Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
2. feb 2015

@sikag živých kvietkov sa nemusíš báť. Ja som kúpila tie ružičky v piatok, boli úplne čerstvé a v sobotu som ich dala do torty, s nimi tortu do chladničky a na oslave bola torta asi 3 hodky vonku na stole a kvety boli stále pekné, vôbec nezvädli

pipka
2. feb 2015

@maya30 majka...po miliontykrat som odpadla!!! 😕 😕 😕 😎 😎 😎 😎 😎 uuuuzas! 😵 😵 😵

pipka
2. feb 2015

@lamps tie figurky! boze nechapem...kraasne!!! 😵

pipka
2. feb 2015

@dada2007 kraaasne sa ti podarila 😎 si sikovnica 😉

maya30
2. feb 2015

@sikag jaaj zlatík neviem sa sem ani dostat, ja sikovnica som si zase nabrala 10 kuskov, tak modelujem :-P na ten kremik som dala 4 limetky na 3 mascarpone, bala som sa dat viac, aj tak sa mi to videlo vela tekutiny, ale nabuduce dam...dnes mi pisala nevesta za toho nahaca, ze bola super a ze hostia len tuto pytali, tak asi to nejak vydrzalo...plnka bola mascarpone s malinami a lesnym ovocim, na vzduchu vobec nezmenila konzistenciu ani farbu a tym ze bola svieza tak ani korpusy neobschli. A tie tulipany tam budes mat po kytickach ? Vsak ak nebudu velke tak kludne daj...napriklad ta kyticka hore sa nezabarala, len ta jedna bocna, asi to bolo uhlom zapichnutia, co ja viem....

maya30
2. feb 2015

@timuss tortu som plnila a skladala v piatok, svadba bola v sobotu a nic neobschlo, ale robim mramorovy korpus s olejom + ovocna plnka tak preto 😉

maya30
2. feb 2015

@abriela ano, najskor som vyvalkala bielu hmotu do ktorej som vlozila 2 spajdle a na nu som lepila jednotlive casti...ale asi krajsie by ukazala keby bola zozadu cierna

maya30
2. feb 2015

@pipka ale no 🙂 to by som nechcela aby si odpadla 🙂 ale dakujeeem 😵

florentina
2. feb 2015

@maya30 spokojení chuťově byli určitě a nemáš už nějaké info, jak to dopadlo, zda dortík přežil?

florentina
2. feb 2015

@maya30 jo už jsem si přečetla výše...tak když nevěsta volala a chválila, tak určitě vydržela...ach krása....

nika1985
2. feb 2015

Ahojte baby potrebujem poradit na vikend mam toho mcqueena 3d uz dva tyzdne mi beha po rozume jaj. Plnite to 2x lebo to sa mi zda dost velka opacha potom ?Dakujem

dada2007
2. feb 2015

@pipka 😵 😵

adka092
2. feb 2015

Ahojte zienky, dakujem za predchadzajuce pacitka a kocham sa dielkami a veldielami ktore ste pridali a zabudam dychat 🙂 . No a skromne pridavam moje dielko 🙂 .

zanett18
2. feb 2015

Ahojte vy šikulky 🙂 zase krááásne tortičky-umelecké diela...som tu dlho nebola, tak idem poriadne popozerať všetky tortičky 🙂 pridávam aj jednu svoju, teda bolo ich viac, ale táto bola po dlhšom čase taká "iná"....korytnačka, svetlý korpus, kokosová plnka, cca 3,5 kg 🙂

dagmarmustafa
2. feb 2015

Prijemny večer🙂

evicaka
3. feb 2015

@dagmarmustafa krásne ich máš 🙂

veronkaj
3. feb 2015

tak som cez víkend skúsila obtrieť tortičku ganache - nalámala som do misky 300 g 52% čokolády na varenie a k tomu 150 ml šlahačky a dala zohriať do mikrovlnky, potom rozmiešala nechala trochu vychladnúť a potierala išlo to celkom dobre ešte mi ostalo
Keď by som však chcela poliať ako čokopolevou aby pekne držala aký mám dať prosím pomer čokolády??

sikag
3. feb 2015

konecne stiahnute 🙂

sikag
3. feb 2015

@maya30 nejak ti tie mnozstva neklesaju moja 😀 😀 😀 😀 nie ze zase skoncis na infuzkach 😝

elfka.elfka
3. feb 2015

Baby, pozrite pre inspiraciu jednu babu z anglicka
http://www.annettejanescakes.co.uk/Picture-Gall...

mimcak
3. feb 2015

@sikag juuj kraaaasa 😵

michaela3011
3. feb 2015

zdravim vas kocky 😉 dllllho som tu nebola, tak dodatocne vsetko dobre v NR2015 😵
vlastne ani neviem kedy som tu bola naposledy 😅 mala som jeden zdravotny problem za druhym 😒 nie z tortickovania ale v praci ma ustvali pred vianocami... tak po vianociach som volala, ze tyzden musim doma lezat a co mi sefka povedala????!!! ze to nejde 😅 😀 🙄 chcela ma aj choru s opuchom v praci 😅 🙄 no neni zlata???? 🙄 samozrejme, ze mi este vypucovala zaludok, ze som bola chora, ako keby som si sama za to mohla a teraz lezim opät tyzden doma po operacii 😅 to som si tiez vela vypocula, ze idem na operaciu 😅 no, dam sa zdravotne doporiadku a hladam novu pracu kde budem mat aj viac casu na seba a nejaky ten cas sa najde aj na torticky 🙂
pridavam svoje posledne.... ajked, s ani jednou dako nejsom spokojna 😒 neviem preco ☹ vsetky boli robene vo velkom strese a ta posledna je len v coko, pretoze som ju robila tesne pred operaciou do stvrtej rana a o siestej som mala natiahnuty budik ☹ ani som nevedela, ze ako ju ozdobim.... nechavali to na mna, chceli tam len tu "krcmovu" foto toho pana 😒 to ma trosku dorazilo 😅 torta k osemdesiatke a takuto foto mi daju 😅 no budis.... boli spokojni 🙂 aspon tak mi priatel povedal.... ta s motorkou ma tiez jeden pribeh 😅 objednavka na slepo cez FB.... vzala som to, pretoze ma to dako lakalo.... kocke som napisala, ze je torta hotova, kolko bude stat a kocka aj prisla.... nastastie.... no s tromi eurami v penazenke 😅 hovorila mi, ze poceste chcela vybrat peniaze z bankomatu ale mal odstavku.... tak nakoniec, ze mi posle peniaze na ucet 😅 kocky, povedala som jej: vies co, som uplne vycerpana, do stvrtej rana som robila tuto tortu po tazkom tyzdni v praci a je mi fakt tazko ti len tak dat tu tortu, ked ti ju teraz dam, tak aj priatel mi vynada, ze aka som blba... no spravim to a doverujem ti!!! ajked sa nepozname... kocka nastastie peniaze poslala 😅 😀 no nikdy viac takto!!!! clovek nikdy nevie
na piatok mam jednu jednoduchu torticku, pre priatelovych starych rodicov... este neviem ako ju ozdobim... skusim asi coko mantinel 😅 drzte mi palce prosiiiim 😅 😵

michaela3011
3. feb 2015

@sikag mas nadhernu cistu pracu 😵 vsetko dokonalo zladene 😵 urcite to tu citas castu 😅 ja len tak, aby sa nezabudlo 😀 nadhera 😵

michaela3011
3. feb 2015

vsetky kocky nadherne tortusky ste vytvorili 😵 ako si davate zalezat na detailoch 😵 nadhera!!! tolko casu sa ani v cukrarnach nevenuju svojej objednavke... kazda jedna z vas ma obrovsky talent 😵 super!!! 😵

mimcak
3. feb 2015

Jedna dnešná kvietková.

mimcak
3. feb 2015

@michaela3011 uuff tak sa len daj do poriadku. Zdravie je prvoradé.
Inak s tou tortou no ja by som ju určite takto nedala,to si mala teda šťastie,že si natrafila na serioznu,že peniažky poslala.

jakelina
3. feb 2015

@michaela3011 tak to ti schvaluji, aby jsi z práce odešla. To snad není ani člověk, ta tvoje šéfová, že tě nepodržela a jenom práce na prvním místě 😝 😝

michaela3011
3. feb 2015

@jakelina ked som sefke povedala, ze 30.1. mam operaciu a tyzden budem prace neschopna mi pred vsetkymi vykricala, ze ako si to predstavujem byt zas PN a ze ona mi moje zdravie nebude platit 😒 od 4.11.2013 tam pracujem a ani raz som nebola chora, mala som vela nadrobenych hodin co som tahala za inych a prvy krat som bola chora az koncom decembra minuleho roka 🙄 som jej povedala, ze nech mi ten tyzden da iba neplatene volno a bude mat pokoj... ja jej peniaze nepotrebujem... este aj priatel bol za sefkou 😠 neni normalna, s kolegmi som sa rozpravala a vsetci su na mojej strane... traja kolegovia su uz prec od decembra 😒 dovod - sefka
a perlicka, pol hodinu po nasom rozhovore si ma sefka zavolala do kanclu, zeby si chcela opät objednat pre jej dceru tortu 🙄 bola ako med 😠 tak som zahrala tiez divadlo a prevzala objednavku.... je to az na august... tak do augusta si to moze vyhodit z hlavy!!! 😠 to uz budem odtial prec

@mimcak s tou tortou som vazne dako triezvo nerozmyslala 😅 uz nikdy viac 😀

akzuzs
3. feb 2015

Ahojte pridávam dnešnú a idem rýchlo modelovať aby som zasa neťahala až do rána a potom do práce. papapapapapaa

haannka
3. feb 2015

Ahojte. Torticky vsetky prenadherne...pre mna jednoducho sci-fi :-P
velmi pekne by som chcela poprosit nejake typy na hokejovu tortu...nejaku originalnu ak mate. Dakujeeeeem