Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jenie123
17. aug 2014

@jakelina @akzuzs dakujem baby.. 🙂

zuzu188
17. aug 2014

priserka pre mojho drobceka 🙂

mysiatkoo
17. aug 2014

@akzuzs to nie je stovka, ani 99 este nie 😉 par kuskov mi k 100vke este xyba, ale september to isti 😀

reruna
17. aug 2014

moje jedna, malováno prachovými barvičkami, na pravý marcipán podle papírové šablony na foukací fixy 😀

laumi
17. aug 2014

a ďalšie moje výtvory 🙂 k tým Vaším náádherám 🙂 🙂 🙂 🙂

sisatopic
17. aug 2014

@nika1985 krasna

ajka82
17. aug 2014

este moje dve na dnes a mozem ist makat zas na niecom inom -malovat v skolke dalsiu umyvarku 😉 😅 🙄

aduskatt
17. aug 2014

pridávam zopár posledných🙂

sikag
17. aug 2014

@pristela tak to sem radsej ano nepis kolko ti to trvalo tentoraz 😀 😀 😀 😀 nechcem mat depky 😉
a dakujem za navod na frezie, uzasne jednoduche kvietky, pekne vyplnia priestor
a moje torticky - jedna dvojtorticka z predu zelena, zo zadu ruzova
krabica prvy krat, ale straaaasne zle som to odfotila, vsetky chyby vidiet 😀 😀 😀 😀 v skutocnosti bola krajsia ked sa clovek pozrel z ineho uhla 😀 😀

sikag
17. aug 2014

@mysiatkoo 🙂 farby mame asi rovnake, problem bude niekde medzi hlavou a tortou 😀 😀 😀 😀 😀
@muffinka8 no ruzicky mas fakt krasne. a drotiky do nich pichas alebo ich podlepujes hmotou? da sa ti to pekne uhladit? lebo mne ten spoj stale vidiet a to sa mi teda voooobec nepaci

sikag
17. aug 2014

@mysiatkoo este jedna moja skusenost s ganache - predchadzajuca torta leopardia - moja najlepsie najkrajsie potiahnuta torta doteraz. ganache 1. vrstva nebola velmi pekna, vzdy davam iba jednu, lebo sa sa mi zdalo v pohode. teraz som bola nutena dat 2 vrstvy a teda MEGA rozdiel. ganache nadherny, hladky a potiahnutie na hviezdicku! odteraz vzdy 2 vrstvy!

kukulka1
17. aug 2014

svadobná tortička ako darček

lokalistin
17. aug 2014

Baby pokazil sa mi tycovy mixer a reku kupimbarsjaky lacny, v planee som videla za 30€ nejaky sencor, ci co, reku zoberiem ho a dneska som bola nahodou v metre a kenwood za 24,99€ my musime s danou tak 30€ jaka som vytesena z neho 😉 tak neviem ci je to normalna cena, ale mne sa zdala cena super, ak by niekto potreboval 😉

jakelina
17. aug 2014

Můj narychlo, na fotkách je křivější než ve skutečnosti, nevím proč. 😝

sikag
17. aug 2014

@jakelina ja mam tiez casto ten pocit ze v skutocnosti nie su tie torty take krive, hlavne ked das cierne pozadie co ja tiez pouzivam, tak tam vidiet kazdu bublinku

jakelina
17. aug 2014

@sikag je to fakt, tady je to hodně vidět, ale bylo to pro nás domů a ve skutečnosti byl mnohem rovnější, tak až jsem stáhla fotky, tak jsem se divila co to mám za křivou potvoru 😀 😀 😀

muffinka8
17. aug 2014

@sikag
- vykrojím kruh, otočím naopak a jemne navlhčený drôtik položím asi len do polovice kruhu.
- mini šulčekom prekryjem drôtik a kosticou popritláčam, zarovnám.
- znova to celé otočím a lícnu stranu stenším kosticou a celé to dám na lyžičku usušiť.

Ono ten spoj vidieť je, ale je to predsa na rubovej strane, takže to nik nevidí, jedine ak otočí celý kvet.

Tu na fotke sú lupienky z opačnej strany, na jednej je ten spoj vidieť viac. Z prednej strany nie je vidieť vôbec nič.

artepf
17. aug 2014

ahoj holky, konečně jsem prošla všechny nádherné nové kousky a přidávám svoje 🙂 .
Taky mám prosbu na ty z vás, co už jste dávaly obrázky z jedlého papíru na dort, dneska zrovna @ajka82 a myslím že i @jakelina určitě už dávala - na co to holky lepíte? Mám ho dávat poprvé a nevím, jestli na navlhčený marcipán nebo na nějaké lepidlo, případně jestli to něčím pak navrchu potíráte atd.. Mám z toho docela strach, aby se třeba nezvlnil nebo tak 😖 . Předem moc díky 😵

sulaiovamaja
17. aug 2014

Prosím Vás, chcela by som uz konecne skusit robit aj nejaké tie kvietky, akú hrúbku drotikov si mam kupit?

muffinka8
17. aug 2014
ajka82
17. aug 2014

@artepf ahoj, ja lepim obrazok na potah potrety pipingelom(al. modecor gel) a po vrchu obrazku tiez pretriem...len ked budes potierat aj z vrchu, tak moc "nesuchat" na jednom mieste, aby sa ti farba nerozmazala

mimusa94
17. aug 2014

baby viete mi poradit ? kupujete marcipan alebo ho robite zo suseneho mlieka??? vyjde to lacnejsie??? asi hej coo 🙂 dakujnem

janka22201
18. aug 2014

@lokalistin je to deluxe cena,ja som vo štvrtok mixovala kečup a v kečupe mi zostala aj tá gumička-tesnenie(takže máme gumičkový kečup😀,nie,nie to som prepasírovala🙂, strávila som dosť času hľadaním nového za dobrú cenu,naj podľa mňa bol Bosch,ale ten aj s poštovným vyšiel na 39,ja ale nemám kartu metro a ešte je aj ´daleko.Tak nech ti dobre slúži 🙂

janka22201
18. aug 2014

@sikag nádhera...ja chyby nevidím žiadne 🙂

grasie
18. aug 2014

Nádherné tortičky pribudli 🙂
@lamps strašne roztomilá tortička, vôbec nevidno, že by si ju nerobila s radosťou 🙂
@mysiatkoo tiež by som chcela za bojových podmienok také krásne tortičky robiť 🙂
@pristela na teba už neexistujú žiadne nové superlatíva, tak len tak sucho že waaauuu 🙂

grasie
18. aug 2014

A pridávam moju poslednú 🙂

jakelina
18. aug 2014

@grasie nádherná a ta postavička je dokonalá 😉

jakelina
18. aug 2014

@artepf už ti napsala ajka, dělám to stejně. Přilepím gelem a potřu s ním i nahoře. 😉

mimcak
18. aug 2014

Ahojte . Tak kočeny a problém s korpusmi vyriešený. 😵 😵 😵 😵 😵 tak chyba bola v tom ,že som to šľahala tým K šľahačom a nie balonovou. mynulý týždeň všetky korpusy vyšli krásne. Takže velké ĎAKUJEM všetkým zúčastneným čo mi pomohli ,zachránili ste ma . Teraz mi to ide ako po masle 😀 😀

mimcak
18. aug 2014

Dievčatá vedeli by ste mi poradiť aku formičku potrebujem na taký vzor? Toto je robené asi nejakým krémom ale chcú mať aspoň taký podobný vzor na torte.a ešte na tej prvej fotke tie zelenkavé kvietky malinké neviem ako sa volajú nevieete či sa to dá urobiť,alebo to su živé kvety?