deti ešte spia budem ich budiť do škôlky až o 7mej, polievka naverená, druhé predpripravené učenie v pivnici a ja si vypisujem na MK 😀 😀 😀 😀 Kukám že už tretí príspevok 😅 😅 😅 Ale chcem sa podeliť o mňamku akú super tortu som robila na ocové narodky. Ostala mi plnka mascarpóne (podľa mizulienky) a aj v mrazáku tri korpusy čo mi ostali. Tak ich vytiahla. Do mascarpóne plnky som pridala ešte gaštanové pyré. Pláty som potrela griotkou, natrela ríbezľovým džemom (čierne ríbezle) z lidla kde sú kusy toho ovocia. a dala plnku. Boky som potrela zvyšným krémom aj vrch ozdobila z krémom a boky praženými mandľami. Dievčatáááááá na ocovú oslavu sme mali dve torty (tri chute) Jedna bola s tou horou kde spodok bol mascarpóne s malinami a vrch marlenka. Juj to bolo dobré a hostia po tom skočili 😀 😀 😀 Ale keď sme potom doniesli akože len tak aj tú obyčajnú no tak to bola čerešnička na záver. Vrelo odporúčam

petkamamicka
28. máj 2014

@halienka dakujem..🙂

petkamamicka
28. máj 2014

@akzuzs dakujem tak potom som pokojná..🙂 ja budem tiez davat ovocie konzervované. inak ja sitiez pamatam iba slahackovu plnu mala ta torta týzden a boli tam jahody z konzervy a stale bola super..🙂 a cerstvé by som sa asi tiez bala..🙂 mozno tak ze hned sa zje na druhý den
inak som si spomenula raz som mala torty svadboné to som mala jednu normálne. dve troj poschodové a jednu dvoj. inak fuska riadna a vtedy som piekla uz v utorok. v stredu vecer som si uvarila cast plny vo stvrtok uz boli po jednu tortu. a v piatok po dalsie.. nakoniec ich po svadbe este zamrazili po pol roku vybrali a chvalili ze aké su super🙂

jakelina
28. máj 2014

@henny děkuji a to auto jsou sušenky slepené nugetou a potažené marcipánem.

baby213
28. máj 2014

Som z Vinodolu, takze okolie Nitra, Nove Zamky ani Zlate Moravce mi nerobia problem. Uz len najst nejaku sikulku co sa do toho pusti 😒 dievcata pomozete mi?

halienka
28. máj 2014

@pristela Žanetka, prosím ťa, ak si pamätáš, ako si namiešala túto fialovú? Aj tú bledšiu aj tú tmavú na kvietkoch? Ja mám od Vilton violet, ale ona mi príde taká smutná, taká šedofialová, ale chcela by som takú krajšiu veselšiu. Pridať ružovej či červenej? ďakujem ti 🙂