Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kukulka1
7. feb 2015

@muffinka8 určite áno,teraz som takú robila a bola ok!

pristela
7. feb 2015

Holky pridavam aj ja svoje vícendofky 😉

sticker
7. feb 2015

@pristela Už som obdivovala na FB... Nádherné! A ten Kozel dokonalý 😎 Všetky sú krásne 🙂

sasettka
7. feb 2015

Ahojte babulky, znovu krasne kusky ste porobili 😵 😵
dakujem za kazde pacitko a aj slovnu pochvalu, ste zlate 🙂 pridavam moje tohtovikendacky

jenie123
7. feb 2015

Ahojte kocky.. Tak ja tento týžden poskromne.. 🙂 som si aspoň užila rodinku.. 🙂🙂

pipka
7. feb 2015

@pristela nadhera 😵 😵 😵

grasie
8. feb 2015

@pipka jééj ďakujeeem 😵 😵 😵

grasie
8. feb 2015

@lokalistin ty čo depkuješ moja??? 🙂 🙂 veď si úžasnááá tortárka, úžasnáá pekárka 🙂

mimcak
8. feb 2015

@maya30 waaaaaaaaaaaaaaaaaaw nádhera a tie profi foto tomu dodáva ešte väčšiu eleganciu. 😵 😵

kovik
8. feb 2015

prosím o radu, potřebuji potáhnout 3x dortík o průměru cca 25 cm, +-10 cm výška..... Chci koupit SmartFlex Velvet. Bude mi stačit 1,4 kg 2x na všechny tři .......

jakelina
8. feb 2015

@kovik dva kýblíky ti budou stačit.

gumidekmomo
8. feb 2015

Krásne torticky ste urobili ja pridavam moju vcerajsiu na želanie ;)

lokalistin
8. feb 2015

@grasie no depkpvala som koli inym veciam-toto tu ma uz len dorazilo, ale dik za povzbudenie. Minule som modelovala ksicht a taky des, ze no. Smarila som to do ust a zjedla 😉

vdeo
8. feb 2015

Ahojte. Idem sem pre radu, ak mozem sa pridat. Chcela by som potiahnut tortu tzv. "falosnym marcipanom". Viem, ze k tomu potrebujem tie lidlovske cukriky Haribo chamallows rubino a citronku (praskovu alebo tekutu???) a praskovy cukor. Prosim vas, nedali by ste mi tu pomer kolko cukrikov, citronky, cukru atd.? Viem, ze tych linkov na vyrobu je viac, no tym, ze to idem robit prvy krat, chcela by som nieco overene,a ko to robie. A este jedna otazka, tu hmotu ak urobim, mozem dat do chladnicky resp. mraznicky a pracovat s nou aj neskor, napr. o tyzden cca? A ked to potahujem po torte, musi byt ten korpus niecim omazany napr. kremom, alebo moze byt vrch a okraje suche bez kremu? Vdaka za kazdu radu.

kovik
8. feb 2015

@jakelina - děkuji za radu, jste hodná

sticker
8. feb 2015

@vdeo Hneď na prvej strane tejto témy je presne v jednom príspevku rozpísané ako na hmotu z cukríkov 🙂 Do mrazničky isto nie. Ja dávam do uzatvárateľných sáčkov a napr. do špajze aj v tom kýbliku to skladujem. A tortu treba potrieť napr. maslom + cukor + trochu nutely, alebo ganache (šľahačka s čoko, kde treba viac čoko ako šľahačky). Toť moje postrehy 🙂 😉

maya30
8. feb 2015

@mamiaigi snazila som sa ich zapichnut tak aby sa nedotykali plnky...na tej najspodnejsej kyticke to ale inak neslo tak som na to miesto pod lupienok dala kusok folie 😉

maya30
8. feb 2015

@lokalistin neblazni, kazdy o sebe miestami zapochybuje, ver mi 😉 a tvoje torticky su prekrasne, nie je dovod na depky 🙂

elamaslakova
8. feb 2015

@pristela perfektné ako vždy
@sasettka Nádherné tortičky , tá stolička je perfektná
@jenie123 Krásna čistá práca - super

ikula2
8. feb 2015

@adrika202 prosim ta tu striebornu vrchnu farbu to bol biely potah? A na to si davala perlet?

adrika202
8. feb 2015

@lokalistin dakujem krásne ,ale naozaj nemusiš mať o sebe pochybnosti ,mas peknu prácu ,a ako ja zvyknem hovoriť cvik robi majstra 🙂 ale poznam tie pocity minule leto som bola maximalne frustrovana z tortovania aj som si dala prestavku a cely jul som nepiekla vobec ,ale ani potom som sa nejako nevedela dostat do toho späť , mna nakoplo to naše banskoštiavnicke stretko ,som normalne chytila druhy dych a momentalne aj ked mam toho menej ,lebo som dvihla ceny ale sa normalne teším na každu tortu a mam taku potrebu napredovať 😀 takže hlavu hore ,a ked sa zdaš niekomu drahá ,nech si da lacnejšie upiecť ,ty zatial oddychuj ,tvoj čas je drahý ,ja tiež nejdem s cenou dole,radšej ten čas venujem deťom 🙂

adrika202
8. feb 2015

@ikula2 to bola story na dlhooo :D zafarbila som si na svetlu sivu ,a potom som spekulovala co ted ,lebo musela byt takato metalicka ,praskova nehrozila ,vobec to nebolo take len perletove .. bala som sa do airbrushu dat tekutu metalicku ze si ho pokazim a upcham ,ale nakoniec nebolo ine vychodisko ,riskla som to ,lebo stetcom ani hubkou ta metalicka nevyzerala dobre ,tak je to strieknute..ale teda je to metalicka tekuta farbe .. ja ich rada použivam aj zlatu ked potrebujem riesim touto metalickou je to take intenzivnejšie ako len praškove 🙂

ikula2
8. feb 2015

@adrika202 akurat tento tyzden idem robit krabicu a potrebujem presne takto aby vyzerala, ale nemam airbrush, tak iba sprej, ale to je jemne. A striekas v kuchyni? Nemas problem s neporiadkom, ze je to vsade?

ikula2
8. feb 2015

@sikag tak ta torta s filmom je uplne dokonalaaa nadhera

adrika202
8. feb 2015

@ikula2 ta metalicka nema vela trblietok tak ani kuchyna nebola nejako velmi ,trochu ano ale pekne sa to dalo utriet ,viac sa mi trbliece ked robim s perletovymi praskovymi 🙂

michaela3011
8. feb 2015

@lokalistin uprimne teraz??? cenovo som isla aj ja hore, dost rapidne... mam pracu, kde som skoro kazdy den... ked mam objednavku na tortu, tak obetujem svoj volny cas a peciem, dost casto peciem az do rana... cize opät pracujem... torty beriem skor ako hobby... bavi ma to ak nie som pod stresom... myslim, ze to kazdu... takze teraz ak niekto povie, ze moje torty su drahe, tak mi to v podstate bude jedno... ocenila som si svoju pracu a stojim si za tym... ked tortu neobjednaju, tak budem mat svoj pokoj a mozem si kludne spravit co treba v domacnosti... dostavam svoj mesacny plat, tortovanie mi to len prilepsi... nebojim sa toho, zeby teraz nikto neobjednal tortu... stale niekto objedna 😉 mozno ich nebudem robit desiatky tyzdenne 😀 ale zas sa nebudem nahanat s casom 😉
to, ze kazda robime ine chute neni problemom 😉 inak ja napriklad neviem take pekne kvety ako ty 😅 tie mas naozaj super 😵
kazda by si prezentovala svoje torty, svoju pracu... bolo by to iba na jednej spolocnej stranke 😉 bolo by to pestrejsie... sme roztrusene po Nemecku, takze by sme si nebrali ani zakaznikov... a tym, ze ked niekto uvidi na stranke taku pestru ponuku, tak hned rozmysla nad objednanim 😉 a s tymi odlisnostami nevidim fakt ziaden problem 😉 sme originalne 😎 😀 a take su aj nase torty 😎 😀 a tak ci tak ludia si nosia obrazky, ze aku tortu by chceli 🙄 😅 😀 tak je jedno ci by bola foto z mojej sukromnej stranky alebo z nasej spolocnej 😉

lokalistin
8. feb 2015

@maya30
@adrika202 dik baby, ale to nie je o tom, ze o sebe pochybujem, ale ze to vidim fakt realne. Ale ako vravis mozno je chyba aj v tom, ze peciem malo a nemam sa ako zdokonalovat. Vecne dostanem objednavku, led nic nestiham a potom to odflaknem. Ako aj teraz v stredu idem na SK vo stvrtok nazad DE aj v stredu aj vo stvrtok musim ist aj do roboty a na sobotu tortu-a potom vyhraj sa s nou-v piatok tiez robim a v sobotu tiez 😢
@michaela3011 no ja väcsinou vezmem len temu, obrazky mi poslali len asi 5x, lebo sak to by som ja nedala a tvojho Adolfa ked si niekto vypyta- no dovi dopo. Preto ja na FB ani skoro nikomu nelajkumem, lebo sak keby videli ti ludia, co dokazete vy odomna si uz nikto neobjedna 😉 Ale ak chces mozme nieco skusit

michaela3011
8. feb 2015

@lokalistin Adolfom som bola aj ja sokovana, ze jak som ho dala 😅 😀 😀 😀 vtedy ma to nakoplo, ze modelovat asi umim 😀 😀 😀 priatelov otec ho ma aj vystaveneho v pracovni na cestnom mieste 😀 😀 😀
inak mne ked niekto posle obrazok, tak uz dopredu viem, ze ma pri tom chytia depky 😅 😀 je mi uplne jasne, ze tak isto to nedam... ja napriklad neviem spravit ani taku istu tortu aku som uz sama robila 😀
a ako pises to s tym casom 😒 uplne to iste aj u mna... zaciatkom januara som si vypytala aby som vo february mala 2x v mesiaci dva dni za sebou volno... tak raz vychadzaju az tri dni vdaka nedele 😀 uplne jak dovolenka pre mna 😀 😎
inak depky chytaju aj mna poslednu dobu 😒 v noci nemozem spavat jak mam plnu hlavu planov ako ozdobim tortu a ked stojim pred nepotiahnutou tortou, tak sa neviem pohnut dalej 😀 no povedala som si uz, ze uz nebudem vsetko robit za pochodu... ak nebudem mat cas sa s tym vyhrat, tak spravim radsej nieco jednoduche... zacnem si dopredu modelovat veci... v obyvacke pred telkou 😀 ved tak som robila aj toho Adolfa a aky fesak nakoniec z neho bol 😀 tri dni som ho modelovala.... vsetko postupne... vsetko pred telkou... 😀 sa vazne toho asi zacnem drzat a prestanem robit na kolene.... ved ja aj peciem vsetko na poslednu chvilu 😀 odomna odchadza torta este aj tepla 😀 😀 😀

sasettka
8. feb 2015

Ahojte,idem za vami s otazkou, ci si myslite, ze ta kupovana ruzova poleva na puncak spravi s potahovkou neplechu, alebo sa budu tolerovat? mne sa zda, ze je tam prevaha cukru, tak by to malo byt ok, ci?

aduskatt
8. feb 2015

@sasettka s robenou doma sa znesie určite, to mám vyskúšane, ale s kupovanou neviem, ale myslím, že tam veľký rozdiel nebude