Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
7. jan 2015

@sikag no sa nacakas :P bude toho asi pramalo tohto roku 😉

lenuliatko
7. jan 2015

Žienky, mám technickú otázku. Keď pečiem korpusy, sú krásne nadýchané, nedávam veľa múky, zhruba koľko vajec, toľko lyžíc. Lenže minule som si všimla (dostali sme z tej mojej torty), že piškóta je navlhnutá a vyzerá, ako zbytá, aj keď upečený korpus bol krásny. Čím to je? Dávam veľa plnky a navlhne z toho? Alebo, napadlo ma, že tým, že je potiahnutá maslovou plnkou a marcipánom, nemá ako "dýchať" a tie zmeny teplôt pri zdobení a potom zas chladnička ju nejak zarosia zvnútra a takto sa to prejaví. Ako sa tomu vyhnúť? Nejaké rady, triky? Ďakujem 🙂

zuzu188
7. jan 2015

Baby,poradite mi niektora ohladom smartflexu?..mam ho prvykrat a neviem ci ma byt taky tvrdy alebo kurierovi zmrzol

evicaka
7. jan 2015

@zuzu188 smart je tvrdý, musíš ho vybrať z vedierka, pokrájať na menšie časti a postupne spracovávať. Pomôže aj MW 🙂

zuzu188
7. jan 2015

@evicaka dakujem 🙂..idem sa do toho pustit 🙂

chvapilu
7. jan 2015

ahoj udělala jsem si radost a objednala formu na koně radost mám ohromnou akorát si nevím rady s tou formou prosím nemáte video postup zatím jsem nic nenašla,díky http://www.dortovepomucky.cz/index.php?id_produ...

katarina51
7. jan 2015

@maya30 kráááása 😉 😉 😉 btw ako vždy

timuss
8. jan 2015

@lenuliatko ahoj..ja som mala rovnaky problem, ale mne to robilo aj pri cokoladovych tortach, je to asi skor plnkou, hlavne pri pribinacikovej sa mi to stavalo. Ale ja davam plnky hojne, tak to lubime..nakoniec som prestala robit tento korpus a peciem podla receptu od jakelina korpus z celych vajec.
Ide tam viac muky, ale je to super korpus aj lahka priprava, a dobre drzi tvar, proste super🙂

lenuliatko
8. jan 2015

@timuss ďakujem, mne sa to tiež stalo aj pri pribináčikovej, aj čokoládovej. Mohla by si mi aspoň do IP napísať recept na ten druhý korpus? Už som skúšala všelijaké, tak môžem zas niečo nové 🙂

mia114
8. jan 2015

ahojte, prajem Vam v Novom roku havne zdravicko, a nech sa Vam krasne tortickuje 😉
Ja som mala dovolenku v peceni, konecne som si odpocinula 🙂 a teraz tak pomalicky zacnem obcas dakou tortickou.
tu je moja prava tohtorocna.

timuss
8. jan 2015

@lenuliatko teraz pisem z mobilu tak sa mi to nechce klepat ale je to v receptoch na 21. Strane..

akneld
8. jan 2015

Nádherná torta, krajšiu som ešte nevidela, koľko by asi stála na zákazku? 🙂 🙂 🙂

akneld
8. jan 2015

Myslim tu poschodovu s tymi macikmi 🙂

lenuliatko
8. jan 2015

@timuss dobre, pozriem sa. Ďakujem 🙂

evicaka
8. jan 2015

ahojte, prispievam ďalšími svojimi "dielkami"... motýliková je inšpirovaná @maya30 🙂 ďakujem

adka092
9. jan 2015

Caute babenky prispievavam tortickou pre "potencionalneho svagra " 🙂

sikag
9. jan 2015

@maya30 a ako si isla na tu novu "krajku" na tej tyrkysovej torte? daj nejake tipy 😉 ja sa tiez chystam teraz skusit, tak nech sa tolko netrapim 🙂 🙂

adrika202
9. jan 2015

ja tento víkend netradične len jedna 🙂 ale dalšia ma čaka na pondelok a jedna na utorok 🙂 pekný víkend dievčatá 🙂

alexslovakia
9. jan 2015

Jedna vikendova

mirka_st
9. jan 2015

Zdravim maminky,neviem ci je vhodne sem takto prispievat,ale mam taku otazocku,syncek bude mat teraz rok a chceme mu dat urobit peknu torticku..je tu nejaka maminka z BA co sa tu tomu venuje? Nebolo by to nic extremne,zhruba len tak 12-15porcii..ide mi hlavne o to aby to bola taka domaca torticka,ziadne umeliny ako sa v cukrarni moze stat,ak by som z nej dala aj krpcovi ochutnat nech mam istotu 🙂 nasla by sa nejaka dobrovolnicka? 🙂

oli18
9. jan 2015

Marcipánové torty sú umelecké diela. A umenie je drahé. Dali sme upiecť tiež na 1 rok takú. 1 kg 8 E. Bola prekrásna. Marcipán bol hrubý a nikomu nechutil. Hlavne, že veľa zvážil 🙂 Povyjedali piškótu, marcipán išiel do koša. Od vtedy si dám tú námahu a pečiem obyčajné torty. Nie sú síce tak pohľadné, ale o to chutnejšie. 😝

lamps
9. jan 2015

@oli18 nie len za umenie, ale aj za kvalitu sa platí. Torta z kvalitných surovín určite stojí viac ako 8 € za kg

maya30
9. jan 2015

@sikag moj prvy pokus skoncil v kosi, alebo lepsie povedane v umyvadle, lebo mi vsetka hmota zostala prilepena na silikonke 😝 takze potom som tu formu zakazdym vysypala cukrom a islo to...a este je treba hmotu vyvalkat na spravnu hrubku, t.j. na hrubku vzoru vo forme, aby nebola prilis hruba ani tenka...a poriadne navlhcit, najlepsie ak aj torta je lepkava, aby sa ten vzor hned prilepil...ono to ide, len treba najst ten spravny grif 😉 uz sa tesim na tvoju torticku 😵

haannka
9. jan 2015

Ahojte. Prosim Vas o nejaky link na postup vyroby postavicky..potrebujem urobit Arielku a som nestastna...neviem ako postupovat a ako to pospajat...
moje dvojhodinove dielo je na naprd ☹

muffinka8
9. jan 2015

@oli18 to si natrafila velmi zle. Za 8€\kg nemoze byt torta z kvalitnych surovin. Mnohe tu pouzivame kvalitne smotany a mliecne vyrobky. Domace vajicka zhaname. Plnky robime nemaslove alebo len z praveho masla. Kvalitna cokolada tiez nieco stoji, mascarpone, ovocie. Takze za taku cenu zaplatis akurat tak suroviny ale nie pracu. Tak sa necudujme ze tvoja skusenost s tortou bola aka bola.

sasettka
9. jan 2015

@oli18 ja valkam potahovku na cca 2mm, cize je to indi-vindi, kto tam toho kolko navaaala 😀 a veru, 8eur/kg nehovori nic dobreho o kvalite surovin...
@maya30 aj u mna tak, ked som skusala prvykrat tu silikonku, prvyraz to neslo dole, ale dalsie razy ako po masle, ani som nepodsypavala

haannka
10. jan 2015

@lokalistin jeeeej dakujem krasne...ale este jedna otazocka ak mozem....z coho robite postavicky z akej hmoty? Ja som robila zo smartflexvelvetu a ked to bolo rozpracovane, deformovalo sa mi a nedrzalo tvar, ked som to nechala trochu zaschnut uz sa lamalo a pukalo ☹

oli18
10. jan 2015

@muffinka8 @sasettka, Bolo to prvýkrát a práve kvôli takejto skúsenosti aj posledný. Ak by som mala možnosť niekde ochutnáť takú, o akej píšeš, možno by som názor zmenia.

mimcak
10. jan 2015

ahojte moje dve víkendové . Pekný víkend .