Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
30. júl 2014

@mamcas ja som raz robila a zahustila som s ole vajecny liker, zmenilo to trochu chut,ale povedali mi,ze jedno z najlepsich tiramisu ake kedey jedli

janka22201
30. júl 2014

@halienka že nič moc 😨 nádherné všetky 🙂

halienka
30. júl 2014

@lucula73 ahoj, no robila som každú osobitne, a teda to vrchné poschodie som mala položené na dne takej tej rozoberacej tortovej formy. Keď už to bolo takto obalené a zaliate čokoládou a stuhnuté obe, tak som ich vytiahla z chladu, to vrchné poschodie som podobrala trochu plochým širokým nožom, ono to pekne drží všetko pokope, len to treba robiť rýchlo, aby tá čokoláda nezačal mäknúť. No a ako som to podobrala a oddelila od tej podložky, tak som to už len chytila do rúk tak proste bez podložky, tak že prsty som mala trošku na spodku torty, preniesla a opatrne položila na spodné poschodie. Trošku to je treba tak z výšky pustiť, lebo prsty sa mi až tam nezmestili. Neviem či to píšem zrozumiteľne 😀 najlepšie by to bolo nakamerovať 😀 Inak aj ja som sa prvý krát bála, ale keď je to riadne stuhnuté, tak to ide v pohode preniesť, najväčšie nebezpečenstvo pre mňa je, že si polámem tie ozdobné okraje, lebo tie sú také krehké, že do tých stačí ťuknúť a sú zlomené, tak to vždy tŕpnem aby som do nich neťukla. Ale inak tam nie je žiadny problém, v pohode to prenesieš 🙂

halienka
30. júl 2014

@janka22201 ďakujem, kukám, že aj ty máš Soničku, aj ja 😵 , 4 a pol ročnú 🙂 😵

vladiella
31. júl 2014

@mimusa94 odpovedala som na otazku na ganache.

adipas
31. júl 2014

@halienka ahojky, tak čokoládový dortík je bomba.. mohu se zeptat jak se dělá ten čokoládová obal kolem dortíku? to naliješ čokoládu na pečící papír a pak zálezí na správném okamžiku ho omotat kolem dorty? To musí být o nervy ne?

mimcak
31. júl 2014

Tak jedna na dnes

janka22201
31. júl 2014

@halienka sranda aj ja takmer 4 a pol ročnú( 22.2.2010),ale na rozdiel od teba,ja pri nej robiť neviem ,ibačo dostanem také nervy ,že ma to pečenie už nebaví,lebo mám výčitky že kôli tomu po nej (aj synovi samozrejme)vrieskam.Ja môžem v kľude a s radosťou keď sú deti mimo,ale keď sú doma,záľuba sa stáva nočnou morou 😀

halienka
31. júl 2014

@janka22201 veď ani ja, na doobedie mi ju bola zabávať mama, potom bola 2 hodiny u kámošky a potom prišiel tato z roboty, tak ten sa staral do večera. Takto to bolo skoro 3 dni kým som torty nejako zbúchala 😀 Keby sme mali byť len my dve tak neurobím vôbec nič, lebo ona sa sama nechce ani hrať, keďže je jedináčik a keď sa s ňou nehrám, tak je nalepená na mne a do všetkého mi strká prsty a otázka prečo robíš toto a prečo tam dávaš toto a prečo takto 😀 to počúvam v jednom kuse do scvoknutia, proste ako vravíš, tiež nič nespravím iba nervy na dranc 😀 tak som si to takto musela zariadiť, našťastie to bol len jeden víkend, teraz budem mať voľno až dokým nenastúpi zas do škôlky 😝 😀 moja je 20.11.2009 🙂

halienka
31. júl 2014

@adipas tuto som do môjho fotoblogu nafotila taký biedny fotopostup ako robím tie čokoládové mantinely https://www.modrykonik.sk/blog/halienka/album/a... snáď ti to pomôže 🙂 áno, treba odhadnúť kedy je čokoláda dostatočne tuhá, ale ono do toho prídeš, tá čokokláda musí byť už skoro úplne tuhá, ona na vzduchu pri izbovej teplote nestuhne nikdy nejak na kameň že by si ju už ani trochu neohla, takže ak je taká že dá sa povedať, že už tuhá, tak vtedy je akurát na to aby si ju dala na tortu. Úplne na betón ona stuhne až v chladničke. 🙂

lucula73
31. júl 2014

@halienka pochopila som,len prax bude asi horšia 😀
a tá spodná je vlastne priamo na čokoláde položená?teda s tou podložkou?

mamcas
31. júl 2014

@lokalistin no to je zaujimavy napad, akurat, ze u nas taky neni, ze? 😝 Idem to vyskusat, defcata drzte palce, ak sa mi to podari tak prava tiramisu plnka bude na svete 😉 ale moc tomu neverim...

z.junasova
31. júl 2014

Baby mám na vás ďalšiu otázočku 😀 idem robiť tortu na ktorú chcem vyrobiť fotorámik z marcipánu, len na takú malú fotku max. v rozmere 9x13. Nikde som nenašla, že by taký rozmer tlačili na jedlý papier a v podstate by mi to nestihli doručiť, tak mi napadlo že to vytlačím na klasický papier, aj tak sa ten rámik jesť nebude, bude len na torte položený. Moja otázka je ako nalepiť ten papier na marcipán, ja dúfam, že bude stačiť keď budú fotku držať tie okraje rámika, v ktorých fotka bude vložená 🙂

nika1985
31. júl 2014

baby mna porazi ozaj z tych ludi vtip tyzdna sviecky su povinna vybava kazdej cukrarky to neviete pre vase dobro a aby ste mali zakaznikov mala by ste si ich zadovazit ja uz vazne neviem ci jej tu tortu nechodim o hlavu. a to som jej pisala ze teda 3jku jej dam ale to sa jej samozrejme nepaci boze preco

pipka
31. júl 2014

@halienka woow ta cokoladova je prekraasna 😵

gelinka75
31. júl 2014

@nika1985 no tak ja som jednej pani povedala, ze tortu robim celu jedlu a nic nejedle nedavam 😀 a ze ona si tam moze dat navrch co ona chce

79zuzana
31. júl 2014

Moja dnesna svadobna, cisto bez fantazie, lebo nevesta si to da na ozdobny stojan a zive kvety hore 🙂 aspon som teda mala menej prace ;) Velkosti su 20cm, 25cm a 30 cm

maya30
31. júl 2014

@z.junasova ked som este nepiekla tak sme raz mali tortu z cukrarne a navrchu bola namiesto jedleho obrazku klasicka pohladnica a ta bola zabalena do celofanu (na zadnej strane bol ten celofan zlepeny lepiacou paskou ) Raz som tak aj ja balila obrazok krizovky, lebo mi nestihol prist jedly postou 😉

mamcas
31. júl 2014

Tak torta naplnena, krem podla mna super, zatial aj drzi... este uvidime, ci ten pokvapkany korpus neurobi neplechu a inak mozem chutovo tento pocin len odporucat 🙂 ale teda asi za priplatok, lebo som dala 8 zltok a kilecko mascarpone 😝 idem recept napisat do receptov 🙂

akzuzs
31. júl 2014

Ahojte ide ma vychytiť. Nerobia tu na MK niečo s inštaláciou. Mám problém sa na stránku dostať a to často. V PC mi robí len táto stránka problém otvorenia.
No druhý šok. Objednávka na 4 torty, z toho dve poschodové to je ako keby som piekla o dva korpusy naviac a jedna 3D teda hlava tiež zvlášť. Dokopy 7 korpusov. Myčka stále nieje a včera po tom ako som dala jeden do trúby mi došiel aj šľahač 😀 😀 😀 😀 😀 Záááááábava.

jankako
31. júl 2014

baby,prosím Vás potebujem recept na tmavý a biely korpus na tortu.čo mám recept ja,to je o ničom.korpusy nízke,nevidí sa mi to

muffinka8
31. júl 2014

@mimcak veľmi milá 🙂
ja dnes len jednu robím, a šťastie, že len jednoduchá, lebo v tom teple malý vôbec nespí 😔 v noci spal asi tak 2 hodiny dokopy, aj to nie súvisle a potom až o 6:00 ráno zaspal na 3 hodiny. A to má byť vraj ešte teplejšie 😝 Bola som s ním aj von a za 15 minút mal komplet mokré vlasy, tričko, celý lepkavý od potu a ja detto.

muffinka8
31. júl 2014

@jankako mramorový na strane 4009 som dala popis. Dá sa spraviť v hoc akej verzii. Alebo potom čokoládový:

5 vajec
205 g kryštál cukor
205 g hladká múka
1 PDP
100 ml oleja
100 ml horúcej vody
100 g roztopenej čokolády

Postup ako pri mramorovom: Zvlášť bielka s polkou cukru. A v druhej miske: žĺtka + druhá polka cukru + olej + čokoláda + voda + múka + PDP ...
Pečie sa tiež na 150°C .... 60 minút a vystačí aj do formy 24cm.
Do 26 cm formy robím zo 6 vajec tento.

sticker
31. júl 2014

Baby neporadíte ako nato s tou bielou čokoládou? Od rána pozerám po nete, dosť ľudí píše, že s bielou sa zle robí. Obmaslovala som tortu a mám tie biele okrúhle kúsky čoko. Môžem v mikrovlnke rozpúšťať s cerou a stačí? Neskutočne som z toho nešťastná, neviem sa pohnúť ďalej ☹

gelinka75
31. júl 2014

@sticker coko moze ist na hocijaku plnku, nielen na maslovu takze ak ti zvysi krem co davas do torty, kludne to daj pod to, na coko som nalepovala ozdoby vodou, alebo troskou rozpustenej coko..mozes dat aj ganache ale asi väcsi pomer cokolady ako slahacky aby to nebolo moc tekute

sticker
31. júl 2014

@gelinka75 Moc ďakujem, za odpoveď 🙂 Fakt od včera kvôli tomu poriadne nespím. Lebo to zmenili včera, ž teda poťah nie 😒 Navyše atypický tvar torty - štvorka, tak sa asi zapotím, kým to do každého rohu posteká. Nehovoriac o tom dusne, ktoré je vonku.... A nie je problém potom s tortou v chladničke? Nezačne robiť tá čoko nejakú neplechu?

jankako
31. júl 2014

@muffinka8 ja mám takýto recept.6 vajec,4PL polohr.múky,3 hrubej,pol prášku do pečiva,7PL cukru..ked kakaový,tak +7PL kakaa

gelinka75
31. júl 2014

@sticker neboj zvladnes to, mne sa to nerosilo vobec tak neviem co to spravi ak je moc teplo, ja som davala na boky pomlete orechy, tak to chceli a hore som spravila lem z maslovej plnky ak obrubu, ak budes robit ganache davaj aspon 2:1 coko ku slahacke

sikag
31. júl 2014

@vladiella podla mna mozes uplne v poho spravit tuhsi pribinackovy krem, potom cokoladovy maslovy, gastanovy tvarohovy, karamelovy, pripadne aj mascarpone a pridaj trosku creme ole. korpus nepolej a urcite ti to vydrzi, ved to bude vystuzene
@lucula73 ved to je taka coko ako som ti odporucala, nakukni k @pristela ma tam vselijake, aj z viacerych kuskov. ja osobne by som mozno skusila najprv spojit torty, obalit vrchne, zaliat, potom obalit spodne a zaliat. ale nemam odskusane

muffinka8
31. júl 2014

@jankako taketo recepty ako pises mne nikdy nevysli a ani nechutili.